Czy jedzenie podczas haju może obniżyć jego moc? 0
  Czy jedzenie podczas haju może obniżyć jego moc?

  Zdobywasz wysokiej jakości ziółko, poświęcasz na to czas i pieniądze. Siadasz na kanapie, odpalasz bongo, lufkę lub joya. Przygotowałeś się i chcesz by faza trwała jak najdłużej. Przecież o to w tym chodzi, prawda? Dlatego każda myśl o tym, że coś może długość fazy skrócić, lub sprawić, że będzie ona mniej intensywna jest jak ocet na kota , ale byłoby dłuższe lato gdyby nie zima. Gdybu gdyb, prawda jest bardziej złożona i nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, tak lub nie przestaje istnieć gdy chodzi o połączenie jedzenia i marihuany, ale po to jestem ja, żeby pomóc ci się dowiedzieć wszystkiego na ten temat.

  Jak nauka zapatruje się na połączenie marihuany z jedzeniem?

  Gdy pojawiają się przekąski podczas fazy to w twojej głowie praktycznie od razu zapala się zielone światełko, które mówi wprost. JEDZ, CHCEMY BYĆ PRZEZ CIEBIE ZJEDZONE. Czasami jest to już odruch i nie idzie się powstrzymać przed kolejnym kęsem. Jest na to wyjaśnienie i to dość logiczne. Organizm jest wypełniony endokannabinoidami, a rośliny konopi mają w sobie fitokannabinoidy. Te dwa związki są ze sobą połączone i na siebie oddziałują. 

  Układ endokannabinoidowy w organizmie człowieka jest odpowiedzialny za np. utrzymanie równowagi, sen i apetyt – a to nie wszystko za co odpowiada ten układ. Układ ten pełni ważną rolę, mówi ci kiedy jesteś głody czy zmęczony, ta sieć jest ważna by organizm był zdrowy i utrzymywał się w dobrym stanie.

  Co się dzieję gdy jesz? Oprócz tego, że twój żołądek jest pełen, to do mózgu zostają wysyłane informacje na temat tego, że jesteś najedzony. Wtedy mózg minimalizuje uczucie głodu. Jednak paląc marihuanę, to THC wysyła informacje do układu endokannabinoidwego, że jesteś głodny – nawet jeśli przed chwilą jadłeś. Nie jest tak zawsze, ale zdarza się to często, to trochę wyjaśnia dlaczego stajesz się głodny po zapaleniu ziółka, ale by w pełni zrozumieć jak działa haj na głód, musisz najpierw zrozumieć dlaczego twoje ciało chce jeść.

  Jedzenie vs konopie indyjskie

  Czy więc jedzenie może sprawić, że będziesz odczuwał mniejszy haj? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od tego, co chcesz zjeść. Niektóre z przekąsek mogą pogłębić haj, a niektóre obniżyć. Jakie to przekąski, to napisze niżej, trochę tłumacząc czemu tak się dzieje. Z marihuaną z resztą też jest podobnie, nie każdy szczep działa tak samo. Niektóre odmiany mogą powodować głód, niektóre o niego nawet się nie przypomną.

  Co jest głównym powodem wzrostu uczucia głodu podczas palenia marihuany?

  Spadający poziom cukru, to główny powód dla którego robisz się głodny po zapaleniu marihuany, obniżony poziom cukru wzmaga uczucie głodu. Kiedy poziom cukru spada, organizm woła o dodatkową dawkę energii, a jak wiadomo jedzenie = energia.

  Nie jest tak, że cukier jest zły dla fazy, po prostu haj będzie mniej intensywny gdy się najesz jedzeniem ze sporą ilością cukru. Jednak nie tylko to ma wpływ na haj. Zimny prysznic, spore ilości wody, czy nawet spacer. To wszystko może sprawić, że twój haj będzie słabszy lub po prostu będzie stopniowo schodził, ale szybciej niż w przypadku siedzenia na kanapie po spaleniu bata. Marihuana nie działa bez przerwy, efekty w końcu i tak zejdą, nieważne czy będziesz siedział głodny, czy leżał w bezruchu przez kilka godzin.

  Jeśli wkurza cię to, że haj schodzi szybciej po spożyciu produktów bogatych w cukry i węglowodany, zrezygnuj z takich przekąsek i zjedz coś innego.

  Mieszanie zwykłej żywności z przekąskami z THC, np. ciastkami

  Wiadomo, jedząc takie ciastko z THC na pusty żołądek haj przyjdzie niespodziewanie szybko jak na jedzenie i będzie długo trzymał, w końcu THC przyswajane przez organizm tą drogą, działa o wiele mocniej. Słabiej będzie działać w przypadku gdy najesz się, wtedy THC będzie wolniej wchodzić i organizmowi ciężej będzie rozłożyć aktywne składniki, jednak bywa tak, że po zjedzeniu czegoś ciepłego na taką przekąskę z THC, możesz poczuć haj zdecydowanie szybciej i mocniej. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale ja sam jestem dowodem na to, że tak może być, ciepłe jedzenie pewnie powoduje szybsze trawienie, za czym idzie szybsza faza.

  Jedzenie które może znacznie podwyższyć twój haj

  Tak, istnieją takie przekąski. Nie wszystko jest udowodnione naukowe jednak historie o tym jedzeniu przeszywają Internet od wielu, wielu lat.

  1. Mango

  O mango pisałem nie raz, jest to idealna przekąska dla jaraczy. Jednak warunek jest jeden, trzeba zjeść je przed paleniem i to tak 30-50 minut przed. Wtedy czas działania THC będzie dłuższy, a samo THC zacznie szybciej działać przez to, że terpeny zawarte w mango są podobne do tych, które zawarte są w konopiach. Mowa tutaj o mircenie. Mircen pomaga szybciej przejść przez barierę krew-mózg, powodując, że haj jest dłuższy i przede wszystkim szybciej odczuwalny.

  1. Czekolada

  Czekolada posiada anandamid, który jest kannabinoidem odpowiedzialnym za euforie oraz dobre samopoczucie. W takim przypadku czekolada (nawet gorzka, a w sumie to najlepiej gorzka) jest idealnie dopasowana, szczególnie, że konopie również posiadają ten kannabinoid. Połączenie czekolady i MJ przedłuży haj i przede wszystkim sprawi, że będzie bardziej intensywny.

  1. Czarna herbata

  Herbata posiada kofeinę, która pobudza mózg do działania, w połączeniu z marihuana mała dawka kofeiny może dać trochę inny, bardziej kreatywny haj. Herbata posiada również katechiny, które łączą się z receptorami CB1. Katechiny przez długi czas nie były znane, dziś zyskują wielką popularność. Są to jedne z największych przeciwutleniaczy. Wpływają pozytywnie na działanie organizmu, obniżają ryzyko zachorowania na choroby np. serca.

  Podsumowując

  Unikaj cukrów i węglowodanów jeśli chcesz by twój haj był intensywniejszy i dłuższy, ale tylko podczas fazy oczywiście. Znajdziesz wiele przekąsek w sklepach, które spełnią twoje wymagania i zniwelują głód. Jeśli chcesz by twoja faza była mocniejsza możesz zjeść czekoladę, mango, lub wypić herbatę, ale to tylko kilka z wielu opcji, które mogą powiększyć i przedłużyć twój haj lub po prostu go uprzyjemnić. 

   

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium