Dlaczego lepiej używać filterki z węglem aktywnym do palenia? 0
  Dlaczego lepiej używać filterki z węglem aktywnym do palenia?

  Dlaczego lepiej używać filterki z węglem aktywnym do palenia?

  Jeśli cenisz sobie aromat palonego stuffu i lubisz palić z kulturką, nie dusząc się wciąganym w czasie sesji dymem. Musisz przeczytać ten wpis. Zwłaszcza jeśli używasz do kręcenia tytoniu. Duszenie się jak smok w czasie i po sesji, która ma Cię wyczillować, to żadna przyjemność. Ja mam na to sposób ;)

  Jak działają filterki z węglem aktywnym?

  Filterki z węglem aktywnym wydłużają drogę, którą musi przebyć dym do Twojego przełyku. Tym samym schładzając wciągany dym. 

  Największym atutem takich filterków jest zjawisko zatrzymania większej ilości substancji smolistych i szkodliwych dla organizmu. Dzięki temu twoje odczucia po paleniu są całkiem inne, niż w przypadku zastosowania zwykłych filterków papierowych. 

  I wręcz przeciwnie. Efekt może być lepszy, niż w przypadku zastosowania zwykłych filterków papierowych.

  Przy użyciu filterków aktywnych aromat wciąganego dymu też jest dużo czystszy i wolny od mniej pożądanych aromatów. Po paleniu zauważysz, że w ustach nie pozostaję gorzki posmak. Wiadomo, że przy paleniu smak stuffu jest zazwyczaj słabo wyczuwalny.

   

  To właśnie za sprawą wszystkich substancji smolistych, które maskują smak wszystkich terpen znajdujących się w palonym ziółku. Rozwiązaniem jest użycie filterków aktywnych. Używając takich filterków będziesz w stanie sprawdzić, jak rzeczywiście smakuję Twój stuff.

  Za czystszym aromatem idzie też lżejsze i czystsze uczucie po paleniu. Niektórzy twierdzą, że to dlatego, że jakieś cenne składniki też są filtrowane. To jest mit. To dzięki mniejszej zawartości substancji smolistych. 

  Czy nie przefiltrują drogocennych składników?

  Nie. Węgiel aktywny nie przefiltruję żadnych najważniejszych dla Ciebie składników. Właśnie dlatego to jest świetna opcja! 

  Węgiel aktywny przefiltruję tylko i wyłącznie smołę i szkodliwe dla zdrowia składniki. 

  Gwarantuję Ci, że inny feeling po paleniu z takich filterków nie jest związany z mniejszą ilością przyswojonych substancji. Jeśli bardzo lubisz palić joyki, to dobrze do swojej rutyny dorzucić taki filterek za parę groszy. 

  Czemu filterki z węglem są lepsze niż zwykłe filterki?

  Dlatego, że zwykłe filterki papierowe nie filtrują totalnie nic. Wszystkie substancje smoliste trafiają wprost do Twojego organizmu.

  Najgorszą opcją jest paleniem skrętów z tytoniem i zwykłym filterkiem papierowym. Zauważ, że paląc papierosy nie korzystasz ze zwykłego filterka papierowego. Takie combo to najgorsza i najmniej zdrowa opcja na czillerke. Nie dość, że strasznie Cię obciąży (uczucie ciężkości), to w dodatku zabija cały smak palonego materiału.

  Za sprawą filtrowania większej ilości substancji smolistych, wciągany dymek jest dużo łagodniejszy niż w przypadku użycia tradycyjnych filterków papierowych. W rezultacie będziesz się mniej krztusić i więcej delektować aromatem palonego suszu. 

  Czy można ich użyć kilka razy?

  Tak. Filterki z węglem aktywnym są wielorazowego użytku. Możesz ich używać dowoli, aż się nie zapchają. W zależności od konsumowanego materiału, mogą się zatkać już po jednej sesji (będziesz widział jak smoła wychodzi z filterka), albo po kilku sesjach.

  Przed skręceniem najlepiej weź filterek, którego chcesz użyć i zaciągnij się "na sucho". Po prostu chwyć go w rękę i spróbuj się zaciągnąć. Jak będzie szło ciężko, to znak, że lepiej go wyrzucić i użyć nowego.

  Jak używać filterków z węglem aktywnym?

  Filterków możesz używać na różne sposoby. Jako, że sprzedawane są w różnych rozmiarach - 8mm, 7mm, 6mm. Możesz kupić takie, które będą dla Ciebie najlepszym wyborem.

  Im większa średnica, tym większa powierzchnia filtracji, czyli więcej substancji smolistych zostanie oddzielone od inhalowanego dymu w trakcie palenia.

  Pamiętaj, że używając tego typu filterków najlepiej jest brać krótsze i mniejsze wdechy, żeby zapewnić sobie jak najlepszą filtrację. Tym sposobem będziesz w stanie wyłapać też jak najwięcej aromatu podczas palenia. 

  Możesz ich użyć w lufkach drewnianych, szklanych, w blantach czy jointach. 

  Zgadza się. Poza kręceniem z nich joyków, możesz także użyć je w lufkach. Pamiętaj, żeby dopasować średnice filterka, do średnicy ustnika w Twojej lufce. W sklepie znajdziesz także lufki, które są specjalnie przystosowane do użytku z filterkami aktywnymi. 

   

  Jeśli zamierzasz ich użyć do kręcenia, to pamiętaj, że im większa średnica filterka, tym większy i grubszy wyjdzie z niego blancior. 

  Niestety tych filterków nie będziesz w stanie zastosować w bongu. Ale na bongo też jest rozwiązanie w postaci nasadki na węgiel aktywny. Montujesz taką nasadkę pod cybuchem swojego bongo i wsypujesz do niej węgiel aktywny luzem. 

  Plusy filterków z węglem aktywnym

  • Lepszy smak palonego materiału.
  • Chłodniejszy dymek i w efekcie mniej duszący dym.
  • Przyswajasz mniej niepożądanych, szkodliwych substancji. Zwłaszcza mieszając materiał z tytoniem. 
  • Dużo łatwiej kręci się z nich joyki.

  Minusy filterków z węglem aktywnym

  • Mogą się zapychać smołą.
  • Przez powyższe nie zawsze można ich użyć kilka razy.

  Najczęstszy problem z filterkami aktywnymi

  Każdej zimy zgłaszacie nam, że filterki się zatykają i gromadzą się na nich nieprzyjemne wycieki. Dzieje się tak ze względu na różnice temperatur pomiędzy gorącym dymem i zimnym węglem aktywnym znajdującym się w filterku, w którym dym i wilgoć skraplają się, zamiast filtrować.

  W takim przypadku, przed paleniem najlepiej jest umieścić filterek w ciepłym miejscu. Np. na kaloryferze. Jeśli problem cały czas występuję, najlepiej jest nie palić na zewnątrz, albo tak jak pisałem wyżej - brać mniejsze buszki. 

   

  Podsumowanie

  Myślę, że dogłębnie wytłumaczyłem dlaczego warto używać filterków z węglem aktywnym. To jest najlepsza alternatywa dla zwykłych filterków papierowych. Warto je wziąć pod uwagę przy codziennych sesjach. Zaraz po paleniu zauważysz, że w trakcie dusiłeś się dużo mniej a uczucie ucisku w klatce piersiowej znacznie się zmniejszyło. Na koniec możesz jeszcze wyciągnąć swój filterek i sprawdzić jak wygląda w środku. Było co filtrować, prawda? ;) 

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium