Bonga silikonowe - jak się mają do bong szklanych? 0
  Bonga silikonowe, jak się mają do bong szklanych?

  Bonga silikonowe, jak się mają do bong szklanych?

  Jeśli chodzi o akcesoria do palenia zielonego tematu, to ciężko znaleźć materiał bardziej wartościowy od szkła i no, nie ma co się z tym kłócić. Palenie ze szklanego bonga ma wiele zalet, poza... no właśnie! Pewnie się domyśliłeś, że chodzi o grawitację, która potrafi sprawić, że z twojego bonga zostaną drobne kawałeczki szklanych puzzli 3d.

  -> Sprawdź naszą gwarancję, która zapewnia 50% zwrotu jeśli zbijesz bongo.

  Rynek się rozwija więc potrzeby też, tak samo jak rozwiązania istniejących problemów. Właśnie w taki sposób bonga silikonowe zyskują na popularności, a wszystko za sprawą tego, że są praktycznie niezniszczalne, praktycznie, bo w teorii nie ma takich rzeczy, zawsze jest coś co poskromi Goliata. 

  Niektórzy palacze nigdy nie zrezygnują ze szklanych bongosów, co mnie w sumie nie dziwi, bo też jestem takim typem. Ale jeśli byłaby potrzeba, czy jakiś wyjazd pod gołe niebo, to pewnie prędzej bym zabrał ze sobą bongo silikonowe niż szklane. Zbyt wiele okazji do zbicia szkła by ryzykować.

  Co to jest silikon?

  Silikon to sztuczny polimer o strukturze gumy, składający się z krzemu i tlenu, który można uzyskać w każdym kształcie i kolorze. Silikon jest również niesamowicie trwały, można nim rzucać, wytrzymuje nacisk kilku ton, można po nim jeździć ciężarówkami itp. Wytrzymuje również wysokie temperatury.

  Nie ma niebezpieczeństw związanych z paleniem z takiego bonga. Silikon nie jest toksyczny i nie wydziela dziwnych zapachów podczas traktowania go wysokimi temepraturami. Służy zarówno to wytwarzania "blach" do pieczenia ciast i ciastek. 

  Oprócz tego, że bongo szklane może się zbić, to jakie zalety ma jeszcze bongo silikonowe?

  Bonga silikonowe są tańsze od szklanych (zazwyczaj)

  Lufki, bonga i inne akcesoria szklanie nie należą do najtańszych. W produkcje takiego bongosa ze szkła z filtracjami trzeba włożyć przede wszystkim dużo czasu - od tego więc też jest zależna cena bonga czy chociażby lufki. 

   

  Ale jeśli chodzi o produkcje silikonowych bongosów to cała produkcja jest znacznie mniej skomplikowana. Takie bongo łatwiej uforomować, szybciej wykonać masową ilość i przede wszystkim sama produkcja będzie tańsza gdyż silikon nie należy do drogich surowców. 

  Pojawiają się pewne ograniczenia jeśli chodzi o np. filtracje, ale jako bongo zapasowe czy takie, które weźmiesz na wypad to sprawdza się idealnie. 

  Zalety bong silikonowych w podróżach

  Wiele osób przerzuciło się na bonga silikonowe właśnie ze względów takich, że bongo szklane ciężko ze sobą zabrać. Fan bonga znajdzie zawsze alternatywe do szkła i ten, który to zrobił, najpewniej przerzucił się na bonga silikonowe. 

  Ten fakt połączony z ich niezniszczalnym charakterem sprawia, że to bardzo popularne alternatywy dla szkła. Szczególnie dla osób, które uwielbiają podróże, biwakowanie i odkrywanie nowych kontynentów :P.  Dodatkowo czasem bonga silikonowe są tak skonstruowane, że można je złożyć i wtedy mieszczą się nawet do kieszeni.  

  [1964]

  Czyszczenie bong silikonowych to kolejna spora zaleta

  Silikonowa powierzchnia sprawia, że do ścianek bonga nie klei się osad tak samo jak do szkła. Dodatkowo czyszczenie ich jest znacznie łatwiejsze, kiedy bonga szklanego raczej nie wypada wsadzać do zmywarki, to bongo silikonowe jak najbardziej. 

  Są one lekkie, można je składać więc zmieszczą się do każdej zmywarki i nie zrobią w niej syfu, a bongo szklane mogłoby się zbić. 

  W jakich przypadkach szkło jest lepsze od silikonu?

  Jedną z głównych zalet szkła jest to, że można bez ograniczeń eksperymentować z kolorami, kształtami i filtracjami. No i oczywiście z dostępnością. 

  Nawet największe sklepy internetowe takie jak JarajTo.pl nie posiadają tyle bong silikonowych, co szklanych i jest na to dość logiczne wyłtumaczenie. Przede wszystkim bonga silikonowe robią tak jak pisałem wcześniej - za zapasówki lub wypadkową. Rzadko się zdarza, albo w sumie w ogóle, że bonga silikonowe posiadają silikonową filtrację. 

  Mimo, że bongo jest silikonowe to...

  Wiesz, bonga silikonowe nie są do końca zrobione tylko z silikonu, znaczy bardziej chodzi mi tu o dodatkowe części, bez których ofc bongo by nie istniało jak np. cybuch. Cybuchy w bongach silikonowych to zazwyczaj metal lub też szkło. Ale bezpieczniej przemieszczać się ze szklanym cybuchem niż z całym szklanym bongiem.

  Dodatkowo pamiętaj, że wizualnie nadal lepiej wyglądają bonga szklane, bo widać jak dymek przepływa przez całe bongo, co przez silikon jest bardzo ograniczone. 

  Podsumowanie

  A więc... Bonga silikonowe będą stanowiły idealne zastępstwo dla bongosów szklanych. Bongo slikinowe się nie zbije, a jeśli nie chcesz mieć nawet szklanego cybucha w nim, to możesz wymienić go na metalowy. Wtedy bongo jest już w 100% niezniszczalne. Bonga szklane mają to do siebie, że są ze... szkła. To jest główny powód, który kieruje ludzi do zakupy bongosów silikonowych. Bonga silikonowe są spoko i nie jeśli masz zamiar takie kupić, to nie mam żadnych przeciwskazań, a wręcz polecam!

   

   

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium