4 powody dla których czyszczenie bonga jest niesamowicie ważne 0
  4 powody dla których czyszczenie bonga jest niesamowicie ważne

  Czyszczenie bonga, dlaczego jest tak ważne?

  Jest wiele rzeczy które robiłem za młodziaka. Będąc w liceum piliśmy wszyscy z jednej wanny alkohol, brudne plastiki też nam nie przeszkadzały, waliliśmy wiadra na potęgę i nie przeszkadzało nam to, że jest praktycznie czarne – to nie miało żadnego znaczenia. Dobrze się bawiliśmy i to było najważniejsze. Jednak dorastając zacząłem zauważać, że jest to po prostu obleśne i po kilku latach nie byłbym w stanie wziąć nawet bucha z brudnego bonga.

  Teraz mam 26 lat i uważam, że utrzymywanie czystości wszędzie, nie tylko w domu - jest bardzo ważne. Nawet jeśli chodzi o bongo, czy nawet wiadro. Jeśli więc jesteś dorosłą osobą, płacisz za Netflixa i choć raz ugotowałeś sobie coś samemu, a nie potrafisz zadbać o to żeby twój sprzęt do palenia był czysty, to coś jest nie tak. Gdy zapraszasz znajomych na bongo i wyciągasz brudasa, spodziewaj się, że ktoś nie będzie chciał zapalić z twojego bonga, chyba, że masz znajomych którym to dosłownie lata. Ale zadaj sobie pytanie, czy zjadłbyś deser który przed chwilą na twoich oczach wylądował na ziemi, po której przed chwilą po deszczu przechodziło pełno osób? Nie sądzę. Myślę nawet, że w takim przypadku zrobi ci się prędzej niedobrze i podziękujesz za jedzenie.

  Jeśli jesteś zbyt leniwy i nie przejmujesz się tym, co pomyślą inni gdy palisz z brudnego bonga, lufki czy wiadra. Może zaczniesz przejmować się tym, jaki wpływ na twoje zdrowie ma palenie z takiego sprzętu.

  Dlaczego powinieneś czyścić bongo?

  Przede wszystkim dla smaku, twój temat zasługuje na wiele więcej niż na brązowe lub czarne ścianki, dzban czy nawet ustnik. Chcąc wyciągnąć jakikolwiek aromat z suszu, powinieneś je regularnie czyścić. Brud i osad zabija smak, a uwierz mi, po pewnym czasie tak to śmierdzi, że nie da się tego nawet palić. Więc jeśli pakujesz temat do brudnego cybucha, który potem przechodzi przez jeszcze brudniejszą wodę, nie spodziewaj się, że poczujesz cokolwiek pozytywnego. Jedyne co możesz poczuć to coś, co cię odrazi – lub nie (jeśli masz to gdzieś). Palenie z czystego bonga, ze świeżą wodą i dodatkami takimi jak lód jest jak spa dla twoich płuc i kubków smakowych więc dbaj o bongo, lufkę czy nawet wiadro.

  Brudna woda, a właściwie woda zostawiona bez jakiegokolwiek przykrycia jest idealnym miejscem dla rozwoju wielu bakterii, grzybów i patogenów. Chcesz nadal wciągać to wszystko? Pewnie nie, dlatego zostawiliśmy takie bongo na kilka dni po zapaleniu i porównaliśmy wodę z brudnego bonga z czystą wodą pod mikroskopem! Zgaduj, która woda jest czysta, a która brudna :). 

   

  Już tłumaczę co się dzieję z wodą w trakcie zostawienia jej na tylko 24 godziny!

  Zauważyłeś kiedykolwiek, że zostawiona woda na ok. 24 godziny ma na samej górze błyszczącą powierzchnie? Wiesz co to jest? Biofilm. Biofilm ma udział w patogenezie chorób przewlekłych, szczególnie zakażeń. Składa się z grzybów i bakterii, które z resztą chroni. Nawet nie wyobrażasz sobie jak bardzo szkodliwy jest dla organizmu.

  W skrócie, przyjmujesz do organizmu grzyby i bakterie, które potem rozwijają się w twoim organizmie. Smacznego!

  Jak często powinieneś czyścić bongo?

  Odpowiedź jest prosta. Częściej niż to robisz, nie zakładam niczego z góry, ale czasem też mi się zdarza nie wyczyścić bonga od razu po sesji, a trzeba. Czyste bongo, czysty organizm, smak i sumienie!

  4 powody dla których powinieneś czyścić bongo

  1. Brudne bonga śmierdzą

  Może nigdy nie wąchałeś swojego bonga, ale gdy stoi dłużej niż dwa dni, powąchaj wodę w nim. Od razu mówię, że nie będzie to przeżycie godne powtórzenia. Drugi raz to nawet kaskader by się nie zgodził robić takich rzeczy. Więc odpuść to sobie i wyczyść swoje bongo!

  1. Brudne bongo zmienia smak zioła

  Nawet nie wiesz jak… Pomyśl, kupujesz zioło za 50 złotych, bo takie ceny już czasem idzie spotkać. Ładujesz to do brudnego cybucha, w środku brudna woda, brudne ścianki. Zamiast czuć smak zioła, czujesz smak starego buta zamoczonego w pobliskim jeziorze.

  1. Brudne bonga ciężej wyczyścić

  Im dłużej odkładasz czyszczenie bonga, tym ciężej będzie je wyczyścić. Czasami do umycia bonga po jednej sesji wystarczy samo przepłukanie czystą wodą, najlepiej wrzątkiem. Bongo stojące brudne kilka dni może stawiać opór i wtedy musisz podejmować już inne środki, jak woda z solą, ryżem, alkohol izo, czy specjalne czyściki, a po co robić sobie problem?

  Być może po prostu nie wiesz jak wyczyścić bongo, bo jest to bardziej skomplikowane od mycia naczyń. Ale spoko, ja mam takie metody, że w chwile moment wyczyścić bongo do stanu nowości :)! 

  1. Brudne bongo = bakterie

  Zostawiając w bongu wodę już choćby na 24 godziny, narażasz je na rozwój bakterii w środku, które są niebezpieczne dla zdrowia, o czym pisałem z resztą wcześniej. Jak widzisz, mało czasu trzeba, by zyskać niesamowitą dawkę syfu do organizmu. Czyść bongo!

   

   

   

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium