Jak Skręcić Jointa? 0
  Jak Skręcić Jointa?

  Jak skręcić jointa?

  Pewnie zadawałeś sobie nie raz pytanie. Blant, co to w ogóle jest. Co to jest blant i joint? Skręt albo blunt. Tyle imion, to ja po bierzmowaniu nie mam. A wszystko to jest pod jedną postacią, te określenia niczym się nie różnią. To jak go nazwiesz w gronie znajomych, nie ma znaczenia, ktoś, kto chociaż raz miał styczność z blantem, pewnie zna wszystkie inne jego przezwiska. 

  Wiele osób się zastanawia jak zrobić jointa. Istnieje tak dużo możliwości kręcenia blanta, że można by się zastanowić czemu jeszcze nie ma na świecie otwartej galerii sztuki blantów, serio. Oczywiście wszystko zależy od osobistych preferencji.

  Jeśli jesteś artystą to kształt jointa będzie miał dla Ciebie takie samo znaczenie, co chwila relaksu przy jego konsumowaniu. Jeśli nie jesteś, to trafiłeś tu, bo chcesz w najprostszy i najszybszy sposób nauczyć się skręcania jointów. Chociaż kto wie... przecież wielcy artyści też zaczynali od małych kartek papieru.

  Zostań na dłużej, a pokaże Ci jak kręcić jointa krok po kroku.

  Kręcić blanty, co to znaczy? Czy różni się to od kręcenia jointów?

  Kręcić blanty to po prostu robić przy pomocy wrapów coś na kształt papierosa wypełnionego suszem konopnym, najczęściej marihuaną lub CBD. 

  Nie wiesz co to wrap? Wrap to kawałek zmieszanych liści np. konopi w postać podobnej do bletki. Wrapy są pakowane po kilka (zazwyczaj 4-6) sztuk. Nie tak jak bletki po 32-33 sztuki. 

  No i bletki. To właśnie z bletek kręci się jointy lub spliffy. Blanty i jointy robi się prawie tak samo, jednak przy joincie jest znacznie prościej. Jeśli nie znasz tej różnicy, to uważam, że artykuł o tym czym jest bletka przybliży ci niesamowicie z czym masz do czynienia przy kręceniu jointa.

  W każdym razie do kręcenia jointów nie używa się zwykłego papieru, bo jest szkodliwy między innymi dlatego, że nie spala się cały i jest gruby, a bletki są najczęściej robione z puply drzewnej lub np. papieru ze słomy ryżowej.

  Każda z tych bletek różni się od siebie przede wszystkim materiałem, ale też np. bletki ryżowe są zdecydowanie cieńsze od tych, wykonywanych z pulpy drzewnej, a zaś wrapy, czyli bletki z liści konopi są grubsze i ciężej się z nich kręci, mimo to oddają najlepiej smak palonego suszu. 

  Bletki RAW OCB Mascotte - oferta JarajTo.pl

  Faza pierwsza kręcenia blanta

  Nie martw się, wszystko po kolei będzie pokazane na obrazkach, byś mógł nad swoim skręcaniem jointa mieć większą kontrolę. Po pierwsze primo. Młynek, grinder, kraszer - nazwij to jak chcesz, bylebyś się z nim koniecznie zaprzyjaźnił w procesie kręcenia blantów. Po co? Musisz zmielić susz, żeby skręcić idealnego gibona.

   

  Czy można zmielić susz bez młynka? Jasne, że można, jest na to kilka sposobów. 

  Ja jednak polecam zaopatrzyć się w młynek do mielenia suszu, to wydatek, który nie przebije portfela, a grinder będzie służył grube lata, szczególnie jeśli wybierzesz metalowy. Dobra, gdy już to zrobisz, musisz mieć uszykowane bletki oraz filterki, ale o tym niżej.

  Połóż blety na stole i zmiel zioła. Zmielony susz jest zdatniejszy do tworzenia z niego jointów. Zioła wtedy się równomiernie spalają i joint będzie gładziutki, bez żadnych grudek. Jak już to zrobisz to wysyp susz na kartkę lub tackę przeznaczoną do kręcenia jointów. Jeśli nie chcesz czyściocha, to do jointa możesz dorzucić trochę tytoniu (wtedy mówi się na to spliff). Ja tego osobiście nie popieram, ale skręconemu jointowi w środek się nie zagląda.

  Jak szybko skręcić jointa?

  Faza druga kręcenia jointa

  Jak zrobić jointa z bletki? Zakup bletki. Jak fajnie jakby to było takie proste, co nie? Bletki to ważna część jointa, to szkielet, bez którego organizm by nie funkcjonował. Wybieraj więc sprawdzone bletki, noname z osiedlowych sklepów nie nadadzą się zbytnio do tej sztuki. Jeśli zaopatrzyłeś się w bletki, to pozostało Ci wykonać lub kupić filterek.

   

  Możesz go zrobić sam z kartonowego papieru, najlepiej coś na styl bloku technicznego lub kupić gotowe. Filterków jest od groma i więcej. Można kupić gotowe książeczki, które posiadają kilkanaście filterków. Są one perforowane, czyli posiadają specjalne wycięcia, w których musimy złożyć filterek. Żaden problem, naprawdę. Jeśli chodzi o filterki to można zaopatrzyć się też w gotowe filtry, które posiadają np. węgiel aktywny. Łap linka. Okej, wszystko gotowe? Kręcimy dalej.

  Jak skręcić jointa?

  Faza trzecia skręcania jointa

  No na tą fazę to chyba każdy czekał. Idziemy w konkrety. Chwyć bletkę ułóż ją tak by klejem była skierowana w stronę Twoich oczu. Weź filterek, skręć go w mały rulonik. Połóż filterek na bletce, jeśli jesteś praworęczny to na lewej stronie, jeśli leworęczny na prawej.

  Opcjonalnie tak jak na poniższym zdjęciu możesz użyć tacki, która jest w zestawie bletek. Perforowaną część bletki czyli tą ze specjalnymi wycięciami układaj jak harmonijkę, na przemian. Nie zawijaj jej.

  Teraz wysyp to, co zmieliłeś w młynku do środka, staraj się to zrobić równomiernie. Wtedy blant będzie się kręcił z przyjemnością. Włóż w to trochę serca, a blant odda się Tobie podwójnie.

  Jak skręcić jointa krok po kroku?

  Zrobione? To złap obie końcówy blety za pomocą dwóch palców. Wskazującego i kciuka. Jedną ręką trzymaj filterek, drugą przesuwaj po całości wykonując ruch góra-dół, w celu nadania mu kształtu. Staraj się rollować tak długo aż wszystko przybierze kształt rurki.

  Kręcenie jointa

  Dobra jeśli to Ci się udało, to masz przed sobą najtrudniejszą część, jednak gdy ją wykonasz to, całość będzie gotowa do spalania. Trzymając obie części palcem wskazującym i kciukiem zawiń ciasno bletkę, tak aby jedna strona papierku znalazła się pod drugą. Jeśli Ci się to udało, to poliż klej i gotowe. Prawie ukończyłeś kurs kręcenia blantów. Zapytasz jak skleić bletki? Przede wszystkim musisz znaleźć miejsce z klejem, zazwyczaj i w sumie zawsze, jest to brzeg bletki. Wyróżnia się, powiedzmy, że jest "świecącą" częścią bletki. 

  Kręcenie jointa part 2

  Okej, teraz postaw blanta do pionu. Susz w bletce możesz ubić ubijakiem, czymkolwiek. Nawet końcówką ołówka. Drugą opcją jest pukanie filterkiem o stół, tak by susz w bletce się ułożył - to, co wybierzesz zależy od Ciebie.

   

  Ubijanie suszu w joincie

   Jego koniec zawiń w kokardkę. Jeśli to zrobiłeś to opal skraj jointa.

  Gotowy Joint
   

  Gotowe! Tak wygląda mój skręt, a Twój? Pochwal się na insta i oznacz @jarajto_pl   :)

  Gotowy joint
   

   

  Podsumowanie

  Trening czyni mistrza, jeżeli przeszedłeś ten poradnik, to jesteś gotów do przyjęcia tytułu "Ej ziomek, bo Ty umiesz skręcać, to skręć blanta". Pamiętaj, że to dopiero pierwszy krok, by stać się prawdziwym artystą. Certyfikatów nie dajemy! Jeśli chciałbyś, a nie wiesz jak połączyć ze sobą dwie bletki, to już przychodzę z pomocą.

  Przede wszystkim, żeby połączyć ze sobą dwie bletki, musisz mieć dwie bletki. Tam, gdzie jest klej, nawilżasz i kleisz do drugiej bibułki. Dzięki temu będziesz mógł zrobić większego blanta. A jak skręcić blanta od drugiej strony? Odpowiedź jest prosta! Kręcenie jointa od drugiej strony, będzie wyglądało tak samo jak na obrazkach wyżej tylko, że zamiast filterka po prawej stronie, trzeba umieścić go po lewej.

  Jest to metoda lepsza dla leworęcznych krętaczy jointów. Pamiętaj więc, że nie wystarczy jedynie odwrócić jointa na drugą stronę, bo wtedy klej będzie też odwrotnie, a wtedy będzie ciężko namoczyć go językiem, by odpowiednio skleić ze sobą bletkę. Powodzenia!

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium