Czym się różni joint - spliff i blunt? 0
  Czym się różni joint, spliff i blunt?

  Joint, blant i spliff - wiele różnic, a jednak tyle ze sobą wspólnego 

  Czy ktokolwiek z was wiedział o tym, że każde z tych określeń znaczy zupełnie co innego? Pewnie nie raz używałeś ich zamiennie i tak się przyjęło, jednak nie zawsze spliff to joint, joint to blant, a blant to spliff. W sumie to nigdy.

  Zacznijmy od definicji, czym jest joint, spliff i blant?

  Spliff – to nic innego jak mieszanka tytoniu z marihuaną. Zawija się ją w cienkie bletki zakończone najczęściej kartonowym ustnikiem. Choć można też używać innych filterków. 

  Joint – joint to czyścioch tylko i wyłącznie z marihuany skręcony przy pomocy cienkich bletek. Dodam, że mogą to być też smakowe bletki, które osobiście do jointów uważam za najlepsze.

  Blunt – to również czysty skręt jednak do niego wykorzystywane są bletki konopne lub tytoniowe. Są one grubsze i według niektórych lepsze od tradycyjnych.

  Najczęstszym wyborem przez palaczy jest spliff. Mimo to, każdy lata na jointa, tak się już po prostu przyjęło. Każde z tych określeń wbiło się w mocno kulturę i slang palaczy marihuany. Z reguły nikt nie ma problemu, z tym że określenia te są mylone, przecież nie chodzi o to, chodzi o chill.

  Tutaj kilka slangowych określeń na jointa: Pacek, wąs, gibon, lolek, skręt, pacan, bat.

  Gwarancja JarajTo! Zbite bongo to nie problem!

  Blunt, joint i spliff w różnych krajach i przykłady wyglądu

  Jeżdżąc po różnych krajach, można zauważyć jednak te różnice. Przykładowo w Ameryce preferowany jest blant i rzeczywiście na blanta mówią blant. Wzięło to się z tego, że w Stanach bardzo duża nagonka jest na palenie papierosów. Istnieje wiele kampanii mówiących o tym, że palenie tytoniu zabija, są one puszczane w TV, wyświetlane na billboardach itp. Dlatego rzadko kiedy można spotkać tam jointa.

  Wynikać to też może z tego, że marihuana w wielu stanach jest legalna i nie stanowi problemu jej zakupu. Nie jest też jakoś specjalnie droga. W Polsce zaś i w wielu krajach Europy jest nielegalna. Zatem preferujemy spliffy, by nie marnować zbytnio materiału. Jeśli mam być szczery to połączenie tytoniu i marihuany to fatalny pomysł.

  Jest naprawdę wiele alternatyw dla tytoniu w skręcie. Ja na przykład mam 5-ciu faworytów, którzy podkreślą smak Marry Jane.

  Jak wygląda joint?

  Joint wygląda tak jak na zdjęciu niżej, wyglądem przypomina papierosa, lecz nie jest on tak samo równej wielkości. 

  Jak wygląda spliff?

  Spliff wygląda jak Joint, jedyną różnicą jest właśnie to, że dodajemy do niego tytoniu.

  Jak wygląda blunt?

  Blunt lub blant to nic innego jak czysty temat zawinięty w bibułkę konopną.

   

  Jak widać na pierwszy rzut oka, są to spore różnice, więc warto wiedzieć, co się aktualnie żarzy, blant, spliff czy joint. Jednak każdy z nich ma jedno zadanie, łączyć, a nie dzielić! Wszystkie kręci się tak samo i nie jest to taka prosta sprawa. Jeśli chcesz pokażę Ci wszystko od podstaw. Przejdź przez wszystkie etapy kręcenia i stwórz jointa że aż słodko.

  Jeśli chciałbyś zakupić bletki smakowe, wrapy konopne czy zwykle, popularne bletki RAW, serdecznie zapraszamy do nas!

  Podsumowanie różnić

  Jointa i spliffa skręca się z tych samych bletek. Nie ma różnicy jakich użyjesz. Do obydwóch możesz użyć klasycznych.

  No chyba, że chcesz kręcić z wrapów, wtedy to będzie blunt. Do spliffa, czyli polskich klasyków możesz użyć bletek, które masz pod ręką. No chyba, że nie masz żadnych to wchodzisz i kupujesz.

  Jest jeszcze jedna ważna rzecz. Zawsze, ale to zawsze używaj filterków. Najlepsze są te z aktywną filtracją. Filtry papierosowe są do kitu bo zatrzymują wszystkie powody dla których palisz MJ, no i do tego są wybielane w chemikaliach. Także paląc spliffa zamiast ściągnąć relaksującego bucha dostarczysz sobie wyłącznie tytoń.


   Wideo wyjaśnienie różnic

   

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium