10 ciekawostek o konopiach 0
  10 ciekawostek o konopiach

  10 faktów o marihuanie

  Jako że każdy lubi ciekawostki, bo przede wszystkim są ciekawe, ale również uczą – to stwierdziłem, że fajnie będzie przekazać wam ich kilka.

  Powiem szczerze, że trochę tego jest. Ta dziesiątka to kropla w morzu, od dłuższego czasu przemierzam głębiny internetu poszukując co raz to większej ilości faktów i ciekawostek dotyczących konopi. Fakty o konopiach przydadzą się każdemu, możesz je wykorzystać gdzie tylko chcesz. Pochwal się znajomym podczas sesji, czy pokaż je swojej lubie. W końcu wiedzą nikt nie pogardzi.

  Zaczynamy!

  10 faktów o konopiach

  1. Brownie z THC zostały wymyślone przez kobietę o imieniu i nazwisku Mary Jane

  Co powiesz na to? Dodatkowo powiem, że nie był to żaden przypadek. Te brownie nie powstały wcale by się zrelaksować przy herbatce i zajadać jedzeniem z THC. Przepis powstał by karmić nimi pacjentów chorych na AIDS. Jak wiadomo THC zwiększa apetyt i niweluje ból. Babcia Ganja istniała, tutaj masz na to żywy dowód.

  1. Konopie indyjskie pochłaniają promieniowanie i niebezpieczne toksyny

  I to jest fakt poparty badaniami. Wiesz co się stało w Czarnobylu, prawda? To właśnie tam grupa naukowców zasadziła kwiaty konopi indyjskich, by przetestować ich możliwości co do pochłaniania toksyn i promieniowania prosto z gleby. Co ciekawsze, okazało się, że konopie nadają się do fitoremediacji, czyli procesu oczyszczania środowiska poprzez rośliny wyższe. Konopie znacznie lepiej radzą sobie w tym od innych roślin. Nie taki diabeł zły, jak go malują, co?

  1. Od marihuany można się uzależnić

  Tak, jest to fakt. Wiele osób może temu przeczyć, przecież to nie alkohol, bla bla bla. W każdym razie marihuana uzależnia, z resztą wszystko, co może zredukować stres lub pomóc w walce z chorobami, bólem, jest w stanie uzależnić.

  O KURDE, ZNALAZŁEŚ ZAJĄCZKA - 35%! ŁAP KOD: 2c805e8e2c

  Marihuana uzależnia psychicznie, rzadziej fizycznie w przeciwieństwie do alkoholu, który to uzależnia psychicznie i fizycznie.

  W tym artykule dokładniej rozpisałem jak to jest z uzależnieniem od marihuany. 

  1. Marihuana jest mocniejsza o ok. 60-70% dziś, jak w przypadku lat 70’

  Co za tym stoi? Nie trudno się domyśleć, że ciągłe krzyżowanie gatunków i chemiczne wzmacniane. W sumie chciałbym się cofnąć w czasie i spróbować jak mocne było wtedy ziółko, bo te procenty naprawdę robią spore wrażenie.

  Łap post na facebooku, w którym pokazałem jak wyglądała marihuana właśnie w tych latach. 

  1. Mango przyśpiesza i wzmacnia fazę

  A więcej o tym przeczytasz tutaj.

  1. Przez alkohol rocznie umierała ok. 3.000.000 osób, w przypadku marihuany wskaźnik ten pokazuje równe 0

  Mowa tutaj o bezpośredniej śmierci związanej z przedawkowaniem alkoholu, lub podczas wpływu. Kiedyś usłyszałem, że nie ma zgonów od marihuany dlatego, że jest nielegalna w większości krajów. Serio ktoś uważa, że w Polsce nie mówiono by o śmierci przez maryśkę? Trąbiono by o tym wszędzie, w radio, w TV i internecie. Póki co nie słyszałem o tym ani razu.

  Alkohol vs marihuana, w czym tkwi diabeł?

  1. W Portugalii wszystkie narkotyki są legalne

  Portugalia podjęła trochę inne kroki w sprawie narkotyków. Zamiast karać ludzi i wysyłać do więzienia stwierdzili, że warto przeznaczyć te pieniądze na edukacje narodu i wiesz co? Okazało się, że było to lepsze rozwiązanie niż ściganie każdego za gieta czegokolwiek. Procent ludzi uzależnionych znacznie spadł, a póki co nie zapowiada się, żeby państwo upadło przez narkotyki.

  1. We Włoszech narkotyki „unoszą się w powietrzu”

  W 2018 roku przebadano czystość powietrza i w ośmiu miastach, w tym w Rzymie – wykryto znaczną ilość kokainy oraz marihuany. Ciekawe co? Wyobrażasz sobie chodzić po Rzymie i wdychać powietrze przez 24h w jednym z tych ośmiu miast? Wiadomo, że szanse na to, że cokolwiek zadziała są nikłe, ale czemu by nie spróbować?

  1. Firma Hempearth zaprojektowała samolot wykonany z konopi

  Odmiana, z której został zaprojektowany samolot jest 10x silniejsza od stali. Co ciekawsze, z konopi można zrobić dużo więcej. Liny, plastik, papier, tekstylia – to wszystko można wykonać z konopi siewnych. Niestety nie jest to jeszcze tak popularne i raczej można domyślać się czemu świat nie inwestuje w konopie pod tym względem.

  1. Jedzenie liści nie powoduje haju

  I tym miłym akcentem kończymy dzisiejszy przegląd ciekawostek dotyczących konopi. 

   

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium