Co to dab pen? Jak działa dab pen?

  0
  Co to dab pen? Jak działa dab pen?

  W dzisiejszych czasach, rozwijająca się przemysł konopny i rosnące zainteresowanie produktami zawierającymi konopie przyniosły ze sobą wiele nowych innowacji w zakresie konsumpcji. Jednym z takich innowacyjnych narzędzi jest dab pen, który stał się bardzo popularny wśród użytkowników koncentratów. W tym artykule przyjrzymy się dokładniej, czym jest dab pen, jak działa, z czego jest wykonany oraz skąd wzięła się moda na to urządzenie. 

  Ale najpierw zacznijmy od samego daba. 

  W świecie konopi i produktów konopnych pojawia się wiele terminów i pojęć, które mogą być niejasne dla osób niezaangażowanych w kulturę konopną. Jednym z takich terminów jest "DAB" - koncentrat z marihuany. Co to właściwie jest DAB?

  Czym jest DAB?

  DAB, znany również jako "dabbing", to technika konsumpcji koncentratów z marihuany. Koncentraty są ekstrahowane z rośliny konopi i stanowią bardziej wyizolowane i potężne formy substancji czynnych, takich jak THC czy CBD, niż susz. Oczywiście, sama roślina konopi ma wiele odmian, a koncentraty wydobywane są z różnych odmian, co wpływa na ich charakterystykę i skład chemiczny.

  Istnieje wiele różnych rodzajów koncentratów, w tym:

  1. Wosk z marihuany: Wosk to gęsty i lepki koncentrat o konsystencji przypominającej wosk. Jest to jedna z najpotężniejszych form koncentratu, zwykle zawierająca bardzo wysokie stężenie THC.

  2. Olejek z marihuany: Olejki są płynnymi koncentratami, które można spożywać doustnie, stosować topikalnie lub używać w vaporizerach.

  3. Shatter: Shatter to bardzo kruchy i przezroczysty koncentrat o bardzo wysokim stężeniu THC. Nazwa pochodzi od jego kruchej struktury.

  4. Kryształy (nie mefedron xD): Kryształy to najczystsza forma THC i są zwykle stosunkowo drogie. Są bardzo silne i zwykle przyjmowane doustnie lub przez dabbing.

  Olejki CBD

  Jak działa dabbing?

  Dabbing to technika konsumpcji koncentratów, która polega na podgrzewaniu koncentratu do wysokiej temperatury i wdychaniu powstałej pary. W tym celu używa się specjalnego urządzenia zwanego "dab rig", to klasyczne szklane bonga, ale z tym szczegółem, że posiadają całkiem inne cybuchy, lub używa się też waporyzatorów.

  [ZDJĘCIE TEGO BONGA Z DAB RIGIEM, CZYLI MOŻESZ WZIĄĆ BS689 i strzałka na ten dab rig xd (ALT: Bongo szklane do dabowania)]

  Proces dabbingu obejmuje kilka kroków:

  1. Przygotowanie koncentratu: Dabbing rozpoczyna się od przygotowania odpowiedniej ilości koncentratu. Można to zrobić za pomocą narzędzia zwanej "dabber", która pomaga w pobraniu odpowiedniej ilości koncentratu.

  2. Podgrzewanie dab rig: Następnie używa się zapalniczki lub palnika, aby podgrzać specjalny "gwoźdź" (nail) w dab rig. Gwoźdź jest zazwyczaj wykonany z kwarcu lub tytanu. Można też mieć dab riga, który wygląda jak miska, coś jak w bongo co widzisz wyżej, wtedy podgrzewa się całą miseczkę, a do niej wsadza się koncentrat. 

  3. Nanoszenie koncentratu: Po podgrzaniu gwoździa, koncentrat jest nakładany na gorący element, co powoduje natychmiastowe wytwarzanie pary.

  4. Wdychanie pary: Wdychanie pary z dab riga jest ostatnim krokiem procesu. Użytkownik wdycha parę, która zawiera substancje czynne, takie jak THC czy CBD.

  Dabbing jest znacznie bardziej efektywny niż tradycyjne palenie konopi, ponieważ umożliwia natychmiastowe wdychanie dużych ilości substancji czynnych. Efekty są odczuwane bardzo szybko, co może być zarówno zaletą, jak i wadą, w zależności od potrzeb użytkownika. Uwierz, że wiadro przy tym to zawodnik dziesiątej ligi. 

  Dlaczego ludzie wybierają dabbing?

  Dabbing staje się coraz popularniejszy, a istnieje kilka powodów, dla których ludzie wybierają tę technikę konsumpcji:

  1. Wysoka Potencja: Koncentraty są znacznie bardziej potężne niż susz, co przyciąga użytkowników szukających silniejszych efektów.

  2. Brak Dymu: W przeciwieństwie do tradycyjnego palenia, dabbing generuje bardzo małą ilość dymu, co jest atrakcyjne dla osób, które pragną uniknąć wdychania dymu.

  3. Szybkie Efekty: Dabbing dostarcza efekty niemal natychmiast po wdychaniu pary, co jest atrakcyjne dla osób, które oczekują szybkiego ulga od objawów medycznych.

  4. Smak i Aromat: Dabbing pozwala na pełne doświadczenie smaku i aromatu danej odmiany marihuany, co jest cenione przez koneserów.

  Mimo że dabbing ma swoje zalety, należy pamiętać, że koncentraty są znacznie potężniejsze niż susz, co oznacza, że należy zachować ostrożność, aby uniknąć przedawkowania.

  DAB to koncentrat z marihuany, który przyciąga użytkowników zainteresowanych silnymi efektami i pełnym smakiem. Jednak, ze względu na swoją potencję, należy go stosować ostrożnie i z pełnym zrozumieniem jego wpływu na organizm. Warto pamiętać, że skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem dabbingu może być zawsze dobrym pomysłem, szczególnie jeśli jest to stosowane w celach leczniczych.

  Czym jest Dab Pen? 

  Dab-pen, znany także jako vaporizer do koncentratów, to przenośne urządzenie, które umożliwia użytkownikom konsumpcję koncentratów, takich jak wosk czy oleje, w sposób wygodny i dyskretny. W przeciwieństwie do tradycyjnych form konsumpcji, takich jak skręty czy szklane bonga, dab pen nie wydziela dużych ilości dymu, co sprawia, że jest znacznie mniej inwazyjny i bardziej przyjazny dla osób, które pragną zachować swoją prywatność i uniknąć charakterystycznego zapachu marihuany. Spokojnie, na to też jest sposób, bo w blogu "Jak pozbyć się zapachu marihuany z domu", dokładnie opisałem jak uniknąć tego problemu.

  Jak działa Dab pen?

  Dab pen działa na zasadzie podgrzewania koncentratów do odpowiedniej temperatury, a następnie wytwarzania pary, którą można wdychać. Proces ten różni się od spalania rośliny konopi, które towarzyszy tradycyjnemu paleniu marihuany, i jest bardziej efektywny. Głównym elementem dab-pena jest grzałka, która podgrzewa koncentrat. Podczas podgrzewania koncentratu, substancje czynne, takie jak THC czy CBD, zmieniają się w parę, co pozwala na ich wdychanie. 

  CO TO DAB PEN I JAK WYGLĄDA DAB PEN?

  Z czego jest zrobiony Dab Pen?

  Dab pen składa się z kilku podstawowych elementów, w tym:

  1. Bateria: To źródło zasilania, które dostarcza energię do atomizera. Baterie w dab penach są zwykle akumulatorami litowo-jonowymi.
  1. Atomizer: Jest to część dab pena odpowiedzialna za podgrzewanie koncentratu. Atomizery różnią się w zależności od modelu i mogą być wyposażone w ceramiczne lub kwarcowe komory, które są najlepsze do zachowania smaku koncentratu.
  1. Ustnik: To część, z której użytkownik wdycha parę. Ustniki dab penów są często zdejmowalne i łatwe do czyszczenia.
  1. Przyciski lub regulacje temperatury: Niektóre dab peny posiadają przyciski, które umożliwiają użytkownikowi dostosowanie temperatury podgrzewania, co pozwala na bardziej spersonalizowane doświadczenia.

  Jak działa Dab Pen?

  Dab pen działa na zasadzie wytwarzania pary z koncentratu podczas podgrzewania. Proces ten polega na przekształceniu koncentratu w parę bez spalania go. Dzięki temu, użytkownik może uniknąć szkodliwych substancji towarzyszących spalaniu, takich jak smoła czy tlenki azotu. Dab pen jest znacznie mniej szkodliwy dla zdrowia niż tradycyjne metody konsumpcji konopi. 

  Aby używać dab pena, należy umieścić niewielką ilość koncentratu w komorze atomizera. Następnie, po włączeniu urządzenia, grzałka podgrzewa koncentrat do określonej temperatury, co powoduje wydzielanie pary. Użytkownik wdycha parę przez głowicę, co pozwala na spożywanie koncentratu.

  Skąd się wzięła moda na Dab-Pen?

  Moda na dab peny zyskała na popularności w ostatnich latach z kilku powodów: 

  1. Dyskrecja: Dab peny są znacznie mniej inwazyjne niż tradycyjne metody palenia. Ponieważ nie wydzielają dużych ilości dymu ani charakterystycznego zapachu, można je używać w miejscach publicznych bez przyciągania zbyt dużo uwagi.
  1. Zdrowie: Dab peny oferują zdrowszą alternatywę dla tradycyjnego palenia. Podgrzewanie koncentratów bez spalania eliminuje wiele szkodliwych substancji obecnych w dymie z palonych roślin konopi.  
  1. Smak: Dab peny pozwalają użytkownikom cieszyć się pełnym i czystym smakiem koncentratów, bez zakłóceń spowodowanych spalaniem.
  1. Łatwość użytkowania: Dab peny są stosunkowo proste w obsłudze, co przyciąga zarówno doświadczonych użytkowników, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z koncentratami.

  Podsumowanie

  Dab-peny to nowoczesne urządzenie, które umożliwia użytkownikom wygodną, dyskretną i zdrowszą konsumpcję koncentratów. Zyskał popularność dzięki swojej efektywności i łatwości użytkowania oraz zdolności do zachowania pełnego smaku koncentratów. W miarę jak rozwija się przemysł konopny, można oczekiwać dalszego rozwoju i innowacji w dziedzinie dab penów, co przyciągnie jeszcze więcej entuzjastów koncentratów.

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium