Co to bongo - lufka bowl - bubbler i cybuch? Poradnik dla początkujących 0
  Poradnik dla początkujących szklarzy. Co to bongo, lufka bowl, bubbler czy cybuch?

  Szklane bongo, szklany bubbler, szklana lufka, szklany sen

  Niezależnie od tego czy jesteś doświadczonym palaczem, czy może nowicjuszem – w świecie konopi fakt jest jeden. Parcie na szkło jest nieodłączną częścią każdego z nas. Jest to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów do palenia, no prócz suszu haha. Ale nie o tym mowa. Szkło jest uniwersalne, ze szkła korzysta większość. Szkło może być małą lufką, ogromnym bongiem, albo średnim bubblerem.

  Co więc sprawia, że szkło jest idealnym sposobem na używanie konopi? Jakie rodzaje szkła do palenia znajdziesz obecnie na rynku i które z nich będą dla ciebie najlepszym rozwiązaniem? W tym poradniku przedstawię wszystko, co musisz wiedzieć o szkle – do tego stopnia, że staniesz się prawdziwym koneserem.

  Dlaczego szkło?

  Głównym powodem, dla którego ludzie wybierają szkło jest sam… materiał. Podgrzany kawałek szkła jedyne co robi, to się grzeje. Nie zaczyna dymić, parować, nie wydziela nieprzyjemnych zapachów, ani nie zmienia smaku palonego suszu. To jest jeden z głównych powodów, dla których szkło jest tak bardzo pożądane i dla których to szkło jest najczęściej wybierane do palenia kwiatków konopi.

  Ale po drugiej stronie stoją jeszcze inne materiały takie jak; metal, plastik (a dokładniej akryl), silikon czy drewno. Co jest z nimi nie tak, że mimo wszystko będę polecał każdemu szkło? Ano przede wszystkim zmieniają smak dymku, a w najgorszych przypadkach mogą wytwarzać toksyczne opary podczas podgrzewania, czy po prostu palenia suszu.

  Oprócz tego, że szkło nie zmienia smaku i nie jest toksyczne to jest jeszcze jeden element, który pokocha każdy użytkownik. Styl, wygląd i jakość wykonania.

  To, co dmuchacze potrafią zrobić ze szkłem to czasami poezja. Niebanalne kształty, kolory i wielkości to tylko kilka z wielu rzeczy, które można zrobić z lufką czy bongosem.

  Główne rodzaje szklanych produktów dostępnych obecnie na rynku konopnym

  Ze szkła wytwarza się naprawdę wiele urządzeń do palenia, najczęściej jednak są to:

  Lufki szklane

  Lufki szklane to dość popularne sprzęty do jarania, nie ma co ukrywać. Dostęp do takiej lufki jest praktycznie bezproblemowy. Nie trzeba wcale szukać sklepów specjalistycznych, by zaopatrzyć się w lufkę szklaną. Często takie lufki kosztują w granicach 50 groszy. Mały wydatek - szybkie dostarczenie tematu do płuc. Czy najlepsza metoda? - Średnio. W każdym razie lufek szklanych też jest od groma, to nie jest tak, że lufki szklane mają jeden rozmiar i kształt. Lufki mogą być spiralne, długie na 30 centymetrów czy nawet posiadać miejsca na filtr aktywny.

   

  Łyżki – lufki bowl

  Co można powiedzieć o lufkach bowl? Bardzo dużo. To najbardziej wyróżniające się lufki na rynku. Można tak naprawdę spotkać je w każdym kształcie i kolorze. Wyobraźnia przy tworzeniu lufek bowl nie zna granic. Bowle to takie większe klasyczne lufki, które prócz wygibaśnych kształtów i kolorów posiadają również znacznie większe miski na susz, sprzęgło oraz więcej miejsca na zgromadzenie dymu w lufce. Lufki bowl są co prawda droższe od zwykłych, ale to wszystko za sprawą tego, że są wykonane z grubszego szkła i przede wszystkim dlatego, że produkcja takiej lufki zajmuje więcej czasu niż klasycznej.

  Tutaj kompletny poradnik dotyczący wyboru lufki.

  Bonga

  Bonga to najczęściej wybierane i najbardziej rozpoznawalne urządzenia do palenia kwiatów konopi. Nie znam osoby, która pali i nie miała nigdy styczności z bongosem. Bonga mogą być wszelakich kształtów, tutaj pole do popisu jest większe niż w przypadku lufek bowl, przede wszystkim dlatego, że bonga są większe i nie trzeba się ograniczać z ich wielkością.

  Bongo to też najlepsza metoda (z tych szklanych) do palenia. Dlaczego?

  Bonga posiadają filtracje, nawet te podstawowe filtrują dym i powodują, że staje się on chłodniejszy i czystszy. Wszystko za sprawą dzbana na wodę, przez który musi się przedostać dym, zanim dojdzie do płuc. Woda ochładza dym i zatrzymuje cząsteczki substancji smolistych. Prócz dzbana na wodę bonga mogą posiadać multum przeróżnych filtracji, których jest tyle, że ciężko jest zliczyć na palcach dłoni.

  Bubblery

  Bubblery to połączenie lufek bowl i bong. Niektórzy uważają, że bubblery są lepsze od bongosów. Na pewno nie musisz się tutaj martwić o to, czy zgubisz cybuch. Bubbler działa na zasadzie bonga, ale jest od niego mniejszy. Znaczy to zależy jakie bongo posiadasz w domu, ale mimo wszystko to mini bongo, wykonaniem przypominające lufki bowl. Bubblery mogą być również fikuśne, posiadać różne kształty i kolory, częściej niż w przypadku bongosów.    

   

  Cybuchy

  Cybuchy to nic innego jak część potrzebna, by bongo funkcjonowało prawidłowo. To taka trochę inaczej skonstruowana lufka, którą montuje się do bongosa, wkłada się susz i odpala. Cybuchy mogą być różne i przede wszystkim można je podzielić na;

  - cybuchy ze szlifem żeńskim,

  - cybuchy ze szlifem męskim.

  Więcej o tym przeczytasz w tym artykule, dowiesz się między innymi jak rozróżnić cybuch męski od żeńskiego i co może posiadać cybuch, np; wcięcia, które dodatkowo filtrują dym, lub dyfuzory. 

   

  Zestaw do dabów 

  Między klasycznymi cybuchami a cybuchami do dabów jest pewna różnica. Oba sprzęty są przystosowane do palenia i łączenia z bongami, ale cybuch do dabów jest bardziej skomplikowany, bo posiada zazwyczaj dwie części, a mianowicie; sam pojemnik i gwóźdź. Poza tym cybuch do dabów się podgrzewa, o ile nie ma w zestawie gwoździa.  

  Bongo artystyczne vs bongo szklane (zwykłe)

  Wiem, że brzmi to dość dziwnie, ale uwierz, że różnice między szkłem artystycznym a zwykłym są. Bonga artystyczne, są wykonane zazwyczaj z grubszego szkła, ale częściej brakuje w nich perkolatorów i dyfuzorów, jak w przypadku zwykłego bonga. No właśnie - bonga, bo o tym mowa. Nad lufkami nie ma co się rozdzielać, tam po prostu są zwykłe lufki i bowle, a o tym pisałem wcześniej. Jeśli chodzi o bonga ze zwykłego szkła, to mają na pewno więcej opcji w sobie, niż bonga artystyczne.

  Czy to znaczy, że w bongu artystycznym ciężej naładować perkolatorów czy innych dodatkowych opcji, które pozwolą na filtrację? Zazwyczaj tak. Ale to nie przez to, że się nie da, tylko przez założenia, które określają to bongo, ono ma być po prostu artystyczne, więc schematy perkolatorów często psują inwencję twórczą, inaczej zaś jest gdy rzemieślnik tworzy swoją własną filtrację. 

  Często jest też tak, że w bongach szklanych, tych zwykłych - może pojawić się dyfuzor artystyczny.

  Bongo z filtracją artystyczną.

  Jak widzisz w bongu jest filtracja, ale nie jest ona zwykłą filtracją jak np. popularne ufo czy drzewko. To filtracja artystyczna, nazwijmy ją po prostu półogórem. 

  W bongach zwykłych filtracji może być więcej, łatwiej je upchać przez to, że zazwyczaj takie bonga są proste i rzadko kiedy różnią się od siebie kształtem. 

  Podsumowanie

  Trochę z tego szkła idzie zrobić, co nie? Myślę, że dzięki temu wpisowi już nie będziesz miał żadnych problemów z doborem sprzętu dla siebie. Każdy ma inne upodobania i ważne jest to, by je poznać, a przecież nie każdy chce kupować na raz wszystkie rodzaje bongosów, lufek itp. Jeśli o czymś zapomniałem to śmiało mnie katuj o to w komentarzach, na bank dopiszę co trzeba. Tymczasem... miłego dzionka, lub nocy!

   

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium