Czy można używać fajki wodnej bez wody? 0
  Czy można używać fajki wodnej bez wody?

  Czy można używać fajki wodnej bez wody?

  To pytanie z serii – no bądźmy szczerzy – głupich. W samej nazwie fajki wodnej jest słowo „woda”, więc trudno mi na nie odpowiedzieć… Ale wiesz co? Dołożyłem wszelkich starań by wyjaśnić czemu bonga NIE MOŻNA UŻYWAĆ bez wody, więc zapraszam do lekturki.

  Bongo, po co mu w ogóle woda?

  Zamysł bonga powstał kilkaset lat temu. Już wtedy ludzie mieli pojęcie o filtracji i wiedzieli, że lejąc wodę do (na tamte czasy złotego) dzbana nie robią tego bez powodu.

  Woda ma w sumie dwa zadania choć niektórzy mówią o jednym. Głównym jest filtrowanie dymu, a drugie to ochłodzenie go. W przypadku użycia gorącej wody wiadome jest, że efektu chłodzenia nie otrzymasz. Tak czy siak rzadko kto takiej wody używa.

  Woda jest o tyle dobra, że nie pochłania substancji psychoaktywnych zawartych w konopiach. THC nie rozpuszcza się w wodzie, a to ważne! Podczas gdy dym trafia do wody i miesza się z nim poprzez powietrze i wytwarzanie bąbelków lub fal, to substancje smoliste zostają oddzielone od dymu i zostają w wodzie lub na ściankach bongosa.

  Domyślasz się zatem, że jeśli w bongu wody nie ma, to dym nie będzie przefiltrowany i nie zostanie ochłodzony.

  Taki tip. Zamiast wody możesz użyć np. soku porzeczkowego, żurawinowego czy po prostu - smakowej wody. Co jeszcze? Jest kilka zamienników dla wody w bongosie. Wszystkich tu nie zdradzę, nie byłbym sobą :P

  A co tracisz jeśli do fajki wodnej nie wlejesz wody?

  Tak jak wspomniałem wyżej. Brak wody = brak filtracji. Dym nie będzie oczyszczony z substancji smolistych, będzie bardziej drażnił gardło i płuca. Chłodny dym również mniej podrażnia wymienione narządy i gdy jest gorący jak żar, to możesz liczyć się z tym, że się po prostu poparzysz.

  Możesz mi uwierzyć na słowo, że kometa to nic przy gorącym dymie. Jak dobrze wiesz w bongosie dym się kumuluje i jest go od groma. Przy lufce nie ma takiego problemu, przy joincie też. Za to bongo… Wielki kłęb chmury na raz przez gardło do płuc? Średni pomysł.

  Marnowanie zioła to druga sprawa, bo gdy w bongosie jest woda to dym się kumuluje, a gdy tej wody nie ma, to chce przelecieć jak najszybciej do płuc przez całą fajkę wodną. Brak oporu = duża ilość dymu na raz. Są asy, które będą w stanie to wciągnąć, ale po co?

  A i zapomniałem wspomnieć o filtracjach w bongu, tych dodatkowych. Nawet jeśli Twoje bongo posiada np. 3 honeycomby to nie dadzą one nic. Nadal palenie z takiego bonga bez wody będzie niczym więcej jak atakiem na twoje płuca i gardło.

  [32093]

  Podsumowanie

  Jeśli chcesz palić bongo i nie używać w nim wody, to lepiej zainwestować w lepszą lufkę lub dużego jointa. Przy lufkach bowl poczujesz się podobnie jakbyś palił z bonga bez wody. Ale po co? Przecież nie po to się kupuje bongo by wlać do niego wody lub soku. Pozdro! Znalazłeś królika ;) gratki! 27959c9c89

  Czy do palenia z bongo potrzebna jest woda?

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium