Czy lufki są jednorazowe?

  0
  Czy lufki są jednorazowe?

  Czy lufka jest jednorazowa? Nie marnuj czasu na lufeczki, weź bowla! 

  A może by już zdementować i podważyć pytanie w pierwszym akapicie? Ale co to by była za zabawa, kiedy to ja, uwielbiam sam ze sobą wskakiwać w dyskusje. Lufki, jak wiesz, to szklane narzędzia, które są odpowiedzialne za to, by dostarczyć ci do płuc pewnych substancji, ale nie tylko tych zakazanych, ale również tych legalnych jak CBD, czy tytoń. Początkowo lufki były w ogóle do papierosów, a nie do ziółka. Ta lufeczka, którą kupowałeś w sklepie do wiadra, ona służyła do tego, by móc palić papierosy tak, by ręce nie śmierdziały, bo gentlemanom i kobietom nie wypadało, by doszło do takiej sytuacji. W skrócie: lufki były przedłużeniem papierosa, a że szkło nie przenosi zapachów, to wnioski wysnuj sam. 

  To jak potoczyły się losy tej taniej, klasycznej lufki jest niesamowite. Wiecie, że do dziś w wielu krajach jest nazywana jako Polish pipe? Bo chyba tylko rodacy o nią pytają za granicami naszego kraju. No dobra, ale czy lufka jest jednorazowa?

  rodzaje lufek

  Czy lufka jest jednorazowa? I jak dbać o lufkę

  Lufki są wykonane ze szkła, więc podobnie jak kubek, nie są jednorazowe. No przecież nie pijesz herbaty i po wypiciu wyrzucasz kubek do kosza, co nie? No to tak samo jest z lufkami, ale pomyśl, co robisz z kubkiem, po wypiciu tej herbaty. Najzwyczajniej w świecie myjesz, to dlaczego lufki nie przemyjesz po użyciu? Tylko nie mów, że ją opalasz. I właśnie dlatego wymieniasz lufkę częściej, niż powinieneś, a o sprzęt należy dbać!

  Lufka nie jest jednorazowa, żadna. Nawet ta, którą idzie kupić za 50 groszy. Wystarczy po każdym razie ją dobrze przeczyścić, a uwierz, że będzie jak nowa. Szkło to ma do siebie, że nie przenika przez nie żaden zapach, a co najwyżej spalenizna się przyklei. Jak wyczyścić lufkę? To bardzo proste, wystarczy świeżo użytą lufkę umyć pod bieżącą wodą z płynem do naczyń, a jeśli twoja lufka jest starym wygą, to tu już będą potrzebne alternatywne sposoby na czyszczenie lufki. 

  Ja nikomu nie zabraniam, by korzystać z lufki raz i ją wyrzucać (mowa nadal o tych tanich!), bo przecież skoro masz siano, to je wydawaj, ale pomyśl, że to generuje niepotrzebny śmieć, bo lufkę można użyć kilka razy. Bez względu na to, jaką lufką jest.

  Najtrwalsze lufki na rynku

  Lufki bowl, bo o to o nich mowa, to najtrwalsze lufki na rynku. Wzory i kształty to nic w porównaniu do jakości wykonania tych potworów. Są zrobione z grubego, żaroodpornego szkła i potrafią przeżyć niejeden upadek, ale na dywan jak co, bo to nadal szkło. Wyróżnia też je to, że posiadają sprzęgło, a często też miejsce na wodę. Co najlepsze jest w lufkach bowl? To, że ich cybuch jest ogromny i naprawdę można zmieścić tam sporo zioła, więcej niż w przypadku klasycznych lufek szklanych. Aczkolwiek musisz widzieć jedno, ze względów na to, jak te lufki są zaprojektowane, to nie ma szans na to, że zrobisz z nich wiadro. Ale to na plus. 

  lufki bowl to najtrwalsze lufki

  Ja uwielbiam lufki bowl. Często zastępowały mi bongo, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach, typu podróż w nieznane. No bo taka lufka nie jest ogromna, a jest trwała, co pozwala ją przetransportować w każde miejsce na ziemi. Do tego w każdej możliwej kieszeni, a bongo do kurtki się nie zmieści. 

  Podsumowanie

  Lufki nie są i nie będą jednorazowe. To nie bletki. Bletka się spali i kaput. Lufka może pęknąć za pierwszym razem gdy ci upadnie, wtedy będzie jednorazowa. Ale to nadal szkło i jak o nie odpowiednio zadbasz, to możesz być pewny, że nawet lufka za 9 złotych będzie ci służyła długie lata. Jak dbasz, tak masz mówią i ja się pod tym podpisuję, moją czteroletnią lufką (która wygląda jak nowa:PP). 

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium