Co to jest waporyzator? 0
  Co to jest waporyzator?

  Co to jest waporyzator?

  Waporyzator to urządzenie, które ma służyć jako zdrowszy zamiennik dla palenia papierosów lub suszu.

  Waporyzacja to stosunkowo nowy trend, który zyskuje coraz większą popularność wśród ludzi.

  Waporyzator działa na zasadzie podgrzewania suszu lub ziół. Dzięki temu nie wytwarzają się substancje smoliste, które szkodzą zdrowiu, ponieważ waporyzator podgrzewając materiał, wytwarza parę, mniej szkodliwą dla zdrowia niż dym, w znacznym stopniu.

  Waporyzator nie został stworzony tylko do inhalowania się suszem, ziołami czy tytoniem. Niektóre modele pozwalają na waporyzowanie koncentratów, takich jak np. wosk konopny.

  Waporyzatory zazwyczaj wykonane są z plastiku lub metalu. Komory są stalowe, jednak występują modele, które posiadają komorę ceramiczną – swoją drogą, trudniejsza do czyszczenia.

  Ustniki waporyzatorów mogą być szklane, plastikowe, lub metalowe. Tutaj już nie ma żadnych reguł, co prawda najlepszym wyborem będzie szklany ustnik, ale nie zawsze to dobra opcja ze względów wytrzymałości, taki ustnik może się po prostu zbić, a zapasowe części waporyzatorów bywają drogie.

  Są też waporyzatory, które są wykonane z drewna lub w całości ze stali, te najczęściej są waporyzatorami on-demand, które nie posiadają żadnej elektroniki. Nie wszystkie, ale większość. Waporyzatory te działają na zasadzie podgrzewania komory przez palnik butanowy, czyli „na zawołanie”. W takich waporyzatorach nie ma żadnej kontroli temperatury.

  Istnieją przeróżne rozwiązania, które dają nam znać o tym, kiedy można zacząć inhalację. Przykładowo w waporyzatorze VapCap, występuje charakterystyczny klik, jeśli go usłyszysz, możesz zacząć waporyzację. Sticky Brick OG, to kolejny waporyzator on-demand. Jego działanie jest wręcz natychmiastowe, tutaj nie trzeba czekać, tutaj trzeba działać. Wiele osób chwali sobie takie waporyzatory, niekoniecznie trzeba ustawiać temperaturę co do jednego stopnia, by być zadowolonym z pozytywnych skutków używania waporyzatora.

   

  Czy waporyzatory i waporyzacja szkodzi zdrowiu?

  Nie, wręcz przeciwnie. Jeśli by szkodziły, to niektóre z nich nie posiadałyby atestów medycznych. A jest kilka takich waporyzatorów. Waporyzator powstał głównie właśnie w celach medycznych.

  Terapia konopna jest coraz częściej polecana pacjentom. Jednym z głównych powodów jest przede wszystkim to, że waporyzujesz produkty naturalne, wytwarzane z roślin, bez żadnej chemii jak w przypadku większości leków, a jak wiemy, konopie wpływają korzystnie na zdrowie psychiczne, problemy z przeróżnymi bólami czy nawet wykorzystywane jest w leczeniu padaczki oraz raka.

  Waporyzatory dzielimy tak naprawdę na dwa rodzaje, darujmy już sobie podział na elektroniczne, czy mechaniczne. Waporyzatory głównie dzielą się ze względu na ogrzewanie. Kondukcja i konwekcja, to to, co powinno cię interesować podczas zakupu waporyzatora.

  Nie mówię, że nie ma innych czynników, które powinny cię kierować podczas zakupu waporyzatora, jednak żeby wybrać porządnie, musisz się zdecydować na odpowiedni system grzewczy. To, czym się różnią te dwa systemy przeczytać w tym wpisie. A jeśli chciałbyś się dowiedzieć o tym, jaki waporyzator wybrać, przenośny czy stacjonarny, to zapraszam do tego wpisu.

  Podsumowując 

  Waporyzator to nic więcej, albo aż urządzenie do inhalacji w celu poprawienia kondycji zdrowia i samopoczucia. Na dzień dzisiejszy rynek opiewa w niezliczoną ilość waporyzatorów i firm, które zajmują się ich produkcją. Jaki waporyzator wybrać? Czy jest sens przepłacać, lub wydawać kwoty rzędu 200 zł na waporyzatory? O tym przeczytasz tutaj.

   

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium