Co to są bletki? Co to znaczy bletka? 0
  Co to są bletki? Co to znaczy bletka?

  Bletki, co to są i do czego służą

  Bletki są znane na świecie od wieków, pierwsze powstały w około 1706 roku w firmie Pay-Pay, która dzisiaj kryje się pod logiem 'Rizla +'. Od zawsze bletki służyły do palenia. Niekoniecznie marihuany, używane były do tytoniu, jeszcze przed stworzeniem gotowych papierosów. Do dziś wiele osób korzysta z bletek tylko i wyłącznie do kręcenia zwykłych papierosów. Bletki stały się symbolem palenia marihuany, a właściwie to joint lub blunt stał się tego symbolem, ale jointa i blunta kręci się właśnie z bletek.

  Chciałbyś skręcić prostego jointa a nie jakąś pomarszczoną skarpetkę? Naucz się kręcenia krok po kroku. Możesz też po prostu sięgnąć po gotowe smakowe stożki i cieszyć się idealne skręconym jointem, wystarczy jedynie wsypać do niej susz.

  Co to są bletki OCB?

  Jeśli zastanawiasz się co to bletki OCB, to  te bletki powstały w 1822 roku we Francji gdzie dwóch braci zaczęło tworzyć bibułki papierowe. Z roku na rok ich bibułki stawały się coraz bardziej popularne, aż do dziś są produkowane i zdobyły popularność na całym świecie. OCB dosłownie oznaczało
  O – Odet, miejsce, gdzie powstała pierwsza papiernia,
  C – Cascedec, papiernia, która została wykupiona w 1917 roku,
  B – Bollore – nazwisko rodziny, która przez 6 pokoleń tworzyła papier, a właściwie bibułki papierosowe.


  Bletki OCB wyróżniały się bardzo cienkim papierkiem do zwijania, spalały się wolno i nie zostawał po nich ślad, każda bletka była produkowana i jest, z dbałością o najmniejszy szczegół. Teraz już wiesz co to bletki OCB i co oznacza ten skrót ;) 

  Skoro jesteśmy przy tym, co to bletki, to warto dowiedzieć się, czy bibułki i bletki to to samo. Więc tak, bletki i bibułki niczym się od siebie nie różnią, ponieważ bibułki to potoczna nazwa na bletki. Jest wiele określeń na bletki. Mogłeś usłyszeć np. kilka takich jak; papierki, papióry, bibułki. Teraz już wiesz, ze bibułka i bletka niczym się od siebie nie różni.

  Jest mnóstwo o wiele ciekawszych bletek niż OCB. Trzeba jednak przyznać, że jak na XX wiek była to klasa sama w sobie i to właśnie dlatego zyskały taką popularność. Tylko, że od tego czasu minęło już ponad 100 lat, przemysł się rozwijał i teraz OCB nie wyróżnia się niczym specjalnym...

  Bletki mogą być cienkie ryżowe bądź grube konopne, do tego smakowe lub nie. Na tym ich wachlarz się nie kończy. Dlatego zanim kupisz jakieś randomowe lub, co gorsza zwykłe papierosowe poznaj najlepsze rodzaje bletek do skręcania

  Po co w ogóle bletki? Do czego służą bletki?

  Bletki służą do skręcania papierosów, jointów, bluntów i splifów. Swoją drogą joint, blunt i spliff to zupełnie różne rzeczy. Bletki po prostu mają utrzymywać wszystko w kupie i dać możliwość spalenia materiału, są więc spoiwem między towarem, a ogniem. Ich funkcją jest również nadanie dymowi dodatkowego smaku np. jagodowymi bibułkami, czyli tzw. bletki smakowe. By skręcić cokolwiek z bletki, potrzebny są filterki do jointów i język. Najlepiej będzie sięgnąć po gotowe filterki z węglem aktywnym i ograniczyć ilość substancji smolistych z jointa. Bletki posiadają klej, który skleja całość w rulonik. Czasem ciekawi mnie jak ludzie wpadli na to, że kręcić papierosy trzeba w krótką, prostą rurkę, a nie na przykład w cienki i podłużny prostokąt. XD nie no co ja pier*****. 

  [848]

  Bletki były zwyczajnie używane do tytoniu. Teraz używa się raczej gotowych gilz niźli bletek i filterków osobno, chociaż znam wiele osób oddanych tradycji.

  Gdzie kupić bletki?

  Łatwe pytanie, to będzie też łatwa odpowiedź: W sklepie! Ale jakim? No z akcesoriami do palenia. Bletki zakupisz praktycznie w każdym sklepie monopolowym czy kiosku.

  Jednak jeśli wolisz mieć wybór i chcesz go przede wszystkim mieć, to ja bym stawiał na sklep z bletkami. Czyli co mówimy, jak ktoś pyta gdzie kupic bletki? W JarajTo.pl. W naszej ofercie znajdziesz ponad 150 rodzajów bletek w różnych smakach, rozmiar i kolorach. Zanim wybierzesz te, które cię zainteresują, może minąć trochę czasu, ale czas oczekiwania na zamówienie nie jest długi, bo jeśli zamówisz bletki do piątku, to nawet w sobotę mogą być u Ciebie, czyli po prostu na następny dzień bletki znajdą się w paczkomacie, lub jak wolisz — pod drzwiami twojego mieszkania. 

  Już wiesz, gdzie kupić bletki i mam nadzieję, że myślisz, jak ja, że warto mieć większy wybór i przebierać w różnych bletkach i spróbować nowych smaków, nowych kształtów. Jednego dnia skręcić wielkiego gibona, a drugiego małego krótkiego. W sklepie za rogiem znajdziesz jedynie 1 lub 3 rodzaje bletek. Nie dopasujesz do swoich preferencji krótkich bletek na czyścioszka, czy wielkich 30CM RAW na grupowego gibona.

  Czy bletki są legalne? Czy bletki są od 18 lat?

  Czasami dostawałem zapytania, czy bletki są legalne i czy bletki nie są przypadkiem od 18 roku życia, więc rozwiewam wątpliwości.

  Bletki nie są od 18 roku życia i są legalne. Można się spotkać ze sklepami, które nie będą chciały sprzedać nieletniemu, tylko jaki będzie powód? Przecież bletki to tylko kawałek papieru, potrzeba o wiele więcej by móc w nie włożyć życie. Nie przeszkadza to jednak niektórym sprzedawcom, którzy odmawiają młodocianym, może to i dobrze.

  Ale mimo wszystko zabierać człowiekowi prawa z własnego widzimisię nie jest w porządku. Co prawda wiadomo, że bletek używa się raczej do marihuany, więc sprzedawca może mieć jakieś obiekcje w stosunku do kogoś, kto je kupuje, szczególnie do kogoś młodszego, ale nie popadajmy w paranoję. Jeśli masz wątpliwości do tego czy bletki są od 18 lat i czy są legalne, to już powinieneś wszystko wiedzieć.

  Podsumowanie

  Bletki wykorzystywane są od setek lat, do dziś używa się bletek do tytoniu, haszu CBD, marihuany do kręcenia jointów. Tak nawiasem mówiąc jeśli masz mało suszu nie używaj tytoniu. Mieszanie MJ z tytoniem to głupi pomysł.

  Niestety ludzie nie mają wiedzy co, zamiast niego wsadzić do bletki. Poznaj najlepsze zioła, którymi dośrubujesz smak jointa w kosmos. Z bletek możesz stworzyć, co tylko chcesz, nie musisz się ograniczać do rulonika w kształcie papierosa. Na przeróżnych stronach internetowych można znaleźć jak się robi z bletki karabin, albo tzw. cross, czyli jointa w kształcie krzyża.

  Dziś na rynku prócz zwykłych, białych bletek, możemy spotkać przeróżne eksperymenty, które wynikły z zapotrzebowania i rozwoju rynku akcesoriów do palenia. Powstało więc multum smakowych bletek, niewybielanych, z nadrukami i przeróżnymi innymi wymysłami.

  Mam nadzieję, że wyjdziesz stąd z dobrą porcją wiedzy i jak ktoś spyta: Gdzie kupić bletki? Albo do czego słuza bletki? Lub nawet, co to ocb! To będziesz wiedział jak odpowiedzieć na te pytania :) Ja zmykam, kręcić jointa, z bletek, jak co! Bez odbioru :D

   

   
   

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium