Jak najdłużej utrzymać bongo w czystości? 0
  Jak najdłużej utrzymać bongo w czystości?

  Jak bongo utrzymać w czystości jak najdłużej?

  Często słyszę, że nie ma dróg na skróty. I jest w tym trochę racji, ale człowiek jest taką istotą, która te skróty lubi tworzyć. Czy to z lenistwa, czy z innych powodów – zawsze się jakieś znajdą.

  Temat który mnie często uderza znajduje się w tytule. I to nie tak, że ludzie nie pytają mnie jak czyścić bongo, bo takich pytań serio jest od groma. Jednak w natłoku tych pytań pojawiają się znaki zapytania pod którymi można przeczytać zdanie; „No dobra, a co zrobić żeby bongo było dłużej czyste?”.

  Wierzę, że nie powstaje ono z lenistwa, a raczej z chęci dbania o swój sprzęt. BO PAMIĘTAJ, ŻE BONGO POWINNO MYĆ SIĘ CZĘSTO. Podobnie jak auto. Ale nie bez powodu powstają środki, które utrzymują je w czystości znacznie dłużej niż bez ich używania.

  Czyszczenie bonga to podstawa dobrego palenia

  Nie wiem czy wiesz, ale na naszej stronie powstał artykuł, który poświęcony jest czyszczeniu bonga, od A do Z.

  Główną zaletą czystego bonga jest to, że świeże palenie smakuje jak… świeże palenie. Coś jak z ekspresem do kawy, bez czyszczenia kawa zamienia się w lury i smakuje jak typowa korpocoffe. Tak samo jest z bongiem. Brudne bongo nie dość, że może przysporzyć problemów z płucami, bo wywołać może różne choroby, to jeszcze psuje smak tego co palisz.

  O tym też napisałem artykuł, tutaj już cię nie będę straszył co możesz dostać w gratisie od brudnego jak balkony w Toruniu bonga (sorry, po prostu kilka razy byłem w Torniu i przeraziło mnie ile tam gołębi potrafi nasrać XD).

  Czas na trochę tipów, czyste bongo jak najdłużej!

  Sitka do bonga

  Zaczniemy od najtańszego sposobu, który notabene działa! Sitka do bonga nie są drogie, bo za ok. 2 złote dostaniesz 10 sitek pasujących do praktycznie każdego bongosa.

  [11666]

  Sitko sprawia, że do bonga nie przedostają się żadne komety. Komety czyli resztki spalonego suszu, które posiadają w sobie popiół. Jak wiadomo popiół przez jakiś czas unosi się nad wodą sprawiając, że bongo staje się brudne. Więc sitko, sitko i jeszcze raz sitko!

  Ciepła woda

  Nie rozdrabniajmy się, woda w tych czasach to surowiec bezcenny jeśli chodzi o naturę. A dla Nas nie jest on drogi i szklanka podgrzanej wody nie zrobi z Ciebie bankruta.

  Chciałbyś w pełni wykorzystać potencjał swojej fajki wodnej? Dlaczego nie zrobisz tego teraz?

  Ciepła woda sprawia, że dym się nie kondensuje i nie osadza się tak mocno na ściankach bonga. Nie każdy za to będzie lubił taki dym, dlatego polecam sprawdzić na własnych płucach co i jak.

  Sok żurawinowy

  Sok żurawinowy co prawda zostawi Twoje bongo lekko pokolorowane, ale przez jego kwaskowatość syf nie będzie się osadzał na bongosie, a zostawał w środku soku. Sok też zmieni lekko smak palenia, jeśli wiec lubisz żurawinę to nie czekaj tylko próbuj!

  Wracając do wody. Wystarczy, że po sesji wylejesz wodę od razu bez czekania. Świeża woda lepsza od brudnej no i wylewasz brud, który po dłuższym czasie może się osadzić na szkle. 

  Nasadki na bongo

  Nasadki na bongo powstały z myślą o dodatkowej filtracji, ale też o tym by samo bongo było czystsze po każdej sesji.

  Zacznijmy od adaptera na węgiel aktywny

  Adapter na węgiel aktywny posiada filtrację, o ile węgiel znajduje się w środku tejże nasadki! Węgiel aktywny zatrzymuje większą ilość substancji smolistych w sobie, nie wypuszczając ich na zewnątrz lub do środka bongosa.

  Królik znaleziony, gratki! ;) 04a21a46d2

  Taka nasadka robi sporą różnice, a jej koszt wcale nie jest ogromny. Nie dość, że zyskujesz przefiltrowany dym i śmiałbym powiedzieć, że nawet lepiej niż przez filtrację wodną, to jeszcze twoje bongo będzie czystsze o jakieś 80% po jej użyciu.

  [2471]

  Nasadki na bongo z dodatkowymi filtracjami

  Nasadki na bongo z filtracjami również sprawiają, że bongo jest czystsze. A to wszystko dzięki temu, że cały proces – jak to na logikę bywa – zaczyna się w pierwszej komorze. Jeśli tą komorą więc jest nasadka filtracyjna to popiół, smoła i inne substancje brudzące „przykleją się” do pierwszej komory.

  Ale to nie jedyna zaleta nasadek na bongo. Nasadka filtrująca jak mówi sama nazwa – filtruje. Dzięki niej nawet klasyczne bongo będziesz mógł zmienić w potwora z filtracjami. Im więcej filtracji tym czystszy dym!

  Warto też nadmienić tutaj Ash Catchery. „Pułapki na popiół” powodują, że tak z 2/3 syfu zostaje w tym gadżecie. Sam AshCatcher nie musi filtrować, ale może! Jak widzisz na załączonym obrazku posiada on rurkę, wlewając tam wodę spowodujesz, że już w nim zacznie się filtracja, a bongo będzie czystsze, bo popiół i brud zaatakuje najbardziej te część fajki wodnej. 

  Ash Catcher, pułapka na popiół do bonga.

  Co jeszcze by utrzymać bongo w nieskazitelnej czystości?

  Jest to mniej znany sposób, ale są specjalne środki które pomagają w tym. Jest nim np. RezBlock.

  RezBlock sprawia, że cały czarny osad (resin) zostaje w wodzie i nie osadza się na ściankach bongosa. Ciężko go dostać w Polsce i według mnie tylko on ma sens bytu. Są jakieś odpowiedniki, ale to nie to samo. Próbowałem ich i góruje RezBlock.

  Podsumowanie

  Nie spodziewałeś się, że tyle czynników może wpływać na to jak długo bongo będzie czyste, co nie? Szczerze? Ja też. Dopóki nie usiadłem i nie przemyślałem czego używam do bonga i jak to zmieniło go w przestrzeni czystości. Jeżeli nie stosowałeś nigdy ani jednej z powyżej wymienionych metod to śmiało możesz z nich korzystać, bo są sprawdzone przez całą ekipę JarajTo!

   Jak mieć czyste bongo? Jak wyczyścić bongo?

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium