Co zrobić z pyłkiem z młynka? Co to kief? 0
  Co zrobić z pyłkiem z młynka? Co to kief?

  Czym jest kief? Jak wykorzystać pyłek z młynka?

  Zastanawiałeś się kiedyś jak nazywają się te małe kryształki, które obrastają liście kwiatów konopi? Niektórzy z was mówią na to pyłek, inni kief. Kief to nic innego jak właśnie te błyszczące, lepkie i żywiczne kryształki, których zawartość sprawia, że konopie są tak wyjątkowe. Co właściwie posiada kief? Podczas gdy kwiat konopi się rozwija to w kiefie pozostają substancje bogate w terpeny oraz kannabinoidy. 

  Kief często się marnuje, ale spokojna głowa, to nie twoja wina. Pyłek z młynka podczas mielenia najczęściej lepi się do ścianek grindera. Dzieje się tak ze względu na metal do którego klei. Rozwiązaniem tego problemu jest o niebo lepszy młynek z powłoka ceramiczną. Kief po prostu do niej nie przybiera, przez co wystarczy jedno stuknięcie o stół, abyś mógł cieszyć się całym. Zbierz cały pyłek z młynka bez skrobania.
  Zdjęcie topka suszu konopnego

  Dlaczego kief i trichomy są tak bardzo ważne w rozwoju kwiatów konopi?

  Nie tylko konopie posiadają trichomy. Trichomy czyli tzw. włoski, posiadają wszystkie rośliny. Podstawowym podziałem włosków jest podział na włoski zwykłe i wydzielnicze. Bez względu na rodzaj, każde z nich pełnią bardzo ważną funkcje w życiu rośliny. Chronią, zabezpieczają przed parowaniem i nagrzewaniem lub zwiększają powierzchnie parowania.

  Trichomy zawarte w konopiach mają za zadanie chronić kwiaty przed roślinożercami. Wydzielając psychoaktywne substancje zwierzę stawało się zdezorientowane i zostawiało roślinę w spokoju. Bardzo silny i specyficzny zapach wydzieliny z kwiatów przyciąga również owady zapylające. Przejdźmy jednak do rzeczy i porozmawiajmy o tym, co i jak z tym pyłkiem.

  A jeśli chodzi o konopie, to zjedzenie liścia czy nawet całego topa nie spowoduje, że będziesz na haju. Wtedy roślina najzwyczajniej w świecie nie działa. By uwolniły się substancje aktywne, potrzeba podgrzać ją do odpowiedniej temperatury. 

  Każdy wie jak palony susz potrafi intensywnie pachnięć. Zbieranie 40 cm bongo w las, żeby ściągnąć bucha jest przypałowe. Dlatego warto poznać kilka trików jak usunąć zapach marihuany z domu. Ściągaj bezwonne buchy!

  Jak oddzielić kief, pyłek od kwiatów konopi?

  Jeśli jesteś fanem koncentratów z konopi jednak nie chcesz wydawać kuriozalnych kwot na woski czy inne koncentraty to przychodzę z pomocą. Oddzielenie kiefu z kwiatów konopi będzie idealnym substytutem. Kief posiada dużą ilość terpenów oraz kannabinoidów, jest więc idealnym dodatkiem do użytku całego kwiatu.

  Pozyskanie kiefu nie jest to takie trudne jakby mogło się wydawać. Najprostszą metodą jest zakup młynka metalowego 3-4 częściowego. Zwykłe młynki dwuczęściowe nie radzą sobie z tym ze względu na to, że nie mają specjalnego sitka do oddzielenia pyłku od reszty i pyłek przykleja się do boków komory. Taki trzyczęściowy, a w zasadzie najczęściej czteroczęściowy młynek sitko już posiada.

  Najlepszą opcją jest Tabun z powłoką ceramiczną. Powłoka ta powoduje, że nic się do niego nie klei i ułatwia zbieranie kiefu, a samo sitko już zadba o to by do ostatniej komory dostał się sam pyłek. Ale możesz użyć nawet młynka akrylowego do suszu.

  Jedną z najważniejszych zasad przy zakupie i przesiewaniu kiefu jest kolor. Jeśli kief jest jasny i po upływie czasu kolor się nie zmienia to znaczy, że nie ma w nim żadnych odłamków rośliny. Zaś gdy ciemnieje to można przypuszczać, że nie został dobrze przesiany. Warto dbać o ziółko i kief i ogólnie o roślinki, dlatego pamiętaj by odpowiednio przechowywać susz!Poprawne przechowywanie suszu to żadna filozofia...

  Buch ściągnięty z dobrze przechowywanego suszu będzie smakować wyśmienicie nawet po pół roku. Mało kto trzyma go tak dlugo, za to niemal wszystkim trafił się przesuszony temat. Co w w takim razie zrobić? Jest na to kilka sposobów, bo jak przywrócić susz do życia to dla nas temat typu "bułka z masłem". 

  Jak wykorzystać pyłek z młynka?

  Kief można wykorzystać na wiele sposobów, a pewnie jest taki który nie został jeszcze poznany lub może ty go znasz i zechciałbyś się z nami podzielić?

  Pierwszy sposób jaki od razu wpada do głowy to joint. Do PRAWIE gotowego jointa wsypujemy trochę kiefu, jest on lepki więc przyklei się do materiału. I to w sumie tyle, pozostaje skręcić jointa, nie wiesz jak? Wbijaj na bloga i zacznij kręcić jointy jak Snoop. Oczywiście prócz jointa, pyłek możesz posypać materiał w cybuchu czy lufce, by dodać trochę mocy. 

  A, bym zapomniał. Możesz lekko polizać bletkę i zanurzyć gotowego jointa w pyłku. Na dole zdjęcie tego, jak taki joint będzie wyglądał. Kozacko prawda?
  Joint z dodatkiem pyłku (kiefu).

  Kolejnym sposobem jest zrobienie tzw. Moonrock’a. Jest to dość nowoczesny sposób na tworzenie czegoś z kiefu i roślin ale zyskał spore grono fanów gdyż posiada wysokie stężenie substancji aktywnych. Za sprawą moczenia w oleju i obsypania kiefem otrzymujemy twardy materiał, który bagatela nie nadaje się do skręcania blantów.

  Pamiętaj, że moonrock'a nie wolno mielić! Najlepiej pociąć go delikatnie ostrym nożykiem. Mielenie sprawi, że straci to, o co walczyliśmy!
  Moonrock, wysokie stężenie THC, nawet 60%.

  Ostatnią metodą jest hasz. Hasz to substancja otrzymywana ze sprasowanej i zbitej żywicy konopi. Hasz ma bardzo dużą moc jeśli chodzi o substancje aktywne i nie jest to dla wszystkich najlepsze rozwiązanie, jednak pamiętajmy, że nie musimy wykorzystać całego haszu i tylko haszu np. w bongosie. Możemy używać małe kawałki, dodając do cybucha lub lufki. 

  Jak sprasować hasz?

  Wiele osób nie wie co robi się z haszem, hasz jak wiadomo jest sprasowaną żywicą z kwiatostanów konopi. Hasz ma większe stężenie substancji aktywnych. No i oczywiście pyłek z którego pozyskujemy hasz jest łatwy do zebrania.

  Co do głównego pytania, jest na to kilka metod jednak ja napiszę o tych bardziej powszechnych. Pierwszą z nich jest domowy sposób, który nie raz został opisany w Internecie i wykorzystywany jest przez wielu użytkowników. Kolokwialnie pisząc, metoda na żelazko. Kief pozyskany z młynka wsadzamy w papier do pieczenia lub folie aluminiową (tutaj jednak bym uważał gdyż folia szybciej się nagrzewa i może spalić materiał, dlatego ja polecam popryskanie folii wodą).

  Drugą metodą jest po prostu użycie prasy do haszu, intuicyjna i łatwa w użytku.

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium