Co to jest bubbler i dlaczego jest lepszy od bonga? 0
  Co to jest bubbler i dlaczego jest lepszy od bonga?

  Co to jest bubbler i dlaczego jest lepszy od bonga?

  Bubbler to rodzaj fajki wodnej przeznaczonej do palenia głównie suchych ziół. Mówiąc najprościej, jest to połączenie bonga i szklanej lufki. Uściślając - kombinacja rozmiarów szklanej lufki i większego przepływu powietrza ze szklanego bonga z dodatkiem filtracji wodnej. Najczęściej wybierana przez nowicjuszy, zwłaszcza używających medycznej marihuany. Idealny kompromis dla osób, które nie mają miejsca na bongo ale nie chcą zwykłej lufki.

  Można powiedzieć, że jest to jeden z rodzajów bongo, ale jest kilka elementów, które w znaczący sposób odróżniają bubbler od bonga, np. jego konstrukcja.

  Budowa bubblera

  Bubbler składa się z ustnika, cybucha, rurki cybucha i dzbana. Droższe bubblery posiadają również filtracje i percolatory, które dodatkowo filtrują i bardziej chłodzą wdychany dym.

  Większość bubblerów ma wbudowane cybuchy w konstrukcję. To oznacza, że nie można ich przypadkowo stłuc, ani wymienić. Wadą tego rozwiązania jest brak możliwości podłączenia dodatkowych nasadek filtracyjnych, czy perkolatorów i waporyzatorów. Bubblery mają być łatwe w obsłudze i tyle.

  Oczywiście znajdziesz też bubblery, w których można zdemontować cybuch. Nie ma rzeczy niemożliwych 😉

  Bubbler vs bongo i lufka

  Porównując bubbler z lufką bowl i bongo pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl jest jego rozmiar. Bubblery są znacznie mniejsze niż bonga i nieco większe niż lufki szklane. Dzięki temu są bardziej dyskretne, łatwiejsze w użyciu i łatwiejsze w transporcie, niż bongo. Oczywiście są wyjątki. Niektóre z nich są tak duże jak tradycyjne szklane bonga.

  Bubblery, podobnie jak bongo wyposażone są w filtrację wodną, która chłodzi wdychany dym. To jest najważniejszy atut, górujący nad tradycyjną lufką, która takiej filtracji nie posiada.

   

  Jak więc odróżnić bubbler od bonga?

   
  • Większość bubblerów ma cybuch wbudowany w całą konstrukcję.
  • Są mniejsze niż tradycyjne bonga.
  • Ustniki są często wygięte, powykręcane i powydziwiane. Wychodzą poza całą konstrukcję. Nie stoją w jednej linii jak cała konstrukcja - dzięki temu wygodniej się z niej korzysta.
  • Robią bulbulbulbulbul zamiast BUULBUULBUUULBUUUL.
   

  Jak używać bubblera?

  1. Wlej wodę do dzbana

  Zanim zaczniesz, wlej wodę do dzbana. Pamiętaj, aby nie wlać za dużo wody. Wystarczy niewielka ilość. Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy ilość wody jest odpowiednia, jest kilkukrotne zaciągnięcie się z bubblera, bez napełnionego cybucha, czyli „na sucho”. Jeśli przez ustnik do ust płynie w dużych ilościach woda lub – co gorsza – wypływa z cybucha po zakończeniu zaciągania się to znak, że należy wylać nieco wody z bubblera.

  2. Włóż zioła do cybucha

  Nie ubijaj materiału w cybuchu zbyt mocno, aby nie męczyć się później z ciągnięciem. W bubblerach tak jak w lufkach szklanych nie musisz używać sitek, jeśli tego nie chcesz. Osobiście zalecam używanie sitek tam, gdzie się da. Dla Ciebie to żaden wydatek, ale oszczędność palenia i czasu podczas czyszczenia ogromna.

  3. Odpal cybuch

  Jeśli twój bubbler ma sprzęgło, przyłóż do niego palec. Chwyć bubbler i przyłóż ustnik do swoich ust. Umieść płonący knot konopny na misce wypełnionej ziołami, które uprzednio tam włożyłeś i jednocześnie zacznij się zaciągać. Kiedy zaciągniesz się, usłyszysz bulgotanie i tworzące się mikropęcherzyki. To dobry znak!

  Możesz użyć zapalniczki zamiast knota konopnego, ale dla twojego zdrowia i lepszego smaku polecam użycie knota konopnego.

  Zamiast zapalniczki knot, o co chodzi?

  4. Opróżnij i wyczyść bubbler

  Kiedy wiesz, że masz dość zdejmij palec ze sprzęgła i wciągnij resztę dymu z bubblera. Jeśli to koniec, najlepiej od razu wyczyść cybuch z wszelkich przypalonych pozostałości, wylej wodę i przepłucz bubbler świeżą wodą. W ten sposób dłużej pozostanie czysty i (nie)śmierdzący.

  Jaki bubbler wybrać? 4 rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem

  Rozmiar bubblera

  Większość osób decyduje się na zakup bubblera ze względu na jego rozmiar. Jest to więc decydujący czynnik przy zakupie tego produktu. Zwróć uwagę nie tylko na jego wysokość, ale także na całkowitą szerokość, ponieważ sam ustnik może być dłuższy na szerokość całego bubblera, niż na jego wysokość.

  Rozbudowa bubblera

  Po drugie zadaj sobie pytanie, czy planujesz podłączyć coś do bubblera? Jeśli w najbliższym czasie chciałbyś podłączyć waporyzator do bubblera lub rozbudować go perkolatorem albo nasadką filtracyjną, sprawdź, czy ma demontowany cybuch i tym samym szlif, do którego będziesz mógł podłączyć co tam sobie chcesz.

  Co będziesz palić?

  Co zamierzasz palić? Wiele bubblerów jest standardowo przystosowanych do palenia suszu roślinnego. Te z wbudowanymi cybuchami przeznaczone są tylko i wyłącznie na susz. Chcąc używać koncentratów lub dabów, musisz zwrócić uwagę, czy Twój bubbler posiada dodatkowy cybuch na olejki, czy też ewentualnie wyjmowany cybuch, który w razie potrzeby można wymienić.

  Styl i design Bubblera

  To sprawa indywidualna. Jak żaden produkt, bubblery występują w przeróżnych formach. Bubblery młotkowe, bubblery boczne, bubblery stojące. Wybierz ten, który jest dla Ciebie najwygodniejszy.

  Plusy bubblerów

  • Mniej czyszczenia (wszystkie komponenty są połączone)
  • Łatwy w transporcie
  • Dobrze wygląda, ale nie rzuca się w oczy
  • Posiada filtrację wodną - chłodzi wciągany dym
  • Lekki
  • Trwały
  • Idealny dla początkujących
  • Szybki w oporządzeniu i w użyciu

  Wady bubblerów

  • Mniejsza pojemność cybucha, niż w bongu (dla niektórych to będzie plus 😉)
  • Brak możliwości rozbudowy (vaporizery, nasadki filtracyjne)
  • Nie jest najlepszym rozwiązaniem do palenia w towarzystwie ze względu na kompaktowy rozmiar i małą pojemność cybucha

  Podsumowanie

  Wiesz już, jak działa bubbler i czym różni się od bonga i lufki szklanej. Jeśli nie masz w domu miejsca do trzymania bonga, idealnym wyborem może okazać się bubbler. Jeśli nie przeszkadza Ci brak filtracji wodnej, to możesz zostać przy tradycyjnej lufce. Zapewniam jednak, że ta mini filtracja da znakomitą różnicę. Jeśli dużo podróżujesz, tym bardziej rozważ zakup bubblera zamiast bongo.

  Daj znać niżej w komentarzu co wolisz. Bubbler, lufkę, czy bongo? Elo!

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium