Dlaczego konopie muszą być poddawane testom laboratoryjnym? 0
  Dlaczego konopie muszą być poddawane testom laboratoryjnym?

  Dlaczego konopie muszą być poddawane testom laboratoryjnym?

  Konopie indyjskie posiadają wiele zalet w sferze medycyny, dlatego jak każdy inny lek muszą posiadać odpowiednie badania i informacje na ulotkach/opakowaniach co do skutków ubocznych oraz tego, co dokładnie leczą i jak. Przepisy i normy dotyczące dopuszczalnych limitów określonych związków są obecnie opracowywane przez organizacje międzynarodowe. Dwa główne powody, dla których konopie są poddawane testom to;

  - sprawdzenie czy produkty są bezpieczne do spożycia przez człowieka,

  - uświadomienie mocy działania (medycznego) pacjentom.

  Do czego służą laboratoria?

  Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo. 

  Trzeba pamiętać o tym, że konopie to rośliny i ich uprawa wiąże się z pewnymi przeszkodami, a mianowicie chodzi o to, że konopie chłoną wszystko z gleby tak jak gąbka. Kilka artykułów przed pisałem o tym, że konopie idealnie nadają się do oczyszczania ziemi z różnych toksyn, ale to nie jest tak, że one oczyszczają je i toksyny znikają. Toksyny częściowo zostają w roślinie, przez co spalenie takiej konopi może wiązać się z wysokim ryzykiem

  Podobnie jest też w przypadku normalnej uprawy, konopie mogą przejmować z ziemi przeróżne chemikalia, które pozostały w ziemi od upraw innych niż one same. Przykładowo pozostałości po nawozach. Dodatkowo jeśli rośliny konopi przejmą grzyba lub pleśń, to spalenie jej może pogorszyć stan zdrowia osób, które chorują na astmę czy inne choroby układu oddechowego.  

  Dlatego tak bardzo ważne jest to, żeby konopie przed użyciem przebadać. Zresztą nie tylko z konopiami tak jest, podobnie jest z każdą inną rzeczą, nawet z koszulkami w sklepach. A co do żywności to restrykcje dotyczące użytkowania są postawione wysoko, a co dopiero gdy mowa o leku?

  Potencjał medycznej marihuany

  Badania też są po to, by poznać potencjał medycznej marihuany. Testowanie konopi to jedyny sposób, by poznać jej profil terpenowy i zawartość kannabinoidów, które to odgrywają kluczową rolę w terapii konopnej. Konopie są pod ogromnym wpływem tego, gdzie rosną. Odmiana w jednej części świata może być zupełnie inna niż uprawiana w Polsce, i mówię tu całkiem serio. Więc żeby przewidzieć skutki działania, trzeba przede wszystkim posiadać swoje testy laboratoryjne, bo przykładowo testy odmiany Lemon Haze uprawianej w Ameryce Południowej będą miały kompletnie inne wyniki niż te, uprawiane na naszej rodzimej ziemi. 

   

  Czy laboratoria testujące rekreacyjną marihuanę różnią się od tych testującą medyczną?

  Nie, ale tak jeśli tylko testują rekreacyjną marihuanę. W laboratoriach testujących medyczną można również testować rekreacyjną. Nie ma chyba laboratoriów, które testują tylko i wyłącznie rekreacyjną marihuanę, a przynajmniej ja takich nie znam. Poza tym laboratoria są już nastawione na medyczną marihuanę, po prostu muszą wydawać odpowiednie papiery, by dana partia mogła przejść i przeobrazić się w lek na półkach aptek, nawet polskich. 

  Badania laboratoryjne marihuany

   

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium