Co to jest bongo? Historia palenia z bonga 0
  Co to jest bongo? Historia palenia z bonga

  Co to jest Bongo? Historia palenia z bonga

  Wiele osób uważa, że pierwsze bonga powstały w celu polepszenia komfortu palenia, zaraz po bletkach. Jak wiadomo, powstanie bletek przypisuję się na 1706 rok i tutaj mamy zgrzyt, bo bongo powstało dużo wcześniej, historia palenia z bonga sięga aż 2400 lat wstecz. Bonga w tamtym okresie były wykonywane ze złota, więc można się domyśleć, że nie każdy miał okazję, by z takiego bonga korzystać. 

  Co to jest bongo?

  Mam zamiar przedstawić wszystko krótko i na temat, bez zbędnych ceregieli, a więc.

  Bongo to urządzenie służące do palenia tytoniu, ziół itp. Z reguły w całości wykonane jest ze szkła, jednak można zakupić bongo akrylowe, metalowe lub silikonowe. Zdarzają się też bonga drewniane, częściej bambusowe. Bambusowe bonga były używane od wieków, podobnie jak te, wykonane ze złota.

  Jak palić z bonga? Palenie z bonga jest proste, prostsze niż kręcenie jointa. Jedyne czego potrzebujesz to czystej, wody i konopi. Do dzbana wlewasz wodę maksymalnie do poziomu sprzęgła (o ile twoje bongo ma takowe sprzęgło, jeśli nie ma, to wlej tyle wody, ile się da, uważając, by nie zalać cybucha z marihuaną), wsadzasz susz do cybucha, odpalasz zapalniczką i ciągniesz ustnikiem, żadna filozofia.

  -> Sprawdź nasz poradnik dotyczący tego, jak palić z bonga.

  Jakie kupić bongo? Kupno bonga powinno być tak samo jak palenie z niego, proste. Jeśli jednak nie wiesz, jakie bongo kupić, bo nie wiesz, czy stockowa filtracja ci wystarczy, albo chciałbyś mieć trochę więcej frajdy z palenia, przykładowo powiększając ilość filtracji w swoim bongosie lub mieć długą na 40 cm ścieżkę przepływu powietrza, to nie bój żaby, pomożemy w wyborze idealnego bonga dla ciebie!

  -> Jakie bongo kupić? Przewodnik od zera do bongmastera.

   

  Jak działa bongo? Bongo działa na zasadzie filtracji wodnej, dym początkowo przechodzi przez cienką rurkę cybucha do dzbana, w którym to znajduje się woda, woda filtruje dym i ten chłodząc się i filtrując, dostaje się przez ustnik do płuc. Bongo prócz zwykłej filtracji może posiadać dodatkowe, takie jak „UFO”, „Wierzba” czy „Matrix”. 

   

  Kto wymyślił bongo?

  Tutaj można by się sporo kłócić, ponieważ nie ma bezpośrednich odniesień do konkretnej osoby. Pierwsze bongo powstało po prostu zbyt wiele setek lat temu, a nigdzie nie został opisany jego stworzyciel. Za to można powiedzieć coś o ojcu fajek szklanych.

  Bob Snodgrass, czyli człowiek, który stworzył na nowo bongo i lufkę. W latach 60 i 70 Bob Snodgrass zaczął interesować się szkłem, śledząc trasę koncertową zespołu Gratefull Dead, kształtował swój styl. Dziś Bob Snodgrass jest uważany za prekursora w wytwarzaniu lufek i bongosów. Można więc powiedzieć, że on nadał temu kształt. Jego prace wystawiane są jako dzieła sztuki na całym globie, a palenie z lufki Bob'a to czysta przyjemność. Jego niektóre prace możecie zobaczyć na oficjalnym instagramie SnodGrass, klikając tutaj.

  Podsumowanie

  Dowiedziałeś się, co to jest bongo, możesz pochwalić się znajomym, zawsze ciekawie jest, gdy wiesz coś więcej od kogoś. W szczególności, że mało osób zwraca uwagę np. na taką historię dotyczącą bongosów, a jest to przecież ciekawe, tak samo jak to, jak palić z bongo, jakie bongo kupić, by zadowolić płuca oraz jak dokładnie działa bongo.

  Uważam, że każdy z tych tematów jest na swój sposób ciekawy. A teraz tą wiedzą możesz się podzielić i ruszyć w świat! 

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium