Jak pozbyć się kaszlu po inhalacji ziołami i suszem konopnym? 0
  Jak pozbyć się kaszlu po inhalacji ziołami i suszem konopnym?

  Jak pozbyć się kaszlu po inhalacji suszem lub ziołami?

  To, że kaszel występuje po paleniu suszu czy ziół jest raczej logiczne. Nie znam chyba osoby, która po pierwszym buszku nie musiała odkaszlnąć. Z waporyzacją jest trochę lżej, inhalujemy się parą, więc nie powinna aż w takim stopniu powodować kaszlu jak zwykłe palenie, jednak czasem taki odruch może wystąpić. Jak zatem pozbyć się takiego kaszlu? Przygotowaliśmy kilka porad, które zresztą sami sprawdziliśmy.

  Woda to mus, przy paleniu i inhalacji

  Woda nie tylko jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale również do odpowiedniego nawodnienia. Waporyzacja niezwykle wysusza płuca i przełyk, ciepła para niestety tak działa. Chcąc uniknąć wysuszenia, musimy pić minimum dwa litry wody dziennie. Czasem podczas samej waporyzacji zalecane jest wzięcie kilka łyków wody między kolejnym zaciągnięciem. Nawilżenie gardła w takim przypadku jest bardzo ważne, dlatego pamiętaj o szklance wody na biurku podczas sesji.

   

  Niższa temperatura waporyzacji

  Największym błędem podczas waporyzacji jest nieprawidłowe ustawienie temperatury do ogrzewanego suszu/ziół. Trzeba mieć o tym trochę pojęcia, nietrudno jest znaleźć w Internecie porady dotyczące tego, jaka temperatura, dla jakich ziół będzie najlepsza, nawet na naszym blogu znajdziecie obszerny wpis na ten temat. Błędne jest stwierdzenie, że im wyższa temperatura –, tym więcej substancji aktywnych się wydziela podczas inhalacji. Tak nie jest i nigdy nie było. Jeśli waporyzujesz susz na 220 stopniach i zauważyłeś, że się dusisz, zmniejsz temperaturę do 180-200 stopni. Zapewniam cię, że obniżenie temperatury znacznie przyczyni się do unicestwienia niechcianego kaszlu. Często właśnie za wysoka temperatura jest przyczyną kaszlu.

  Filtracje wodne

  Jeśli posiadasz waporyzator, który daje możliwość podłączenie go do bongosa, bez zastanowienia powinieneś z tego skorzystać. Bongo wodne jest naprawdę dobrą opcją jeśli masz problemy z przyswajaniem suchej pary wprost z waporyzatora. Przede wszystkim bongo sprawia, że para jest chłodniejsza – za czym idzie mniej drażliwa dla płuc. Bardziej nawilżona, ponieważ przechodzi przez filtracje wodne oraz delikatniejsza dla płuc.

  Nie wdychaj na siłę!

  Zostaw trochę przestrzeni w płucach, nie „oddychaj” parą. Staraj się brać takie buszki, żeby w płucach zostało miejsca na powietrze, jest to bardzo ważne, ponieważ powietrze dodatkowo rozrzedzi ciepłą parę i ją ochłodzi.

  Podsumowując

  Wszystkiego trzeba używać z głową, nawet takich rzeczy jak waporyzacja – która jest po prostu zdrowa. Pij dużo wody, staraj się unikać wysokich temperatur waporyzacji oraz jeśli to możliwe zainwestuj w bongo! 

  -> Sprawdź artykuł dotyczący temperatury waporyzacji ziół i suszu konopnego.

   

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium