Co to zapalniczka? Zapalniczki gazowe - żarowe - zippo 0
  Co to zapalniczka? Zapalniczki gazowe, żarowe i zippo

  Co to zapalniczka? Po co została stworzona zapalniczka?

  Ogień to jeden z żywiołów, którego zastosowanie przyczyniło się do „uczłowieczenia się”. Wiele artykułów i książek wspomina o tym, że to człowiek był pierwszą istotą która go opanowała i dzięki temu ruszyliśmy na przód. Ciężko się z tym nie zgodzić. Wyobrażasz sobie dziś życie bez ognia? Ja nie. Nie chodzi tu już nawet o odpalanie jointa.

  Zapalniczką do grilla rozpalisz ognisko, gazówkę bądź kominek. Ba, zapalniczki powstały w głównej mierze do cygar i papierosów! Wiedziałeś?! Ale zastosowań zapalniczki jest znacznie więcej, chociażby takie o których wspomniałem wcześniej – odpalanie jointa lub bongo! Bez ognia nie ma szans by spalić swój ulubiony susz. Właśnie po to jest zapalniczka do fajki.

  Najpierw...

  Od ilu lat można kupić zapalniczkę? Od jakiego wieku można kupić zapalniczkę?

  Zapalniczki są powszechnie używane do zapalania papierosów, świec, ognisk i np. jointów czy bonga. Jednak nie każdy może kupić zapalniczkę w sklepie.

  W Polsce nie ma ustawowego limitu wieku na zakup zapalniczki, ale niektóre sklepy mogą wprowadzać własne ograniczenia wiekowe z różnych powodów . Na przykład, sklep może obawiać się odpowiedzialności prawnej, jeśli nieletni użyje zapalniczki do podpalenia czyjegoś domu lub samochodu. Albo sklep może chcieć zapobiec sprzedaży zapalniczek osobom uzależnionym od nikotyny.

  Dlatego jeśli masz mniej niż 18 lat i chcesz kupić zapalniczkę, możesz napotkać na problemy w niektórych miejscach. Możesz spróbować innego sklepu lub poprosić kogoś dorosłego o pomoc . Pamiętaj jednak, że zapalniczki mogą być niebezpieczne i należy z nimi obchodzić się ostrożnie. Nie baw się ogniem i nie podpalaj niczego, co może spowodować pożar lub uszkodzenie mienia. Zapalniczki są narzędziami, a nie zabawkami.

  Jak działa zapalniczka?

  Zapalniczka zamykana nie jest skomplikowanym urządzeniem jednak ogień nie bierze się znikąd. W zapalniczkach gazowych – jak sama nazwa wskazuje wykorzystywany jest gaz. W zapalniczka benzynowych – benzyna. W zapalniczkach żarowych (zapalniczki żarowe są nazywane inaczej sztormowymi) również gaz. A w zapalniczkach plazmowych – elektrody.

  W dalszej części artykułu wyjaśniam dokładnie jak działają owe zapalniczki i zapalniczka do zniczy.

  Dlaczego zapalniczka ma dwie komory?

  Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego zapalniczka do cygar ma przegrodę? W większości zapalniczek gazowych idzie to zauważyć gołym okiem, szczególnie w tych tanich z monopolowego, bo te mimo, że są różnych kolorów to kolory te są przeźroczyste. Jednak po co ta przegroda?

  Ścianki z tworzywa sztucznego muszą być wzmocnione poprzecznym "żebrem" lub siatką, aby zapewnić bezpieczeństwo. W zbiorniku na ciecz (gaz) nie może panować wysokie ciśnienie i to właśnie ta przegroda zapewnia bezpieczne korzystanie z zapalniczki gazowej lub sztormowej (żarowej). Przegroda ta posiada u  góry i na dole przelot, by gaz mógł się dostać do rurki, która wyrzuca gaz z zapalniczki na zewnątrz.

  Jak napełnić zapalniczkę gazem?

  Napełnienie zapalniczki to żadna filozofia. Zapalniczki gazowe i żarowe posiadają specjalne dziurki na podstawie. By je napełnić potrzebny będzie gaz z odpowiednim wejściem. Kupując gaz w kiosku jest on zazwyczaj przystosowany do napełniania klasycznych zapalniczek gazowych i żarowych, więc nie musisz dokupywać żadnych przejściówek. Teraz krok po kroku wyjaśnię jak napełnić zapalniczkę gazem:

  1. Przygotuj zapalniczkę i gaz do nabicia.
  2. Chwyć zapalniczkę górą do dołu.
  3. Dopasuj rurkę z pojemnikiem gazu do dziurki na samym dole.
  4. Naciśnij 2-3 razy przytrzymując max po 3 sekundy.
  5. Wszystko! Dłużej tego robić nie trzeba.

  Jak napełnić zapalniczkę gazem

  Jaki gaz jest w zapalniczkach?

  Najczęściej spotykanym gazem w zapalniczkach jest butan, który ma niską temperaturę wrzenia i jest bezbarwny i bezwonny. Butan jest mieszaniną izomerów n-butanu i izobutanu. Inne gazy używane w zapalniczkach to propan, etan, metan i mieszanki tych gazów z innymi substancjami, takimi jak tlenek węgla, tlenek azotu lub dimetyloeter. Gazy te są przechowywane w metalowych lub plastikowych zbiornikach z zaworem, który uwalnia gaz podczas naciskania przycisku lub koła zapłonowego. Gdy gaz wypływa z zapalniczki, jest zapalany przez iskrę lub gorący drut i tworzy płomień.

  Jak napełnić zapalniczkę Zippo?

  Co wlać do zapalniczki benzynowej Zippo? Sprawa jest równie prosta co w przypadku zapalniczek gazowych, jednak do napełnienia będzie potrzebna specjalna benzyna do zapalniczek Zippo (benzynowych). W żadnym wypadku nie używaj benzyny ze stacji! Ta jest znacznie bardziej łatwopalna i może nabroić. Wracając…

  1. Wyciągnij środek zapalniczki otwierając ją i chwytając za metalową osłonę płomienia.
  2. Odwróć środek zapalniczki górą do dołu.
  3. Na filcowej wkładce znajduje się mała dziurka.
  4. Do dziurki włóż końcówkę napełniającą.
  5. Możesz sprawdzić czy waciki pod filcem są wilgotne wyciągając filc lub go podważając.
  6. Włóż środek zapalniczki do metalowej obudowy.
  7. Sprawdź czy pali uprzednio sprawdzając czy nic nie wylało się poza zapalniczkę.

  Jak napełnić zapalniczkę Zippo

  Jak rozebrać zapalniczkę Clipper i Zippo?

  W przypadku zapalniczek Clipper sprawa jest dość prosta i nie trzeba się męczyć, bo jedyną rzeczą do rozebrania w niej jest wkład z kamieniem oraz krzesiwem. Można też się pokusić o metalową osłonę, ale nie jest to konieczne i przydatne.

  Aby wyciągnąć wkład wystarczy pociągnąć za zębatkę, może się zdarzyć, że wkład siedzi mocno – wtedy polecam chwycić kombinerkami.

  Wymiana kamienia w zapalniczkach gazowych Clipper.

  Trzy proste kroki przed Tobą!

  1. Wyciągnij wkład i odkręć dół (kombinerkami najlepiej to wychodzi)
  2. Wyciągnij sprężynę i kamień.
  3. Włóż nowy kamień, sprężynę i zakręć wkład.
  4. Znalazłeś królika ;) Gratki! 1e2035e3d3

  Jak rozebrać zapalniczkę Clipper

  A jak rozebrać zamykaną zapalniczkę Zippo?

  Aby rozebrać całą zapalniczkę Zippo trzeba kilku kroków. Potrzebne do tego będzie:

  - śrubokręt płaski,

  - pęseta.

  Jak rozebrać zapalniczkę Zippo do wymiany knota lub kamienia?

  1. Podobnie jak w przypadku napełniania benzyną wyciągasz środek zapalniczki.
  2. Odkręcasz śrubkę, która przytrzymuje kamień dzięki sprężynie.
  3. Wyciągasz śrubkę, sprężynę, metalowy pręcik i kamień!
  4. Ważne żeby kamień i metalowy pręcik włożyć z powrotem w odpowiedniej kolejności – najpierw wkładasz kamień, potem pręcik, na końcu sprężynę.
  5. Wyciągasz filc.
  6. Wyciągasz watę (najlepiej pęsetą).
  7. Pojawi się knot, którego wystarczy pociągnąć w dół.
  8. Koniec! Twoja zapalniczka Zippo została rozebrana do naga :P.

  Jak rozebrać zapalniczkę zamykaną zippo

  Jak złożyć zapalniczkę Clipper i Zippo?

  Chyba nie muszę tego tłumaczyć, że robisz podobnie jak przy rozbieraniu zapalniczki, ale odwrotnie :D.

  W przypadku zapalniczki Clipper.

  1. Wkładasz wkład clippera. KONIEC. 

  Wkład do zapalniczki Clipper możesz użyć jako ubijak do jointa lub jako małą mieszarkę do suszu w cybuchu lufki i bonga.

  W przypadku zapalniczki Zippo robi się już trochę ciężej, bo by włożyć knot z powrotem musisz go zrolować żeby był jak najcieńszy i przeszedłem przez dziurkę do konta.

  1. Na początku wkładasz knot, metodą którą opisałem wyżej.
  2. Knot pociągasz do góry.
  3. Wkładasz waciki i filc.
  4. Wrzucasz kamień w dziurkę po czym dorzucasz metalowy pręcik.
  5. Wkładasz sprężynę i dokręcasz ją śrubką.
  6. Środek wkładasz do metalowej obudowy.
  7. Kuniec!

  Jak złożyć zapalniczkę zippo

  Co zrobić żeby zapalniczka działała?

  Jesteś na wyjeździe, zabrałeś swoją ulubioną zapalniczkę, która swoją drogą już trochę przeszła. Wyciągasz ją z kieszeni i zaczyna się… Nie ma ognia! Wkurzony zadajesz sobie pytanie: „Dlaczego moja zapalniczka nie pali?!” Już tłumaczę.

  Co zrobić, gdy zapalniczka nie działa?

  Najczęstszym powodem, dlaczego zapalniczka nie pali jest brak gazu lub zużyty kamień. W takim przypadku wystarczy wymiana kamienia lub napełnienie zapalniczki gazem, jak to zrobić opisałem wyżej. Kliknij tutaj a zostaniesz przeniesiony do tej części artykułu.

  W przypadku zapalniczek typu Zippo może być to zużyty knot, kamień lub brak benzyny. Wymiana knota w zapalniczce Zippo jest prosta, tylko wymaga to uprzedniego rozebrania zapalniczki do „naga” :P. Przy okazji będziesz mógł wymienić też kamień.

  1. Rozbierasz zapalniczkę.
  2. Podciągasz knot do góry, tak by spalona część wystawała poza obręb metalowej osłony płomienia.
  3. Obcinasz przy początku osłony.
  4. Leciutko pociągasz knot na dół, tak by nie wystawał poza osłonę. Najlepiej żeby knot kończył się mniej-więcej w połowie tejże metalowej osłony.
  5. Składasz zapalniczkę.

  Co zrobić, gdy zapalniczka zippo nie działa

  Teraz możesz być pewien, że Twoja zapalniczka będzie gotowa do odpalenia cygara lub jointa!

  Czy zapalniczka może się sama zapalić?

  Raczej nie, jest to mało prawdopodobne. Zapalniczki typu Zippo są zamykane wiec tym bardziej odpadają, a by zapalniczka gazowa odpaliła się sama trzeba nieźle się postarać. Nawet jeśli gaz z zapalniczki gazowej zacznie sam wyciekać to by się odpaliła potrzebna jest iskra, a taką iskrę ciężko wytworzyć w kieszeni, gdzie zapalarka nie ma zbytnio miejsca.

  Ja osobiście zapalniczek używam od wielu lat i nigdy mi się nie przydarzyło by taka odpaliła się sama z siebie.

  Kiedy wynaleziono zapalniczkę? Ciekawostka

  Pierwsza zapalniczka do papierosów powstała i została wynaleziona w 1823 roku przez niemieckiego chemika Johanna Wolfganga Döbereinera, która to została nazwana Lampą Döbereinera. Nie bez powodu, zapalniczka ta była ogromna. Niestety nie przyjęła się w świecie przez to, że używanie jej było niebezpieczne. Mimo to dzięki temu Panu dziś mamy małe zapalniczki, które w mgnieniu oka wytwarzają ogień. Warto też wspomnieć o tym, że pierwszy „przenośny ogień” czyli zapałki zostały wynalezione wcześniej, czyli przed zapalniczką VI wieku w Chinach.

  Jeśli nie chce Ci się czytać wszystkiego o rodzajach zapalniczek to odpal sobie szybkie streszczenie.

  Co to zapalniczka plazmowa?

  Zapalniczka plazmowa to zapalniczka elektryczna. Ładuje się ją za pomocą kabla USB. Ciekawym faktem jest to, że zapalniczki te są odporne na jakiekolwiek anomalie pogodowe. Może lać deszcz, wiać 150 km/h wiatr, a zapalniczka i tak się odpali.  

  Zapalniczka plazmowa

  Jak działa i jak używać zapalniczki plazmowej?

  Gdy naciśniesz guzik odpalający zapalniczkę uruchomią się dwie elektrody, które wytwarzają ciepło na tyle mocne, że są w stanie odpalić papierosa, jointa. Gorzej z bongiem, bo ich budowa jest dość specyficzna i „płomień” nie idzie w górę, a łączy się po metalowych bokach.

  Co to zapalniczka krzesiwowa?

  Zapalniczki zwykłe krzesiwowe to najpopularniejsze zapalniczki na świecie. System krzesiwa i kamienia jest wykorzystywany we wszystkich zapalniczkach gazowych i benzynowych. Zapalniczka krzesiwowa wytwarza iskrę, która podpala gaz płynący z górnego otworu zapalniczki. W ten sposób powstaje płomień.

  Jak działa i jak używać zapalniczki krzesiwowej?

  Używanie zapalniczki krzesiwowej to prosta sprawa. Wystarczy z czuciem przekręcił kółko po czym szybko nacisnąć przycisk który uwalnia gaz. Pamiętaj aby pojawiła się iskra. A  i polecam robić to kciukiem!

  W przypadku zapalniczek Zippo nie trzeba wciskać dodatkowego przycisku, wystarczy otworzyć zapalniczkę i przekręcić krzesiwem. Zapalniczka odpala się sama. Dopóki jest napełniona benzyną :P!

  [GIF ODPALANIA ZAPALNICZKI KRZESIWOWEJ]

  Co to zapalniczka gazowa?

  Zapalniczką gazową nazywamy wszystkie zapalniczki, które wykorzystują gaz do wytworzenia ognia. Do takich zapalniczek zaliczają się:

  - Zapalniczki szturmowe, inaczej zwane żarowymi,

  - Zapalniczki GAZOWE z krzesiwem,

  - Zapalarki (to te z długą szyjką, wykorzystywane najczęściej do odpalania kominków i  gazówek).

  Do zapalniczek gazowych zaliczamy takie firmy jak Clipper i BIC. Czyli w skrócie; klasyka nad klasykami.

  Jak działają i jak używać zapalniczki gazowe?

  Zapalniczki gazowe z reguły odpala się tak samo jak  krzesiwowe jednak gdy mówimy o żarowych to wystarczy jeden klik by wywołać iskrę i płomień jednocześnie. O zapalniczkach żarowych trochę więcej zaraz.

  Co to zapalniczka Clipper?

  Zapalniczki Clipper to zapalniczki krzesiwowe/gazowe. W swojej ofercie Clipper posiada modele żarowe, jak i klasyczne krzesiwowe. Dodatkowo można znaleźć u nich zapalarki. Zapalarkami fajnie odpala się bongo, bo nie ma opcji by poparzyć się płomieniem przez długość szyjki, która nie dopuszcza płomienia do użytkownika.

  Ciekawostka: Zapalniczką bez gazu Clipper można wywołać ogień. Wystarczy, że iskrą potraktujemy papier lub jointa. Sposób ten niestety jest żmudny, ale możliwy 

  Gdzie można kupić zapalniczki Clipper?

  W naszym sklepie on-line posiadamy sporą ofertę zapalniczek Clipper. Jeśli więc jesteś kolekcjonerem i lubisz poszerzać swoją kolekcje Clipperów to zapraszam cię do naszego sklepu. Klikając tutaj zostaniesz przekierowany do wszystkich dostępnych u Nas zapalniczek Clipper’a.  

  [BOX PRODUKTOWY ZAPALNICZEK CLIPPER, ZAPALARKA, ZWYKŁA I Z ETUI]

  Jak działa i jak używać zapalniczki Clipper

  Clippera używaj tak samo jak innych zapalniczek gazowych. Dodatkowo chciałbym ci przypomnieć, że wkład do zapalniczki Clipper może posłużyć jako ubijak do jointa lub mieszadło do cybucha bonga. A i jeszcze coś. W Clipperze jest mini schowek, wyciągając wkład zauważysz, że jest tam trochę miejsca. Zmieścisz suszu na jedną klasyczną lufkę. Np. taką -> Lufka M1.

  Co to zapalniczka benzynowa Zippo?

  Zippo to klasa sama w sobie. To jedne z najbardziej rozpoznawalnych zapalniczek. Nie wierzysz? Spytaj kogokolwiek ze znajomych czy wie co to Zippo, założę się że w mgnieniu oka dostaniesz odpowiedź na to pytanie. Zapalniczki te miały swoje role w największych światowych produkcjach filmowych. Raperzy w stanach odpalali nimi blunty, a jak zastanawiasz się o prezencie np. na dzień taty to taka zapalniczka będzie idealną pozycją!

  Jak działa i jak używać zapalniczki benzynowej Zippo?

  Zippo to jedne z najpopularniejszych zapalniczek zaraz po Clipperach i tak samo jak Clippery są przyjazne kolekcjonerom, ale czy wiesz jak zapalniczka benzynowa Zippo działa i co sprawia, że płomień jest mocniejszy od klasycznych, gazowych zapalarek? Nie? To czas wytłumaczyć działanie Zippo.

  W środku Zippo znajduje się wata nasączona benzyną. Między watą znajduje się knot, który nasiąka substancją łatwopalną. Knot wychodzi na zewnątrz i jest umiejscowiony w metalowej osłonce obok której mieści się kamień z krzemieniem na kółku. Podczas kręcenia małym „kołem” wytwarza się iskra, która podpala knot. A że knot jest nasiąknięty benzyną to nawet deszcze nie będzie w stanie zgasić płomienia. Działanie dość proste, co nie? Używanie z resztą też.

  Żeby zgasić płomień wystarczy zamknąć zapalniczkę. Nie trzeba gasić płomienia ręcznie. On sam się zgasi gdyż dopływ tlenu do płomienia zostanie ograniczony.

  Co wlać do zapalniczki benzynowej typu Zippo?

  Oblazłem cały Internet chcąc się dowiedzieć czy są jakieś zamienniki benzyny płynnej od zapalniczek Zippo i powiem szczerze, że średnio. Najlepiej używać benzyny przeznaczonej do zapalniczek i tak jak pisałem wcześniej – odpuścić wszelkiego rodzaju benzyny ze stacji. Bezpieczeństwo ponad wszystko.

  Zapalniczki podobne do zippo - czy warto?

  Nasz sklep oferuje zapalniczki podobne do Zippo. Sam wiem, że taka zapalniczka to spory koszt, bo najtańszą wyłowić można za ok. 70-90 złotych I TO W PROMOCJI! Dlatego jeśli nie jesteś pewien tego czy zapalniczka typu Zippo to dobry wybór, warto zainwestować te 15-20 złotych na zwykłą zapalniczkę benzynową. Jak sposób działania Ci się spodoba, to wtedy kupisz oryginalne zippo :)

  ZŁOTA ZAPALNICZKA TYPU ZIPPO

  Co to zapalniczka żarowa, szturmowa?

  Zapalniczka żarowa to zapalniczka działająca na PODOBNEJ zasadzie co zapalniczki gazowe, jednak ich płomień jest KOMPLETNIE inny. Gaz z zapalniczki żarowej przepływa silniej niż w typowo krzesiwowych zapalarach. Dodatkowo gaz zapalany jest za pomocą iskry elektrycznej. Zapalniczki żarowe utrzymują płomień nawet w deszczu, sam wiatr nie jest dla nich przeciwnikiem, wszystko to za sprawą mosiężnej dyszy.

  Budowa zapalniczki żarowej

  Zapalniczka żarowa, znana również jako zapalniczka piezoelektryczna, to przenośne urządzenie służące do wywoływania iskry elektrycznej w celu zapłonu palącego się materiału, takiego jak gaz, benzyna czy świeca. A to ogólny opis budowy zapalniczki żarowej:

  1. Obudowa: Zapalniczki żarowe zazwyczaj mają niewielkie, kompaktowe obudowy wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu. Obudowa chroni wewnętrzne komponenty i zapewnia wygodne trzymanie urządzenia.

  2. Przycisk: Na zewnątrz obudowy znajduje się przycisk, który jest naciskany, aby wywołać iskrę elektryczną. Przycisk może być umieszczony na boku, w górnej części lub na dolnym końcu zapalniczki.

  3. Zbiornik z gazem: Wewnątrz obudowy znajduje się zbiornik, w którym przechowywany jest gaz (np. butan lub propan), który służy jako paliwo. Zbiornik jest zazwyczaj hermetycznie zamknięty, aby zapobiec wyciekom.

  4. Regulator płomienia: Na dolnej części zapalniczki znajduje się zazwyczaj pokrętło lub przycisk, którym można regulować wielkość płomienia. Umożliwia to dostosowanie zapalniczki do różnych potrzeb, na przykład większego płomienia do palenia wiatrakiem lub mniejszego płomienia do zapalania świecy.

  5. Mechanizm piezoelektryczny: Wewnątrz zapalniczki znajduje się mechanizm piezoelektryczny, który jest odpowiedzialny za generowanie iskry. Składa się z kryształu piezoelektrycznego, sprężyny i uderzającego młotka. Naciśnięcie przycisku powoduje napięcie w krysztale, co prowadzi do uderzenia młotka o metalową płytkę, wywołując iskrę elektryczną.

  6. Elektroda: Iskra elektryczna jest przekazywana przez elektrodę, która jest wykonana z metalu odpornego na korozję, takiego jak stal nierdzewna. Elektroda ma małą szczelinę, przez którą przechodzi iskra, aby zapłonąć gaz.

  7. Dysza: Na końcu zapalniczki znajduje się otwór lub dysza, przez którą wydobywa się gaz. Iskra elektryczna powoduje zapłon gazu, tworząc płomień, który można użyć do zapalenia papierosa, palnika lub innego palącego się materiału.

  Ważne jest, aby używać zapalniczki żarowej zgodnie z instrukcjami producenta, aby uniknąć niebezpieczeństwa i utrzymania jej w odpowiednich warunkach bezpieczeństwa, takich jak unikanie wysokich temperatur i chronienie przed wilgocią.

  Jak działa zapalniczka żarowa?

  Pewnie zastanawiasz się jak działa zapalniczka żarowa, to już odpowiadam. Zapalniczkę żarową odpala się za pomocą jednego kliku. Prościej niż krzesiwową. Jednak gdy w takowej zapalniczce zostanie przerwany kabel to ciężej będzie ją naprawić niż zapalniczkę krzesiwową. Gaz w zapalniczce żarowej też występuje! To on głównie wytwarza ogień.

  Dlaczego zapalniczka żarowa nie działa? Jeśli zapalniczka żarowa przestała ci działać to najlepiej wymienić ją na nową lub pójść do kogoś kto zna się na kabelkach. Jeśli nie działa od nowości to najprawdopodobniej brakuje gazu, albo posiada wadę fabryczną.

  Wydawało Ci się kiedyś, że masz zapalniczka bez ognia? Wysokiej jakości gaz daje bardziej przeźroczysty płomień. Żółtawy płomień oznacza, że gaz nie spala się do końca. Tj. ilość podawanego gazu jest za duża.

  Z kolei zapalniczka z różowym ogniem oznacza, że oznacza za mało tlenu w stosunku do ognia, chyba że jest to reakcja chemiczna gazu. Chlorek litu (składnik jednego z rodzajów gazu do zapalniczek) zrobiłby się różowy.

  Co to palnik gazowy?

  Palnik gazowy najczęściej jest używany do zadań specjalnych. Pamiętam, że używa się go częściej w kuchni niż w jakichkolwiek innych czynnościach, ale że jesteśmy stroną jaką jesteśmy to muszę odpowiedzieć na to inaczej :D.

  Jak działa palnik gazowy?

  Palnik gazowy działa na podobnej zasadzie co zapalniczka żarowa (sztormowa). Po prostu w palniku czasem umieszczone jest więcej niż jedna dysza. Palniki mają również większe pojemniki na gaz za czym idzie możliwość wytworzenia większego płomienia niż w przypadku małej zapalniczki (poprzez mniejsze ciśnienie w zbiorniku palnika).  Palnik odpala się jednym przyciskiem, iskra również jest wytwarza jak w przypadku mniejszego brata – drogą elektryczną.

  Jak i kiedy używać palnika?

  Palnik gazowy przydatny jest do odpalania takich waporyzatorów jak VapCap M. Zwykłą zapalniczką ciężko jest go rozgrzać, a palnik ma spory płomień i jest on gorętszy (jeśli tak mogę go nazwać). Mimo to palniki gazowe działają na tej samej zasadzie co zapalniczki żarowe.  Palników też używa się do ogrzewania szkła cybuchów do dabów. Taki cybuch sięga wysokich temperatur żeby dab (wosk) mógł się rozpuścić i wytworzyć dym.

  [DWA BONGOSY DO DABU I PALNIK JAKO BOX PRODUKTOWY.]

  Zapalniczka jak palnik

  Często zapalniczki żarowe są sprzedawane pod postacią mini palnika. Wielkością przypominają zapalarkę, ale ich układ dyszy i przepływu gazu jest inny niż w przypadku tych typowo żarowych. Płomień mini palnika jest ukierunkowany do przodu a nie w górę. Mini palniki żarowe zostały stworzone wręcz do odpalania bongosów hehe.

  Mały palnik od dużego różni się przede wszystkim mocą i temperaturą wytwarzanego płomienia. Zbiornik jest w nich mniejszy więc ciśnienie wyrzucające do dyszy gaz jest ograniczone do pewnego stopnia. W małych palnikach - o rozmiarze zapalarek żarowych – jest umieszczona tylko jedna dysza, gdzie w dużych palnikach może być ich nawet 5 do 10, a znajdą się też takie z dwudziestoma. To też powoduje, że temperatura i moc płomienia jest inna niż w mini palnikach.

  Gdzie kupić zapalniczki?

  Pamiętacie sławny filmik gdzie chłopak wchodząc do sklepu prosi o bletki, a MIŁA (hehe) Pani sprzedawczyni go wyzywa i mówi, że te papierki są od 18 lat? Chyba każdy wie, że to bujda i bletki może posiadać każdy. Tak samo jest z zapalniczkami. Nie trzeba mieć skończonych 18 lat by kupić zapalniczkę. Więc gdy zadajesz sobie pytanie: Czy zapalniczka jest od 18 lat? Odpowiedź jest prosta. Nie, nie trzeba mieć 18 lat, żeby kupić zapalniczkę.

  Kupić zapalniczkę możesz w każdym sklepie spożywczym i kiosku. Nie spotkałem się jeszcze z żadnym lokalnym sklepem który nie miał w swoim asortymencie zapalniczek krzesiwowych, żarowych czy zapalarek.

  Problem w tym, że w sklepach lokalnych wybór zapalniczek jest mały, dlatego polecam zamawiać akcesoria do palenia przez internet. Dzięki temu bez stresu wybierzesz zapalniczkę, która najbardziej Ci się podoba, zamiast sterczeć przy ladzie. Być może przy okazji znajdziesz coś innego, co wpadnie Ci w oko. Nie wspominając już o unikaniu takich niekomfortowych sytuacji, jak na tym filmiku z żabki xD

  [BOX PRODUKTOWY]

  Gdzie wyrzucić zapalniczkę?

  Tutaj pojawia się lekki dylemat, bo może nie wiesz ale zapalniczki napełnione gazem a puste – wyrzuca się do dwóch innych miejsc. Te pierwsze czyli zapalniczki puste, wyrzucić można do zbiornika na odpady mieszane.

  Zaś zapalniczki napełnione gazem – według przepisów – odpad niebezpieczny, powinno oddawać się do przeznaczonych do tego punktów PSZOK. Z reguły znajdują się one w każdym mieście.  

  Teraz już wiesz gdzie wyrzucić zapalniczkę i tyczy się to tak samo zapalniczek Zippo, żarowych, gazowych i palników.

  Gdzie wyrzucić zapalniczkę

  Ciekawostka - Co oznacza zapalniczka w śnie?

   Gdy widzisz zapalniczkę we śnie to może oznaczać, że poszukujesz drogi do zrozumienia np. siebie. A gdy ktoś ci ją kradnie możesz spodziewać się trudnych do wyjaśnienia problemów. Dziwne, co? :D Chociaż ja sam w to nie wierzę!

  Podsumowanie

  Uf, poszaleliśmy co? Ale przynajmniej wiesz czym się różni zapalniczka żarowa od krzesiwowej, krzesiwowa od Zippo, na co komu palnik gazowy i dlaczego zapalarki to przydatne raz na jakiś czas bajery. Kto by pomyślał, że można tyle się dowiedzieć o zapalniczkach i że one same mają w sobie tyle „tajemnic” hehe. Dzięki, że dotrwałeś do końca i mam nadzieję, że teraz będziesz wiedział czym jest zapalniczka i jaką zapalniczkę wybrać dla siebie!

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium