Jak wyczyścić szklaną lufkę w 3 prostych krokach? 0
  Jak wyczyścić szklaną lufkę w 3 prostych krokach?

  Jak wyczyścić szklaną lufkę w 3 prostych krokach?

  Szkło to najlepsza forma spalania wszelkich ziół. Lufka tak samo jak bongo, brudzi się od palenia, a palenie z brudnej lufy może skutkować nawet chorobą płuc, dlatego ważne jest to, żeby swój sprzęt czyścić. Czy czyszczenie lufki jest trudne? Nie, obiecuje ci, że zrobimy to w trzech prostych krokach. Dodatkowo kroki te nie będą wymagały od ciebie aż tak szczególnego przygotowania, a lufa po takim zabiegu będzie świeciła jeszcze bardziej niż za nowości. 

  Czego będziesz potrzebował do wyczyszczenia lufki?

  • Ręcznik kuchenny,
  • alkohol Izopropylowy,
  • woreczek strunowy (taki, żeby swobodnie zmieścić w nim lufkę),
  • sól,
  • płyn do naczyń. 

  Przystępujemy do czyszczenia lufki

  Krok pierwszy 

  Do worka strunowego wsadź swoją lufkę i ostrożnie zalej ją całą alkoholem izopropylowym, dosyp łyżkę lub dwie soli morskiej. W przypadku lufki bowl polecam dwie łyżki. 

  Protip: Przed przystąpieniem do całego działania możesz nożem spróbować pozbyć się większych grud smoły z lufki, na pewno ułatwi to jej czyszczenie. 

  Krok drugi 

  Zamknij woreczek strunowy i mocno potrząsaj całym workiem, tak długo aż osad z lufki nie zacznie schodzić. Po zabiegu odstaw worek z lufką na ok. 10h. Dlatego lufkę najlepiej czyścić pod wieczór i zostawić ją na noc w worku. 

  Krok trzeci

  Wyjmij lufkę szklana i przemyj ją wodą z płynem do naczyń i odstaw aż do wyschnięcia, jeśli nadal będziesz czuć od niej alkohol izpopropylowy to powtórz działanie do skutku. I to tyle, tak jak mówiłem - czyszczenie jest proste i bardzo owocne, lufka po takiej kąpieli jest jak łza niemowlaka. 

   

  Podsumowanie

  Pamiętaj o tym, że czysty sprzęt to podstawa dobrej fazki, dobrego smaku i czystego sumienia! Czyszczenie szkła wcale nie jest takie trudne, wystarczy kilka chwil i uwierz, że będzie wyglądać jak nowe! 

  Jak wyczyścić lufkę?

   

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium