Bongo lodowe - wszystko co powinieneś wiedzieć 0
  Bongo lodowe - wszystko co powinieneś wiedzieć

  Wszystko co musisz wiedzieć o bongach lodowych

  Każdy z nas od dzieciaka ma wpajane (bez złego wydźwięku), że należy dążyć do lepszego. Niektórzy twierdzą, że to nawet zdrowe. Marzenia, pragnienia i cele powodują, że człowiek znajduje się tam gdzie chce, a nie tam gdzie musi. Jeśli porównać to do bonga, to bongo lodowe jest tym do czego powinniśmy dążyć, czymś lepszym.

  Ewolucja na rynku szklanym, związanym z bongosami – doprowadziła nas do momentu gdzie możemy się cieszyć naturalnym chłodem, który wytwarzany jest przez lód. To mały krok dla stonera, a duży dla komfortu używania szklanych bong.

  Znam osoby, które po spróbowaniu palenia z bonga z lodem stwierdzili, że nie wrócą do klasyki. W takim razie czym są i jak działają bonga lodowe? Zapraszam do artykułu.

  Co to jest bongo lodowe?

  To proste. Bongo lodowe od klasycznego różni się specjalnymi stoperami, które zatrzymują wsadzone w ustnik kostki lodu. To sprawia, że kostki lodu nie spadają w dół i nie topią się przez to, że woda nie dochodzi do górnej części tuby z ustnikiem.

  Bongo lodowe, miejsce na lód w fajce wodnej.

  No dobra, ale po co właściwie wsadzać lód do bonga?

  A dlaczego lód do drinka lub napoju? Z tego samego powodu co do bonga – by go ochłodzić. Chłodny napój w upalne dni… Coś o czym marzy każdy. A chłodny dym? Chwila, co właściwie daje chłodny dym?

  Zalety bong lodowych

  Główną zaletą bonga lodowego jest to, że po dodaniu kostek lub pałeczek lodu dym staje się znacznie bardziej gładki. Gładki brzmi dość kolokwialnie, ale trudno znaleźć określenie które miałoby opisać to, że dym łatwiej przechodzi przez gardło.

  Skoro dym jest gładszy to domyślasz się zapewne, że będziesz mógł wciągnąć większą chmurkę do płuc. A większa chmurka rzecz oczywista daje lepszą i mocniejszą fazę.

  Pamiętaj, że bongo lodowe nie wyklucza tego, że to nadal fajka wodna. W bongosie dalej znajduje się woda więc filtracja również działa! Lód to dodatek, bez którego po jednym spróbowaniu nie można się już obyć. 

  W skrócie. Możesz wziąć większe buchy bez ryzyka poparzenia ust, gardła czy podrażnienia płuc. Spoko, co nie?

  Dla fanów wielkich chmur mam fajną wiadomość. Po dodaniu lodu tworzy się znacznie więcej dymu! Tutaj niedługo powinien znaleźć się filmik jak to wygląda w praktyce.

  Jakich kostek lodu użyć do bonga?

  Nie ma reguły, która mówi o tym jakich kostek lodu używać.

  Jeśli nie chcesz co chwila robić nowych kostek lodu, możesz po prostu zakupić takie wielokrotnego użytku. Warto przed zakupem je zmierzyć, żeby nie było zonka jak wlecisz na chatę i nie będą pasować do średnicy tuby bonga.

  Jeśli stopery na lód są gdzieś w połowie szyjki bonga, a miejsca jest na ok. 8 cm to polecam pałeczki wielokrotnego użytku. Pałeczek wetkniesz więcej niż kostek, bo będą obok siebie, a nie na sobie.

  Pałeczki lodowe do bonga

  Wiadomo, że najlepiej użyć świeżych kostek lodu wyciągniętych prosto z zamrażalnika. To się w ogóle nie umywa do tych wielokrotnego użytku. Jednak ważne jest (tak jak w przypadku plastikowych zamienników) by nie zlatywały na dół podczas sesji, potem to tam pal licho.

  Zamrożone owoce do bonga lodowego

  Owoce mają w sobie soki więc zamrozić je to żaden problem. A jaka frajda jest kiedy czujesz owocowy  aromat połączony z dymem swojego ulubionego suszu… Nie do opisania! Zamrożone owoce również chłodzą podobnie jak kostki lodu. Tutaj zaś polecam truskawki lub inne podobnej wielkości owoce.

  Fajnym rozwiązaniem jest np. pocięcie mango na kwadraty i zamrożenie go, a potem wiadomo – wsadzenie do bonga lodowego.

  Czy bongo lodowe ma jakieś minusy?

  Kiedyś miały. Gdy bonga lodowe wchodziły na rynek były cholernie drogie. Ta innowacja całkiem zmieniła rynek szklanych fajek wodnych. Jednak trochę czasu minęło i często w cenie klasycznego bonga można dostać podobne bongo z miejscem na lód. 

  [32101]

  W pewnym stopniu miejsce na lód nie jest już czymś nowym, a rzekłbym nawet, że jest czymś powszechnym. Wystarczy, że wejdziesz w kategorię bonga lodowe i zauważysz, że większość z nich posiada stopery na lód. Czy to dobrze?

  Pewnie, że tak! Miejsce na lód w niczym nie przeszkadza. Nie jest tu tak jak w przypadku filtracji, że jeśli są to nie da się ich zdemontować. Lodu po prostu nie musisz wrzucać i masz klasyczne bongo!

  Podsumowanie

  Bonga lodowe to powszechna innowacja (o ile można to tak nazwać). Bez miejsca na lód można palić z bonga, ale zawsze lepiej mieć tą możliwość wsadzenia kostek lub pałeczek prosto z zamrażarki. Jeśli chciałbyś bym ci doradził jakie bongo wybrać, to na pewno padłby wybór na jakieś bongo ze stoperami na lód. W końcu pewnego dnia może ci się zachcieć dodać trochę ochłody!

          

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium