Co to jest PGR? Nowoczesny chemol o którym nie wiedziałeś

  0
  Co to jest PGR? Nowoczesny chemol o którym nie wiedziałeś

  Niepozorny 'dobry sort'

  Próbujemy żyć zdrowo, unikamy GMO, coraz częściej zwracamy uwagę na zawartość nawozów w żywności, zwłaszcza tzw. Glifosatu, kupujemy droższą żywność BIO, staramy się szukać lokalnych dostawców żywności i wtedy wkracza zioło PGR, czyli kategoryczny wróg zdrowia. Szerzej znany jako “chemik”, którego większość osób nie dostrzega i nie zdaje sobie sprawy, jak szkodliwy może być… Oczywiście poza hodowcami, którzy to sprzedają, bo dzięki temu mocno podwyższają swoje zyski, kosztem Twojego zdrowia.

  Co to jest zioło PGR? - Nowoczesny chemik

  PGR weed to skrót od plant growth regulators, czyli regulatorów wzrostu. To nic innego, jak syntetyczne substancje wpływające na wzrost rośliny, dzięki którym można zwiększyć plony. W uprawie cannabis stosuje się je, aby uzyskać większe, gęstsze topy i tym samym zebrać większy, potencjalnie ładniejszy plon.

  Zastanawiasz się, co w tym złego? Poza deformacją rośliny i zwiększeniem plonu, te substancje zaburzają rozwój THC w topach. Tak naprawdę tego THC w topach jest mniej, niż być powinno a Ty masz wrażenie, że hehe dobry temacik (o tym opowiem w dalszej części).Stosowanie tych regulatorów, to nic innego jak zawyżanie rozmiaru i wagi konopi, przy jednoczesnym prawie całkowitym wyeliminowaniu korzystnych kannabinoidów, terpen i trichomów.

  Myślisz, że to haj, lecznicze działanie a tak naprawdę narażasz swoje zdrowie paląc i spożywając chemikalia, które nie nadają się do spożycia przez ludzi. Mało tego, wiele regulatorów wzrostu (PGR) jest zakazane do stosowania w uprawach opartych na żywności i są one legalne tylko dla roślin ozdobnych (!). 

  Dlaczego więc PGR są używane? Jak wiadomo szara strefa nie jest regulowana i to tutaj dostaniesz taki sort. Zdziwisz się jak powiem, że Holandia to też szara strefa? Pamiętaj, że marihuana nie jest legalna w Holandii. W coffee shop NL też dostaniesz taki sort. Nie zawsze, ale jest dostępny. Te wszystkie grupki, na których widzisz super puszki czy ekstra woreczki z jakimś caliweed, tam można najczęściej zauważyć marihuanę PGR. O osiedlowych dilerach nie wspominając. Ci według Ciebie sprawdzeni, też najczęściej dysponują takim czymś. 

  Czym są PGR?

  Regulatory wzrostu roślin to syntetyczne, lub organiczne substancje chemiczne, które regulują pewne kluczowe etapy wzrostu roślin, w tym spoczynek, kwitnienie, owocowanie i rozwój pędów. To wszystko wpływa na finalny, bardziej pożądany wygląd roślin i owoców.

  Hodowcy używają PGR w uprawie marihuany, aby zwiększyć wytrzymałość i odporność na pleśń. Używając kilku rodzajów takich regulatorów zarabiają znacznie więcej na całym plonie poprzez potencjalne zwiększenie walorów smakowych i uzyskanie “ładnych”, zbitych topów. A to wszystko kosztem zdrowia konsumenta.

  Organiczne regulatory wzrostu vs syntetyczne regulatory wzrostu

  To nie jest też tak, że wszystkie regulatory są złe. Problemem jest to, że to przeważnie te szkodliwe i zakazane są używane na rynku.

  Znalazłeś królika, gratki ;)! 6a1f4881e2

  Skupmy się na różnicach pomiędzy organicznymi regulatorami wzrostu używanymi w rolnictwie a syntetycznymi, bardziej toksycznymi. Spośród organicznych PGR można wymienić: 

  • Kelp (glony) - posiadają naturalne hormony zwiększające zbiór
  • Chitozan - cukier znajdujący się w egzoszkielecie skorupiaków
  • Triakontanol - pozyskiwany z siana lucerny.

  A ich największe zalety są w zasadzie takie same, jak ich syntetycznych odpowiedników:

  • Zwiększony wzrost roślin
  • Gęstsze owoce, topy
  • Nie stanowią zagrożenia dla ludzi
  • Przyjazne dla środowiska - nie niszczą bioróżnorodności

  Dla dilerów i hodowców z szarej strefy organiczne PGR są mniej skuteczne, niż syntetyczne. Poza tym są też droższe i nie produkują aż tak dużych, tłustych, zbitych, gęstych, często nawet kolorowych topów.

  Najczęściej stosowane chemiczne regulatory wzrostu

  Wszystkie trzy powszechnie stosowane PGR pobudzają wzrost i mocniejsze kwitnienie zapewniając duże, gęste topy. Problem w tym, że wszystkie trzy mają niekorzystny wpływ na organizm człowieka.

  1. Chlorek chloromekwatu

  Sprzyja wzrostowi większych topów poprzez spowolnienie wzrostu w innych obszarach rośliny. Chociaż nie jest rakotwórczy, to spożywanie dużych ilości może prowadzić do podrażnienia skóry, oczu a nawet uszkodzenia organów.

  2. Daminozyd

  Znany również jako Alar, spowalnia wzrost liści i łodyg, zwiększając rozmiar topów. To nie wszystko, bo ogranicza przez to rozwój terpen i kannabinoidów. To oznacza brak THC lub CBD.

  3. Paklobutrazol

  Ogranicza wydłużanie się komórek roślinnych, co zwiększa gęstość kwiatu i pąka. Ogranicza także zdolność konopi do wytwarzania THC. Z tych trzech jest również najbardziej toksyczny. 

  Jeśli palisz zioło PGR uprawiane z paklobutrazolem, może ono rozpadać się na nitrozoaminy, jedne z najbardziej rakotwórczych substancji chemicznych w papierosach. Badania wykazały również, że paklobutrazol może wpływać na płodność i powodować uszkodzenia wątroby.

   

  Jak hodowcy dodają syntetyczne hormony wzrostu aby uzyskać zioło PGR?

  To nic trudnego. Odpowiedzialni hodowcy biorą pod uwage potrzeby roślin, ci mniej odpowiedzialni a dokładniej Ci nastawieni na zysk stosują następujące metody:

  • Spryskiwanie roślin
  • Drenching - mieszają PGR w wodzie a następnie mieszanką podlewają glebę roślin.
  • Sprenching - roztwór PGR jest aplikowany poprzez opryski o dużej objętości na liście roślin i ich glebę. 

  Jak odróżnić PGR od dobrego tematu?

  Różnice między dobrym sortem a kiepskim PGR są widoczne gołym okiem. Węch i ręce też bardzo pomogą w rozpoznaniu kiepskiego tematu. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą w odróżnieniu:

  1. Nadmiar czerwonych, lub brązowych włosków

  Kwiaty konopi często mają małe słupki przypominające włosy. Zioło PGR będzie miało dużo więcej włókien przypominających włosy, które będa mocno brązowe, lub czerwone. Po zastosowaniu PGR roślina ma tendencję do rozwoju tych “włosów” zamiast trichomów, które zawierają THC.

  2. Brak trichomów

  Jeśli widzisz bardzo mało kryształków (dobrze jest użyć lupy i latarki) to znak, że PGR zakłóciły rozwój terpen, trichomów i kannabinoidów.

  3. Brak zapachu, lub..

  Charakterystyczny zapach chemii. To nie jest coś w rodzaju domestosa, ale raczej jakby temat był trzymany w paczce po miętowych gumach do żucia. Definitywnie w temacie zakrapianym PGR brakuje charakterystycznego zapachu zioła i przede wszystkim unikalnego dla konkretnej odmiany aromatu! Jeśli po oderwaniu kawałka topa nic nie poczujesz, to znak że proces rozwoju terpen został zakłócony. Jeśli dill mówi Ci, że ma “coś nowego” a pachnie tak samo, to pewnie jest coś nowego ale też z PGR.

  4. Gęste, ciężkie, twarde topy

  PGR wymusza szybki wzrost kwiatów. To oznacza, że są one często gęstsze i cięższe. A to później prowadzi do twardej jak skała tekstury. Zwłaszcza, jak zostawisz topa bez żadnego opakowania, do wyschnięcia. Będzie się łamał jak paluszki albo precelki (wedle uznania). Poza tym rozmiar w porównaniu do wagi jest na pierwszy rzut oka nieprawdopodobny.

  5. Gąbczasta, mokra konsystencja

  Jeśli Twój top ma dziwnie mokrą, gąbczastą teksturę, to oznacza, że dostał PGR. Temat jest dłużej świeży, wręcz mokry a po zduszeniu powoli wraca do swojej formy.

  6. Białe plamki, biały proszek na topach

  Normalnie to byłaby pleśń, ale to nie jest pleśń. To krystalizujący się PGR. 

  7. Chemiczny smak

  Jeśli przy paleniu wyczuwasz ostry, chemiczny smak to znak rozpoznawczy. Szczególnie mocno pozostaje podrażnione gardło, zaczyna się wydzielać spora ilość flegmy. Palenie takiego tematu prowadzi do haju, który jest bardzo krótki, ciężki i pozostawia uczucie zmęczenia. 

  8. Po mocnym wysuszeniu robi się brazowe

  To nie jest dank bud. To jest PGR. Po mocnym wysuszeniu a już szczególnie po curringu robi się mocno, ciemno brązowe.

  9. Wjeżdża mocniej i szybciej, mocno odczuwalny head-high

  Taak. To nie jest dobry sort. To kiepski sort i mocny strzał chemikaliów, które własnie skopciłeś.

  Podsumowując PGR cannabis można rozpoznać po braku aromatycznych flawonoidów i terpen, braku specyficznego i bogatego smaku oraz po pięknym, wyszlifowanym i mocno zbitym wyglądzie. Tradycyjne, naturalne zioło jest nieco poszarpane, nie posiada tak regularnego kształtu. 

  Tutaj z pomocą biegną eksperci z grupek, którzy na widok takiego zbitego PGR piszą “mmm”, “ale piękny”, “pyszny”. A po zobaczeniu dobrego, naturalnego tematu “co to za bagniak”. Piszą tak, bo nigdy nie widzieli i nie wiedzą co to dobre zioło. W rzeczywistości szkodząc sobie i innym. Mam do Ciebie prośbę na koniec tego wpisu - jak widzisz takie coś, uświadamiaj innych. Pokaż im ten wpis. Niektórzy ślepo będą to ignorować, ale to nic. Część osób zrozumie i będzie dalej edukować innych. Być może dzięki Twojemu callowi, część uniknie też nieprzyjemnych skutków chociażby w postaci zapaści, czy stanów lękowych przez które zrazi się do tej rośliny. O tym więcej w kolejnej części wpisu.

  Jakie są skutki palenia zioła PGR?

  Najczęściej zgłaszane dolegliwości zaraz po konsumpcji to:

  • Mocne podrażnienie gardła
  • Silny ból głowy
  • Spowolniona perystaltyka jelit (problemy z wypróżnianiem, bóle brzucha)
  • Obniżenie energii
  • Obniżenie motywacji
  • Senność
  • Zaburzenia oddychania
  • Nudności
  • Wymioty
  • Zapaść (ostra niewydolność krążenia) - ryzyko jej wystąpienia u osób zdrowych jest niskie, ale zwiększa się jeśli konsument ma problemy z sercem.

  Skutki długoterminowego stosowania PGR są duże gorsze:

  • Uszkodzenia wątroby
  • Uszkodzenia nerek
  • Niski poziom aminokwasów w mózgu
  • Niski poziom antyoksydantów w mózgu
  • Neurotoksyczność (normalna aktywność Twojego układu nerwowego jest poważnie zaburzona)
  • Problemy z płodnością
  • Uszkodzenia skóry (może zacząć występować bielactwo)
  • Uszkodzenia oczu (pogorszenie wzroku)
  • Zwiększone ryzyko zachorowania na raka

  Porównaj ze wszystkimi skutkami palenia marihuany.

  Czy to jest legalne?

  Syntetyczne PGR zostały uznane za niebezpieczne dla ludzi i zakazane do stosowania w środowisku rolniczym i w uprawach żywności. Są one jednak nadal dostępne jako nawozy dla roślin ozdobnych. Ponadto gracze na czarnym rynku nadal używają ich w swoich uprawach. Niestety, ze względu na brak krajowych regulacji i przepisów prawnych w zakresie uprawy konopi, syntetyczne zioło PGR jest dość powszechnie dostępne w wielu formach.

  Gdzie w takim razie dostać dobry sort?

  Gęstsze i cięższe topy to nie wszystko. Nie ocenia się książki po okładce. Zioło PGR jest nie tylko ubogie w THC i inne kannabinoidy, które zapewniają rzeczywistą wartość marihuany, ale może być również toksyczne. Jeśli coś jest toksyczne po spożyciu, istnieje prawdopodobieństwo, że jest znacznie gorsze po paleniu.

  Jeśli masz możliwość uzyskać receptę na medyczną marihuanę, skorzystaj z tej możliwości. Możesz być pewien, że unikniesz w ten sposób kontaktu z PGR. Aktualnie dostępna na rynku medyczna marihuana mimo jakichś skarg, jest bardzo dobra. Coffee shop, czy Twój diler mają w głębokim poważaniu Twoje zdrowie. Nie marnuj lat swojego zdrowia dla kilku godzin czy nawet minut przyjemności.

   

  Co to jest PGR? Nowoczesny chemol o którym nie wiedziałeś

  Co to jest PGR? Nowoczesny chemol o którym nie wiedziałeś

  Ocena (16 ocen)

  4.0
  Gwiazdka 1 Gwiazdka 2 Gwiazdka 3 Gwiazdka 4 Gwiazdka 0.5

  Komentarze do wpisu (0)

   
  Spis treści
  Blog chmura tagów
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium