Dlaczego nie masz snów po marihuanie?

  0
  Dlaczego nie masz snów po marihuanie?

  Dlaczego marihuana sprawia, że nie masz snów?

  Jak to jest, że po paleniu marihuany znikają sny? To dość ciekawe pytanie i powiem szczerze, że sam miałem z tym problem. Wydawać by się mogło, że brak snów to nic takiego, jednak gdy zagłębimy się w to bardziej, to wychodzi na to, że sny jako-tako odgrywają znaczącą rolę w jakości twojego snu. 

  Sny a marihuana 

  Nie wiem jak ty, ale kiedy spytasz kogokolwiek, kto pali ziółko czy marihuana pomaga mu w zasypianiu, odpowiedź będzie prosta: TAK. Nie ma co się z tym kłócić. Medyczna marihuana jest przepisywana na problemy ze snem. Relaksuje ciało i umysł, co sprawia, że łatwiej jest ci wpaść w stan senności, o ile tak można to nazwać. 

  Marihuana pomaga więc zasnąć, to fakt. Jednak ilu z was zastanawiało się nad tym, gdzie pojawią się do cholery sny?! Nie ma i rzadko jest tak, że są, kiedy jesteś stałym klientem zielonego przyjaciela. 

  A wszystko to dlatego, że marihuana wpływa na fazę REM

  Palenie trawki z bongo, czy z jointa lub lufki powoduje, że śnisz mniej. Sen dzieli się na kilka etapów, a największy wpływ ma tutaj faza REM oraz faza głębokiego snu. Podczas gdy zażywanie większej dawki THC zwiększa czas trwania głębokiego snu, to jednocześnie zmniejsza czas trwania fazy REM, która to odpowiedzialna jest właśnie za sny. 

  Dlatego, gdy palisz ziółko przed snem, jesteś rano bardziej wypoczęty. Ale też, gdy palisz ziółko przed snem, po prostu nie śnisz. 

  A więc… czy marihuana zaburza cykl snu?

  Tak. Umysł człowieka jest jak maszyna, tylko że da się ją przeprogramować. Znaczący udział w tym przeprogramowaniu bierze w tym wypadku THC

  Czy faza REM jest ważna?

  Nawet nie wiesz jak. Wydawać by się mogło, że brak snów to nic takiego. Sny są ściśle powiązane z fazą REM, a brak fazy REM nie wróży nic dobrego. Jest ona najważniejszą częścią snu. Nie trwa długo, bo tylko 15 minut, jednak podczas niej mózg regeneruje się najbardziej. Co się dzieje, gdy faza ta zanika? Możesz doświadczyć:

  • mgły mózgowej, czyli zaburzenia, które sprawia, jakbyś widział wszystko przez mgłę,
  • możesz również często popełniać te same błędy,
  • problemów z radzeniem sobie z emocjonalnymi sytuacjami. 

  Brzmi znajomo? Jeśli tak i chciałbyś z tym walczyć to kilka tipów, jak spać, by nie unikać fazy REM. 

  4 tipy na to, co robić, gdy „tracisz sny” po paleniu marihuany


  Numer jeden:

  Nie pal przed pójściem spać. 

  Tak, wiem. Łatwiej się zasypia na haju, ale to nie jest wcale dobre. Jeśli chcesz palić, to pal w ciągu dnia. Nie będzie to aż tak wpływało na fazę REM. 

  Numer dwa:

  Pal trawkę w środku nocy. 

  Brzmi komicznie, co nie? Ale uwierz, że są osoby, które tak robią. Ustaw sobie budzik na 4-5 rano, zapal i idź spać dalej. Wtedy palonko nie będzie miało aż tak znaczącego wpływu na fazę REM. 

  Numer trzy:

  Rób detoks. 

  Tak, detoks pomaga odzyskać sny. Nie pal przez kilka dni, a zauważysz, że sny wrócą. Często z większą intensywnością niż za czasów, kiedy w ogóle nie paliłeś. Potem wystarczy się przestawić na to, by nie palić przed snem i voila; śnisz!

  Numer cztery:

  Mieszaj jointa z innymi ziołami!

  Jeśli stwierdzisz, że i tak będziesz palił przed snem, to warto zaopatrzyć się w zioła, które pomagają regulować sen. Natura to w końcu natura wie, jak działać z człowiekiem. Szkoda, że my nie do końca wiemy, jak działać z nią :). Używaj, chociażby melisy. Można też użyć Calea Zacatechici, ale nie jest ona legalna w Polsce :P i jak co jej się nie pali. 

  Czy THC jest dla Ciebie?

  Świadomość to najważniejsza cecha w podejmowaniu jakichkolwiek decyzji. To ty musisz być świadomy tego, czy THC jest dla ciebie. Ten artykuł przybliża jeden z problemów, który pojawia się przy długim zażywaniu marihuany. Musisz wiedzieć, że jest ich więcej, a ja piszeę te artykuły po to, by pokazać, że nie jestem ślepo zapatrzony w cudowne działanie zielonej rośliny. Wszystko, co ma plusy, posiada też swoje minusy. I tak właśnie jest w przypadku snów podczas korzystania ze względnych dobrodziejstw palenia ziółka.

  Podsumowanie

  Faza REM jest i będzie ważna. Brak jej to nie tylko brak snów, ale również wyżej wymienione problemy. Oczywiście sen głęboki sprawia, że się wysypiasz jak 3-miesięczny niuniuś, ale na dłuższą metę nie jest to zdrowe. Spróbuj zastosować tipy, które napisałem w tym artykule, bo wiem, że gdzieś tam podświadomie chciałbyś znów śnić, a skoro już tu jesteś, to znaczy, że od dawna nie miewasz snów. Niech faza będzie z tobą! REM też ;)! 

   

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium