Jak wyczyścić bongo fajkę wodną? Najlepsze domowe sposoby 0
  Jak wyczyścić bongo fajkę wodną? Najlepsze domowe sposoby

  Jak wyczyścić bongo fajkę wodną? Najlepsze domowe sposoby

  Jak wyczyścić bongo domowymi sposobami? Kompletny poradnik jak wyczyścić bongo!

  Wiedziałeś, że brudne bongo może urodzić spore problemy? Brud, który osadza się w bongosie może przekształcić się w grzyb, bakterię i inne patogeny, które szkodzą zdrowiu. Ja zawsze jestem zdania, że bongo należy wyczyścić po każdej sesji. Innej opcji nie widzę, bo według mnie czyste bongo, to czyste płuca, haha, albo sumienie! Poza to nie wszystko, co daje czyste bongo. Czyste bongo to cudowny zapach i aromat buszka, mniej kaszlu i przede wszystkim czyste sumienie! Zapraszam więc do artykułu, w którym tłumaczę jak to zrobić krok po kroku.

  Czyszczenie bonga kostką do zmywarki

  1. Bongo i kostka do zmywarki, kto by pomyślał, że daje takie efekty?

  • Zatkaj i zaklej wszystkie otwory w bongosie prócz ustnika.

  Najlepszym rozwiązaniem będą korki gumowe do zatykania cybucha oraz sprzęgła.

  • Wrzuć kostkę do zmywarki do bonga oraz zalej wrzątkiem.

  Kostka do zmywarki reaguje ze wrzątkiem, więc musisz najpierw zagotować wodę, upewnij się, że otwory zatkałeś prawidłowo, sprawdź to nalewając np na początku zimnej wody. Gdy już sprawdziłeś, to zalej kostkę wrzątkiem.

  • bongo odstaw w miejsce, w którym będzie mogła wypływać spieniona woda.

  Czyszczenie Bonga krok po kroku domowymi sposobami.

  Podczas reakcji wody z kostką do zmywarek powstaje sporo piany, więc najlepiej jakbyś bongo postawił w brodziku, lub wannie. Tak by cała piana mogła się wydostać bez brudzenia biurka, stołu czy nawet podłogi.

  • Odczekaj 20 minut.

  Po odczekaniu 20 minut wylej resztkę wody z bongosa, delikatnie przechylając szyjkę do przodu. Po wylaniu wody dokładnie opłucz bongo kilka razy pod bieżącą wodą. Pamiętaj, że w kostce jest dużo chemikaliów więc zrób to porządnie.

  Czyszczenie bonga na błysk ryżem lub solą i alkoholem izopropylowym

  2. Jeśli nie masz zmywarki, to czyszczenie bonga solą i alkoholem izopropylowym to najlepszy sposób!

  • Zalej bongo alkoholem izo do 1/5 pojemności bongosa.

  Pamiętaj o korkach, lub o szmatkach. Wyloty fajki wodnej w tym przypadku należy zatkać wszystkie, ale zanim to zrobisz...

  • Do alkoholu dosyp ryżu lub soli, zależnie od tego, co masz w szafce.

  Zatkaj bongo korkami lub szmatkami.

  • Teraz potrząsaj mocno bongosem, z uczuciem — tak by cały brud i osad został pożarty i rozdrapany przez sól lub ryż.

  Gotowe. To najprostsze i najtańsze sposoby na czyszczenie bongosa w domowych warunkach. W przypadku pytania: Dobra, dobra, ale jak wyczyścić bongo akrylowe? - Tak samo, nie musisz się obawiać, że z bongiem akrylowym coś się stanie. Wytrzyma obie mieszanki i będzie równie czyste co szklane :)

  UWAGA! Ryż używaj tylko do prostych bongosów, takich, które nie posiadają filtracji. W filtracji może się osiąść ryż, przez co w dalszych wojażach możliwe jest pojawienie się grzyba (pleśni). A tego chciałbyś uniknąć! 

  Szczególnie jeśli to bongo z filtracją HoneyComb lub Tree Perc, takie bonga nie nadają się, by czyścić je ryżem. 

  Czyszczenie bonga solą lub ryżem i alkoholem.

  Czyszczenie bonga gorącą wodą i płynem do naczyń

  3. Gorąca woda i płyn do mycia naczyń, coś co w domu ma każdy!

  Trzecią, ale najmniej skuteczną opcją będzie umycie bonga we wrzątku wraz z płynem do naczyń. 

  1. Przygotuj miskę wielkości twojego bonga, najlepiej żeby była taka, by całe bongo zostało zanurzone w wodzie. 
  2. Zalej miskę wrzątkiem.
  3. Dolej płynu do mycia naczyń i przemieszaj wodę.
  4. Wsadź bongo i odstaw je na ok. 30 minut. 

  Ta metoda jest spoko jeśli twoje bongo nie jest brudne na tyle, by potrzeba  była wyciągania alkoholu lub octu. Czyli zazwyczaj po pierwszej sesji z czystego bonga. 

  Podsumowanie

  Bardzo ważne jest utrzymanie w czystości cybucha i jego przejściówki. Przejściówka typu downstem bardzo w tym pomaga. Te elementy najlepiej jest czyścić np. patyczkiem do uszu, zaraz po paleniu, zanim zeschnie tzw. resin, czyli czarny osad. Dlaczego najważniejsze jest utrzymanie cybucha w czystości?

  Dlatego, że ta część brudzi się najbardziej. Tutaj zaczyna się przepływ buszka a zatem ta część ma największy wpływ na "czystość" i aromat bucha. Jeśli cybuch i przejściówka są brudne - wtedy buszek śmierdzi i gryzie.

  • Czyszczenie bonga, to żadna filozofia, nic prostszego nie można zrobić. Chwila poświęcona, by cieszyć się znów bongosem, który wygląda jak nowy jest jak zstąpienie z nieba na ziemię.
  • Alkohol izopropylowy nie doczyści Twojego mocno zabrudzonego bonga do końca, jeśli nie użyjesz do tego szczotki. Możesz spróbować także soli gruboziarnistej, która zetrze osad ze ścianek bongosa. Duża zaletą jest to, że działa do razu po zalaniu bonga.
  • Kostka do zmywarki zmyję z bonga wszystkie nadruki. Jeśli bongo jest kolorowe — zmyję także folię. Jest to najbardziej inwazyjna metoda. Pozostałości po kostce ciężko domyć. Na efekty niestety trzeba też długo czekać.

  Bongo przed i po czyszczeniu.

  Jeśli na samym końcu czyszczenia na Twoim bongu pozostaną śnieżnobiałe zacieki po myciu twardą wodą — użyj octu. Wszystko zniknie w mgnieniu oka.

  Palenie z bongo powoduje gromadzenie się popiołu, smoły i bakterii w komorze i rurce ustnika, a właściwie to w całym bongo. Nieczyszczenie bongo może prowadzić do nieprzyjemnego zapachu, smaku i ryzyka zakażenia (SERIO!). Dlatego ważne jest, aby regularnie czyścić bongo, używając ciepłej wody, alkoholu lub specjalnych środków czyszczących. Czyste bongo zapewnia lepsze doznania i zdrowie dla użytkownika. A jak widzisz, czyszczenie bonga nie jest wcale takie trudne. 

   

   

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium