Co to jest pre-cooler i jak działa ta nasadka? 0
  Co to jest pre-cooler i jak działa ta nasadka?

  Co to jest pre-cooler (nasadka filtracyjna)?

  Gdyby dosłownie przetłumaczyć słowo pre-cooler to dostalibyśmy określenie typu „chłodzenie wstępne”. I nic bardziej mylnego, bo pre-cooler powstał po to by chłodzić dym zanim dostanie się do głównych części bongosa.

  Pre-coolerem można też nazwać zwykłą nasadkę, która posiada dodatkową filtrację. Nie zawsze jednak przy nasadce z dyfuzorami można spotkać nazwę pre-cooler w tytule. Dlaczego? Bo producenci przyzwyczaili nas, że nasadka stworzona do chłodzenia dymu jest zazwyczaj dłuższa i dym w niej ma przejść jak najdłuższą drogę zanim trafi do bonga.

  Pre-cooler do bonga.

  Pre-cooler, ściema czy produkt wart uwagi?

  Jakie bongo posiadasz? Załóżmy, że takie do 25 centymetrów. Nie jest to duże bongo, ale wielkość fajki wodnej nie określa tego czy będzie w stanie wytworzyć dużo czy mało dymu. Wiele zależy od tego ile będziesz w stanie przyjąć do płuc. I tu zaczyna się problem związany z rozmiarem bongosa. Małe bongo może dać sporo dymu, ale przez to, że dym będzie ciepły to twoje płuca i gardło mogą tego nie wytrzymać.

  I to jest przypadek w którym pre-cooler sprawdzi się idealnie. Dłuższa droga dymu do bonga = chłodniejszy dym, dość logiczne. Pre-coolery czasem posiadają dodatkową filtrację jednak tak jak w przypadku nasadek – nie jest to must-have. Taki feature prócz ochłodzenia chmurki, to również ją leciutko przeczyści z substancji smolistych.

  Krótko podsumowując ten nagłówek – pre-cooler jest jak najbardziej wart uwagi.

  Czy pre-cooler nadaje się tylko do małych bong?

  Wyżej pisałem o małych bongosach, no bo w sumie w nich jest największy problem jeśli chodzi o temperaturę dymu. Małe bonga też nie zawsze mają miejsce na lód, a taka cecha dość mocno ochładza dym.

  Kiedyś z kumplami z pracy zrobiliśmy test i do bonga 50 cm wsadziliśmy pre-cooler + kostki lodu. Przedtem spróbowaliśmy z osobna z samymi kostkami lodu i bez kostek lodu. Efekt?

  Z pre-coolerem i kostkami lodu czuliśmy jakbyśmy w ogóle nie wciągali żadnego dymu, trochę to nas zbiło z tropu, bo faza była przepotężna.

  Z samymi kostkami lodu było coś tam czuć, ale leciutko, bo filtracje zrobiły swoje. Za to bez kostek lodu i bez pre-coolera była znaczna różnica, aż człek się zdziwił.

  Pre-cooler zatem pasuje do dużych bongosów, średnich i małych. Jest to fajna zajawa dla osób, które mają małe bonga i chcą ściągać większe buchy. Ale gdy posiadasz wielkie bongo, które ma już takie bajery jak np. 3 filtracje, miejsce na lód… To uwierz, że zyskasz sporo, a właściwie:

  - większą fazę (poprzez możliwość wciągnięcia większej chmury),

  - chłodniejszy dym,

  - czystsze bongo.

  Można też wspomnieć o nasadce na węgiel aktywny, ale o tym dowiesz się nie tutaj. Z artkułu, który poświęcony jest tylko i wyłącznie temu tematowi.

  Podsumowanie

  Pre-cooler nie jest konieczny jeśli uważasz, że z twojego bonga dobrze się pali. Jednak jeśli chciałbyś ulepszyć swoją fajkę wodną i móc poczuć jej pełną moc to pre-cooler jest dla Ciebie. Ceny zależnie od tego jaki bajer posiada ta nasadka wahają się między 30 a 130 złotych. Za taką radość i chłodny dym to grosze.

  Co to jest pre-cooler i jak działa ta nasadka?

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium