5 tipów aby joint palił się dłużej 0
  5 tipów aby joint palił się dłużej

  5 tipów aby joint palił się dłużej

  Jak palić jointa?

  Gdy kręcisz jointa chcesz by palił się jak najdłużej, a nawet żeby w ogóle się nie kończył, prawda? Głupie pytanie, każdy by tego chciał. W końcu nie po to kręcimy go, by spalić go jak najszybciej. Zielona kultura mówi byś delektował się swoim tematem, a by się delektować to musi jarać się dłuuuuuuuugo!

  Znam kilka sposobów, które sprawią, że twój joint będzie spalał się dłużej, a są to między innymi:

  - mielenie materiału,

  - bibułki (bletki),

  - kręcenie jointa z dodatkami takimi jak kief,

  - wykorzystywanie wosku/dabów.

  Przeanalizujemy każdą z tych metod, czas dowiedzieć się jak palić i skręcić jointa!

  Dobrze przemielony materiał, pierwsza i główna zasada

  Nie lekceważ młynków! Używanie grindera nie tylko sprawia, że kręcenie jointa jest łatwiejsze. Dobrze zmielony stuff to podstawa do dobrze i równomiernie palącego się jointa. Jak wiesz topy są różnej wielkości. Mielenie palcami nie będzie tak dokładne i temat dalej może składać się z większych i mniejszych części. Przez to joint nie będzie palił się równomiernie, będzie gasł. W skrócie – zmarnujesz stuff.

  W takim przypadku wybór odpowiedniego młynka jest ważny. Ja jak to ja, ci w tym pomogę.

  Jeszcze jeden TIP: Nie miel suszu na pył, bo joint będzie za szybko się spalał i przelatywał przez ustnik.

  Sprawdź czy twój temat jest dobrze wysuszony i utwardzony

  Susz jak sama nazwa mówi musi być odpowiednio suchy, ale również odpowiednio mokry, a raczej wilgotny. Jeśli będzie zbyt suchy, to spalać się będzie szybko i nierównomiernie. Jeśli będzie zbyt wilgotny, to będzie spalać się wolno, nierównomiernie i przede wszystkim będzie gasnąć.

  Jak temu zapobiec?

  Najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w szklane pojemniki i Bovedę, którą kupisz na naszej stronie. Szklanymi pojemnikami mogą być po prostu słoiki ze szczelnym zamknięciem.

  Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na Bovedę i specjalny słoik z higrometrem, możesz zrobić wszystko domowymi sposobami.

  Bletki też przyczyniają się do czasu paleniu jointa

  Rodzaj używanych bletek ma też duże znaczenie przy kontakcie jointa z ogniem. Dziwne? Być może dla niektórych. Jeśli ktoś się trochę zna na bletkach, to wie, że wpływają one na czas palenia się jointa, a nawet na to jak pali się joint.

  Pierwsza zasada dotycząca wyboru odpowiednich bibułek do jointów mówi, że nigdy, ale to przenigdy nie wybieraj bletek, które zostały stworzone do skręcania papierosów. Te bletki zostały stworzone tak, by paliły się nieprzerwanie cały czas. Więc jeśli nie chcesz by twój joint palił się między przerwami od bucha, to odpuść sobie takie bletki.

  Jeśli chodzi o bletki białe, to też raczej sobie je odpuść, bo są pełne chemikaliów. Stawiałbym na bletki wykonane z konopi, słomy ryżowej czy innego źródła organicznego.

  Kolejną zasadą jest grubość papieru bletki. Im grubsza bletka, tym krócej będzie się palić. Szukaj w takim razie najcieńszych dostępnych bletek. Takie bletki oferuje RAW, a szczególnie kolekcja BLACK. Black to najcieńsze bletki dostępne na zielonym rynku. Technika układu znaku wodnego też sprawia, że bibuły palą się wolniej i równomiernie.

  Zaś najdłużej palącymi bibułkami są bletki wykonane z celulozy. Te bletki są wykonane z naturalnych i organicznych materiałów. Jeśli chcesz więc by twoje bletki paliły się jak najdłużej to polecam przeźroczyste blety.

  Jeszcze kwestia wrapów konopnych. Wrapy konopne również palą się długo ze względu na to, że są dość wilgotne. Mogą czasem gasnąć, ale z reguły palą się dłużej od zwykłych bletek.

  Wosk (dab) do jointa

  Możesz trochę pokombinować i dodać do jointa wosku. Wosk sam w sobie jest gęsty i pali się długo, więc gdy dodasz go do bletki możesz być pewien, że w twój josh będzie palił się znacznie dłużej niż w przypadku czystego ziółka.

  Prócz zyskania czasu z twoim batem, skujesz się o wiele mocniej, bo wosk posiada wyższe stężenie substancji aktywnych. Więc uważaj aby nie przesadzić, ofc jeśli przedtem nie próbowałeś tej mieszanki!

  Technika kręcenia jointa też ma wpływ na to jak długo będzie on się palił

  Ostatni sposób na to by palić jointa jak najdłużej, to poprawne skręcenie go. Im więcej przestrzeni w środku jointa, tym krócej będzie się palił. Ważne by joint był zawinięty „szczelnie” i upchane było w nim wszystko na tip top, ale nie za mocno! Z uczuciem!

  Za mocno upchany joint będzie gasł dość często, a chodzi o to by palił się nieprzerwanie długo. Ważne by joint był wypełniony równomiernie i by w środku nie latały luźno kawałki zmielonego materiału, a przede wszystkim pozbądź się wszystkich łodyg!

  Jeśli nie umiesz kręcić idealnych jointów to powstał na naszej stronie specjalny poradnik, który pomoże ci nauczyć się kręcić jointa w kilku krokach.

  A jak palić jointa?

  Najlepiej tak by się nie spalił, a żarzył :D! A tak serio to znam dwie metody i zawsze gdy jestem wśród ludzi, których poznaje, a widzę, że palą, to pytam: Ej, ślinicie początek jointa po tym jak go już smażycie, czy po prostu pali się i tyle? 

  I wiecie co? Kilka osób się dziwi, a kilka potrafi zrozumieć idee ślinienia początku odpalonego jointa, ale o co chodzi? To popularna metoda wśród starych wyjadaczy. Kiedy to joint zapłonie można zauważyć delikatną przerwę między bletką, a suszem. Niektórzy ludzie (w tym ja) ślinią początek spalającej się bletki, by ta, trzymała się jak najbliżej suszu. Dzięki temu joint dłużej się żarzy. To ci sprzedałem ciekawostkę, co nie? :) 

  A jak palic jointa? Najważniejsze, żeby dobrze skręcony joint, był dobrze rozpalony. Gdy to zrobisz, to pamiętaj o tym, by nie zaciągać się szybko. Im szybciej się będziesz zaciągać, tym szybciej joint będzie gasł. Poza tym palenie jointa to nie wyścigi, tym masz się delektować kurde felek i czekać na ubłaganą fazę jak na zbawienie, a nie szybko w trymiga jak Zig-Zag McQueen robić z siebie naspeedowanego 13latka ;). Tak więc jak palic jointa już wiesz, daj mi znać czy robiłeś kiedyś trik ze ślinieniem początku palonego się jointa.

  Podsumowanie

  Nigdy nie podważaj mielenia tematu i techniki kręcenia jointa, to one w głównej mierze przyczyniają się do tego jak długo twój joint będzie się palił. Pamiętaj, że kręcenie jointa to nie wyścig, to rytuał. Nie przejmuj się jeśli będzie ci to zajmować więcej czasu niż zwykle! W końcu warto poświęcić trochę więcej chwil, by móc dłużej delektować się swoim ulubionym tematem w bletce.

  5 tipów jak skręcić idealnego jointa z bletek

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium