Jak napełnić bongo wodą? 0
Jak napełnić bongo wodą?

Jak napełnić bongo wodą?

Ilu z was zadało sobie kiedyś takie pytanie? Założę się, że niewielu. Przecież to rzecz oczywista, wlewasz i zaczyna się dziać. Jednak nie do końca. Trochę wiedzy trzeba mieć na temat tego do jakiego momentu wlewać wodę, by bongo dobrze działało. Szczególnie, że nie opieramy się tylko na jednym modelu! Są bonga z filtracjami, watersplasherami, miejscem na lód, dłuższymi cybuchami czy krótszymi. To jest właśnie najważniejsza zależność w całym procesie.

Zacznijmy od małych bongosów bez jakichkolwiek dodatkowych filtracji.

Główna zasada, zalej tak by cybuch był zamoczony w wodzie. Jeśli oczywiście posiada rurkę!

Na pierwszy ogień idzie małe bongo weed ape 19 cm

Jest to malutkie bongo, co nie znaczy, że nie potrzebuje specjalnej dbałości!

A więc, co robimy? Przed nalaniem wody upewniamy się czy jest ona czysta! Możemy użyć wody źródlanej z butelki lub po prostu przegotowanej, najlepiej chłodnej lub zimnej. To już zależy od was, im zimniejsza woda tym chłodniejszy będzie dymek i będzie go więcej.

Nalewanie wody zaczynamy od ustnika, jest to lepsza metoda niż przez sprzęgło bongosa czy cybuch. (Cybucha lepiej serio w to nie mieszać, suchy materiał + mokry cybuch to kiepska sprawa) No chyba, że chcecie wlewać przez szlif, to raczej nie powinno być problemów. Ustnik jest na tyle duży, że bez problemu wody nalejecie z czajnika, butelki czy dzbanka.Teraz pilnujemy żeby woda nie przekroczyła dozwolonego poziomu, jaki jest dozwolony poziom? Przed sprzęgłem, czyli przed tą małą dziurką.

 

Weźcie też pod uwagę to, że podczas zaciągania woda lubi sobie poskakać i pochlupać w bongosie więc warto przed zaciągnięciem sprawdzić dokładnie jak woda będzie się zachowywać. W tym bongosiku warto wspomnieć o miejscu na lód. Dzięki stoperom mamy pewność, że lód nie spadnie niżej do dzbana. 

Następnym bongosem będzie Mushroom 30 cm.

Co z tym bongosem? Jest proste. Ale zasada się nie zmieniła. Może tyci, tyci. Tutaj nalewamy wody też do sprzęgła, jednak jak łatwo zauważyć cybuch jest pod naprawdę malutkim kątem do tuby.

Co za tym idzie? A no woda, więc warto przyjrzeć się czy czasami nie sięga za wysoko względem początku cybuszka. Tak by nie podmywała nam suszu i ziół. Wiadomka. Wlewamy oczywiście od strony ustnika.

Bongo Kaktus z miejscem na lód.

Tutaj mamy zawodnika, który różni się trochę poziomem nalanej wody ale nie sposobem nalewania. Nalewamy bongo do momentu w którym woda nie będzie cofała się do cybucha. Dlaczego? Bo bongos ten posiada sprzęgło w kompletnie innym miejscu w porównaniu do poprzednich dwóch bongosów. Jest on z tyłu i nie ma opcji żebyście wlali tyle wody, by wydostała się ona ze sprzęgła, prędzej pójdzie cybuchem, dlatego myślę, że tak ½ maksymalnie ¾ to takie maximum w kwestii zalania dzbana fajki wodnej. Załóżmy, że optymalnie tutaj jest nalać wody trochę przed szlif cybucha. Co z resztą możecie zaobserwować na filmiku, który znajduje się na samym dole.

Na naszym celowniku ląduje bongo Chongz Kalmar.

Pierwsze bongo z filtracją, zobaczmy co i jak. Dobra. Wlewamy wodę standardowo przez ustnik, pierwsza komora się napełni i możliwe, że tu mogą zacząć się schodki. Takie malutkie. Ponieważ czasami woda nie chce przedostać się do komory dzbana. Mamy na to sposób, co robimy? Po napełnieniu pierwszej komory, tej z filtracją – przedmuchujemy przez ustnik wodę do środka. Jak zauważycie, woda będzie powoli się dostawać do dzbana. A co z tą cienką rurką? Najlepiej jakby woda sięgała trochę ponad zgięcie. Cybuch jest wysoko więc nie musicie się martwić czy woda będzie chlupać cybuch z suszem.

Bongo 420, niepozorny wariacik. Jeden z moich ulubionych bongosów.

Na księżycu ciężko by było żeby tracił grawitacje, tak ciężki potwór to jest. Za to go lubię. Widać, że został solidnie wykonany. Solidny buch też się dostanie do płuc, bezkompromisowo. Tutaj wodę można wlać innym sposobem, od szlifu. Nie widzę żadnych przeciwwskazań Jednak ja jak zwykłem, wlewam go przez ustnik. Szczególnie, że ten bongosik mimo swojego ciężaru jest naprawdę niski i mega fajny w obsłudze. Wody nalewamy tyle żeby wypełniła cały dzban, który swoją drogą jest w kształcie bardziej takiej kapsułki lub KAPSUŁY. Dzięki temu, że bongo posiada naprawdę gruby i szeroki ustnik możemy do niego wsypać sporo lodu lub pałeczek lodowych, które swoją drogą znajdziesz tutaj. 

No dobra to może czas na jakiegoś byczka? Powitajmy GG OG Black HIT TRIP.

Co robimy w przypadku takiego kumpla? No cóż, ten bongos jest już trochę bardziej skomplikowany w kwestii nalewania wody. Zostajemy przy ustniku, tędy nalewamy ale to już wiemy. Co dalej? Napełniamy aż pierwsza komora (ta z filtracją) się zapełni do końca, pod wpływem ciśnienia woda sama powinna zacząć przelewać się do komory z dzbanem. Jeśli nie, wyciągamy cybuch. Wtedy to już na bank zadziała, jeśli chcemy by woda przestała lecieć, wsadzamy cybuch z powrotem. Lub po prostu jak w kalmarze, przedmuchujemy ją do środka. Tutaj napełniamy wodę do sprzęgła, bacznie obserwuj, tak jak w innych bongosach! Co posiada ten bongos czego nie posiadają dwa poprzednie? Watersplash! Czyli system, który zabezpiecza przed dostaniem się wody do ust. Bardzo fajne rozwiązanie. Przydatne powiedziałbym. Szczególnie dla osób, które nie lubią dostawać od wody po twarzy. Technika też robi swoje i to nie jest tak, że bez watersplashera zawsze będziemy dostawać biczami po twarzy. Jest to po prostu spore ułatwienie podczas zaciągania się dymkiem z suszu czy ziół.

Był byczek, przyszedł byk. Bongo, które posiada więcej komór i filtracji. GG Multi Perc.

Wypełniamy wszystkie komory wodą. Nalewamy od strony ustnika i czekamy aż wszystkie komory wypełnią się na mniej-więcej równym poziomie. Nie jest to trudna sztuka, jeśli w którejś komorze będzie więcej wody wystarczy się trochę zaciągnąć „na sucho” lub po prostu poprzechylać je w dół i w górę aż się poziomy wyrównają. Te bongo również posiada watersplashera, więc nie musimy się martwić o to czy woda dostanie się do ust podczas zaciągania się. Waterpslahera nie wypełniamy wodą, on ma pozostać nienaruszony! Tak poza tym tutaj też można dodać kostki lodu lub pałeczki tak żeby cały proces palenia trochę schłodzić.

Co do wody. Jak często wymieniać wodę w bongu?

Ano często. Warto przynajmniej za każdym razem, maksymalnie raz na dwie sesje jednak ja preferuje nie czuć posmaku suszu z ostatniej sesji. Nawet nie wiecie jak nieprzyjemny jest zapach niewymienionej wody po użytku bonga. Czyścić też należy często, gdyż osad nie jest przyjemny dla naszych płuc. Pamiętaj, że to minimum wysiłku, a doznania – nieopisane. Jak po świeżutkim zakupie. Czym czyścić bongo? Najlepiej alkoholem iso lub specjalnymi "czyścikami" które możesz znaleźć tutaj. 

 Zachęcam również do obejrzenia naszego filmu, który znajduje się pod spodem!

Jak napełnić bongo wodą?
Jak napełnić bongo wodą?

Ocena (10 ocen)

4.7
Gwiazdka 1 Gwiazdka 2 Gwiazdka 3 Gwiazdka 4 Gwiazdka 0.5

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium