Duże bongo 50 centymetrów - czy lepiej małe bongo?

  0
  Duże bongo 50 centymetrów, czy małe bongo?

  Czy duże bongo 50 centymetrów jest lepsze od małego bonga?

  Każdy, kto wie, czym jest bongo, posiada je i wie, jak się z niego pali, pewnie nie raz pomyślał o tym, by swoją kolekcję choć trochę powiększyć. A jeśli mowa o powiększeniu, to pewnie przez myśl przeszło ci 50-centymetrowe bongo, albo 60-centymetrowe bongo, a takie mamy! Nic dziwnego, to też moje marzenie, które udało mi się spełnić, a dzięki temu jestem w stanie trochę powiedzieć o plusach i minusach 50-centymetrowego bonga i zdołać porównać je do bongosów, które są w stałej ofercie JarajTo.pl, bo jeśli chodzi o bonga od 10 centymetrów w górę, aż do 40-45 centymetrów, to bez problemu. Nawet kilka modeli ci polecę, bo w końcu sam z nich korzystam, a właściwie korzystałem z większości, bo jak wiesz, sprzedajemy tylko to, co sami testowaliśmy. 

  Jaki rozmiar bonga najlepszy? Jak wybrać bongo?

  Z bongiem jest trochę jak z butem, bo nawet pół rozmiaru niżej lub wyżej, może odbić się na stopie, no i tak samo jest z bongiem. Duże bongo ma swoje wady, zalety i małe bongo ma swoje wady i zalety. Tylko teraz trzeba się zastanowić nad tym, jakie bongo szklane będzie dla ciebie najlepsze. Niektórzy wolą klasykę, niektórzy lubią gdy dym jest mocno przefiltrowany, inni zaś preferują, jak w bongo jest miejsce na lód i jak tu wszystkim dogodzić? No jakoś się da. Zacznijmy od małych bongosów, dla kogo mini bongo? 

  Małe bonga są idealne dla…

  Wszystkich, którzy chcą spróbować palenia z bonga i dla tych, którzy potrzebują tego małego stworka do zadań specjalnych, jakimi często są wypady w plener lub podróżowanie. No i jak widzisz, jest dość spora rozbieżność, bo małe bongo nadaje się na start, ale też dla starych wyg, którzy to cenią sobie wygodę i kompaktowość sprzętu. Niestety dużego bonga nie weźmiesz wszędzie, a małe bongo już tak i to ten jeden wielki plus, który czasem potrafi przeważyć szalę, zaoszczędzić kilka złotych i nadal dawać uśmiech na twarzy. 

  Zalety małych bongosów:

  • są tanie, a właściwie to tańsze od dużych,
  • też mogą posiadać filtracje,
  • są kompaktowe,
  • nadal to lepsza alternatywa dla lufek i jointów, bo filtruje dym,
  • można wciągnąć większego bucha niż z lufy/jointa

  Wady małych bongosów:

  • małe bongo nie zadowoli każdego,
  • dym może być czasami ciepły, bo generują dużo dymu, a są małe,
  • często w mini bongach nie ma szklanych cybuchów, a akrylowe, lub metalowe

  A co z bongiem 50 centymetrów? No, może nie lećmy tak wysoko od razu!

  Bongo szklane Tabun, najlepsze bonga w sieci

  Duże szklane bonga są idealne dla…

  Osób, które chcą wyciągać maksimum z suszu i nie chodzi tylko o smak chmurki, czy to, że będzie chłodniejsza, a przede wszystkim o to, że chmura będzie wielka, większa niż w przypadku wiadra, ale to też zależy od tego jak ciągniesz. Duże bongo, nawet takie 50-centymetrowe, sprawdzi się u kogoś, kto spróbował już każdego innego bonga. Plusem takich bongosów jest to, że mają od jednej, aż do czterech lub pięciu filtracji, co powoduje, że buch wchodzi jak nóż w masło. No dobra, ale jakie są zalety dużych bongosów?

  Zalety dużego bonga:

  • Duże bongo ma więcej miejsca na wodę, co powoduje, że dym jest chłodniejszy,
  • Zazwyczaj cybuch dużego bonga, też jest duży, czyli można ładować więcej suszu,
  • Duże bongo ma często dodatkowe filtracje, które oczyszczają dodatkowo dym,
  • Duże bongo ma praktycznie wszystkie rozwiązania w sobie typu: miejsce na lód, dyfuzory, watersplasher itp.

  Wady dużego bonga:

  • Są droższe,
  • Trudno je przetransportować, nie są kompaktowe,
  • Gdy spadnie, łatwiej je zbić,
  • Nie są dla każdego, bezsensu brać duże bongo jeśli chcesz brać małe buchy

  Gdzie kupić duże bongo?

  Łatwiejszego pytania sam sobie nie potrafię zadać. Odpowiedź wręcz nasuwa się na język, bo wystarczy spojrzeć na pasek adresu w przeglądarce. Tak więc, na JarajTo.pl. Sklep JarajTo oferuje szeroki wybór bongosów od małych, po duże i jest on naprawdę duży! Aktualnie największe bongo w sklepie internetowym z akcesoriami do palenia to aż 60 centymetrów! Jeszcze 40-centymetrów i bijemy rekord. Kto wie, może niedługo pojawi się metrowe bongo. Poniżej przedstawiam kilka modeli, kliknij zdjęcie bonga, które cię zainteresuje ;). Ale najpierw małe porównanie bonga 60 centymetrów w skali 1:1 do człowieka.

  największe bongo w jarajto

  BONGO TRIBAL 60 CM!

  Czy z bonga można waporyzować?

  Waporyzacja to proces, w którym substancje aktywne zawarte w np. suszu marihuany medycznej są podgrzewane do temperatury niższej niż temperatura zapłonu, co pozwala na wydobycie pary bez spalania materiału. Waporyzacja jest uważana za zdrowszą alternatywę dla palenia, ponieważ nie powstają szkodliwe substancje smoliste.

  Bongo to rodzaj fajki wodnej, która filtruje dym lub parę przez wodę, zanim trafi ona do ustnika. Bongo może być wykonane z różnych materiałów, takich jak szkło, akryl, bambus czy ceramika. Bongo może mieć różne kształty i rozmiary, a także dodatkowe elementy, takie jak perkolatory czy specjalne adaptery na węgiel aktywny, które poprawiają jakość i smak dymu lub pary.

  Czy z bonga można waporyzować? Odpowiedź brzmi: tak! Istnieją specjalne cybuchy i przejściówki do bonga, które umożliwiają podłączenie waporyzatora i korzystanie z bonga jako komory chłodzącej i filtrującej parę. Takie rozwiązanie ma wiele zalet:

  - Możesz cieszyć się pełnym aromatem i efektem substancji aktywnych z ziół bez spalania ich i wdychania szkodliwego dymu.

  - Możesz pobierać większe ilości pary niż normalnie, ponieważ bongo pozwala na jej gromadzenie się i łagodzenie jej temperatury i ostrości.

  - Możesz korzystać ze swojego ulubionego bonga i nadal być eko i zdrowo.

  - Możesz łatwo przejść na waporyzację, zachowując element znajomości i przyjemności z używania bonga.

  Waporyzacja z bongiem jest więc świetnym sposobem na czerpanie korzyści z roślin bez narażania się na niepotrzebne ryzyko zdrowotne. Jeśli chcesz spróbować tej metody, potrzebujesz tylko dobrego waporyzatora i odpowiedniego cybucha do bonga. Możesz znaleźć wiele modeli i porad na stronach internetowych poświęconych tematyce waporyzacji . Nie czekaj więc dłużej i dołącz do grona fanów waporyzacji z bongiem!

  Jaki rozmiar bonga najlepszy? Podsumowanie

  Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Duże bonga można rozbudowywać o dodatkowe filtracje poprzez nasadki filtracyjne, zaś te nie zawsze pasują do bongosów poniżej 20 centymetrów. Duże bongo jest na pewno dla osób, które już obadały teren i chcą wyciągnąć jak najwięcej z bonga. Małe może być dla początkujących i tych, którzy z bongiem chcą wylecieć w kosmos, bo jest kompaktowe i mieści się w torbie czy plecaku. Zalety i wady znasz, mam nadzieję, że pomogłem ci w wyborze odpowiedniego szklanego bonga. 

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium