Dlaczego lepiej używać knota konopnego niż zapalniczki? 0
  Dlaczego lepiej używać knota konopnego niż zapalniczki?

  Dlaczego lepiej używać knota konopnego niż zapalniczki?

  Jeśli zależy Ci na Twoim zdrowiu i jak najlepszym aromacie podczas inhalacji materiału. Musisz przeczytać ten post. Knot konopny to must-have w ekwipunku każdej osoby. Nieważne, czy palisz joye, czy wolisz bongo. Różnice i wygodę między rozpalaniem zapalniczką a knotem konopnym zauważysz już po pierwszym buszku i masz na to moje słowo.

  Czym jest knot konopny?

  Knot konopny, to po prostu sznurek wykonany z konopi, pokryty woskiem pszczelim. Można go porównać do wolnotlącego się knota od świeczki. Knot konopny jest najczęściej wykonywany w 100% ze składników pochodzenia naturalnego. 

  Czym jest wosk pszczeli?

  Wosk pszczeli to wydzielina gruczołów woskowych pszczół, służąca pszczołom do budowy plastrów w ulu.

  Do czego jest knot konopny?

  Knot konopny służy najczęściej do odpalania bonga, czy lufek bowl. Rzadziej do blantów, ale to nie znaczy, że nie możesz go używać do odpalania spliffów. Tak naprawdę możesz go używać do tego samego, do czego używasz zapalniczki. 

  Dlaczego warto używać knota konopnego?

  Wdychanie gorącego butanu z zapalniczki, czy domieszek palnych chemikaliów i drewna przy odpalaniu zapałkami jest gorsze dla Twojego zdrowia, niż odpalanie cybucha całkowicie naturalnym knotem konopnym.

   

  Dodatkowo knot konopny spala się w niższej temperaturze, niż płomień zapalniczki, więc tym samym to, co odpalisz swoim knotem - również będzie się spalać w niższej temperaturze. Dzięki temu podczas palenia przyswoisz więcej substancji aktywnych i oczywiście więcej terpen. W przypadku zapalniczki więcej substancji się spali i ulotni do atmosfery.

  Za niższą temperaturą idą też gładsze i smaczniejsze buszki. Właśnie dzięki temu, że mniej substancji aktywnych spala się całkowicie już przy odpaleniu cybucha. 

  Bonusem jest fakt, że w cybanie zostanie mniej popiołu i możesz precyzyjnie odpalać swój cybuch od rogu, zamiast od środka.

  Kolejnym bonus to mniejsza szansa na poparzenie się przy odpalaniu - możesz rozwinąć knot na taką długość, jaką chcesz.

  Knot konopny vs butan (zapalniczka)

  Przede wszystkim płomień zapalniczki ma dużo wyższą temperaturę, niż płomień tlącego się knota konopnego. W rezultacie odpalając swój cybuch zapalniczką, już na wstępie pozbawiasz się wielu cennych składników, które wpływają na efekt po inhalacji. Niższa temperatura spalania knota powoduję, że więcej składników jest zachowane i trafia do Twoich płuc.

  Knot konopny podczas spalania pachnie o niebo lepiej, niż gaz od zapalniczki. Nie wspominając już o smrodzie siarki palących się zapałek.

  Używając knota, zmniejszasz też prawdopodobieństwo kaszlu po inhalacji.

  Dlaczego warto używać knota konopnego, zamiast zwykłej zapalniczki?

  Płuca człowieka są przystosowane do wdychania tylko i wyłącznie czystego powietrza. Z pewnością nie są przystosowane do wdychania szkodliwych i łatwopalnych gazów, takich jak butan znajdujący się w zapalniczce. Odpalając swój materiał zapalniczką, narażasz się na inhalację gorącego butanu o nieprzyjemnym smaku, który swoją drogą zazwyczaj góruję nad aromatem inhalowanego materiału. 

  Używając knota konopnego unikasz podrażnień i negatywnych skutków inhalacji butanem.

  Taka ilość butanu przecież nie może być aż tak szkodliwa.....

   

  Grosz do grosza :) W skali całego roku robi się już całkiem pokaźna ilość. Jeśli nie wierzysz. Po prostu spróbuj. Knot konopny, to tylko 5 zł - ekwiwalent zaledwie dwóch zapalniczek. Spróbuj jednego i drugiego. Odpal temat najpierw knotem, a potem zapalniczką. Gwarantuję, że różnicę zauważysz od razu. Szczególnie w smaku i delikatności inhalowanej chmurki. 

  Jak używać knota konopnego?

  Odwiń kawałek knota z kłębka i odpal końcówkę knota zapalniczką. Zgaś zapalniczkę i daj mu chwilę na odpalenie, żeby pozbyć się butanu. Następnie użyj knota do odpalenia swojego cybucha, albo joya. Po odpaleniu dmuchnij, albo wstrząśnij odpalonym knotem, żeby go zgasić. Możesz też użyć wody, albo namoczyć palec śliną i zgasić knot palcami. Nie bój się. Nie poparzysz się ;)

  Możesz także owinąć zakupiony knot w okół swojej zapalniczki, żeby mieć go zawsze pod ręką razem z zapalniczką.

  Teraz zastanawiasz się pewnie, po co używać knota konopnego, skoro zapalniczka i tak jest niezbędna, żeby z niego skorzystać. Prosta sprawa. Zapalniczki używasz tylko po to, żeby odpalić knot. Przy czym butan z zapalniczki nie będzie mieć styczności z palonym przez Ciebie materiałem i momentalnie zostanie całkowicie spalony a na knocie nie pozostanie ani drobinka butanu. 

  Plusy używania knota konopnego

  * Mniejsza temperatura spalania - więcej substancji wpływających na działanie materiału trafia do twoich płuc, zamiast do atmosfery.

  * Podkręca aromat inhalowanego materiału - lepszy smak przy paleniu.

  * Subtelniejsze dla przełyku chmurka przy inhalacji.

  * Knot starczy na dłużej, niż gaz w zapalniczce.

  * Lepszy dla zdrowia, niż gaz z zapalniczki.

  * Nie musisz cały czas trzymać guzika zapalniczki.

  * Wygodny w użytkowaniu i dużo bardziej precyzyjny, niż zapalniczka.

  Minusy używania knota konopnego

  * Po odwinięciu większej części knota może się załamywać - lepiej odwijać mniejsze kawałki.

  * Jak kawałek knota będzie zwisał w dół, to zacznie się szybciej podpalać jego pozostała, odwinięta część.

  * Żeby go użyć, trzeba mieć zapalniczkę.

  Gdzie kupić knot konopny?

  Knot konopny dostaniesz tak naprawdę w każdym sklepie konopnym. Szczególnie w sklepie dla palaczy, z akcesoriami do palenia. Do wyboru masz wiele marek knotów konopnych. Możesz wybrać droższe Knoty RAW, jeśli jesteś fanem tej marki. Możesz też sprawdzić knot konopny HempMEN. Całkowicie naturalny. Wykonany z polskich konopi. 

  PS. Knoty RAW też są wykonywane w Polsce ;) 

  Podsumowanie

  Knot konopny nie jest dla każdego. Niektórzy preferują bezsmakowe i gryzące doznania. Jeszcze inni po prostu są przyzwyczajeni do używania zapalniczki.  Jeśli jednak lubisz delektować się w czasie swojej sesji - warto go mieć w swoim ekwipunku. Jest to dużo zdrowsza i przyjemniejsza alternatywa dla zapałek i zapalniczki.

   

  Poza tym pamiętaj, że knot konopny jest wykonany z konopi. Podpalając konopie, konopiami nie naruszasz równowagi smaku i aromatu. To combo po prostu idzie ze sobą w parze. Ręczę za to, że po tym jak porównasz obydwie metody odpalania cybucha, lufki, bonga albo joya - zostaniesz przy knocie konopnym. 

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium