Jak zrobić bongo? 0
  Jak zrobić bongo?

  Jak zrobić bongo? Bongo z butelki, bongo z arbuza…

  Bongo szklane, bongo akrylowe, bongo silikonowe… Bongosów co niemiara, ale czy wiedziałeś, że bongo możesz zrobić również sam? Powiedzmy, że nigdy nie miałeś styczności z bongiem i chciałbyś spróbować czegoś nowego, nie wiesz, czy ci to przypasuje, więc w Internecie czytasz opinie dotycząca fajek wodnych, czytasz i czytasz, aż w końcu dochodzisz do wniosku, że bongo można zrobić samemu, przecież nie wydaje się to trudne.

  I tu masz rację, sam przez to przechodziłem, więc chciałbym ci pokazać kilka metod związanych z tym, jak zrobić bongo samemu. Wiadomo, że ciężko będzie zastąpić wielgaśne filtracje typu UFO w bongu, ale nie od razu Rzym zbudowano, więc jak ci się spodoba twoje własne bongo, wtedy możesz zainwestować w jakieś lepsze, bardziej praktyczne. Zacznijmy od bonga z butelki.

  Jak zrobić bongo z butelki?

  Bongo z butelki to dość popularna metoda, szczególnie jeśli jesteśmy w plenerze i mamy przy sobie butelkę wody i lufkę. Jak się robi bongo z butelki plastikowej? Jak wspomniałem wcześniej, do bonga z butelki będziesz potrzebował przede wszystkim:

  • Butelki, najlepiej plastikowej,
  • lufki,
  • długopisu,
  • noża,
  • zapalniczki.

  Najbardziej istotna jest tutaj lufka i długopis. Jest jeden sposób, którego nie polecam, a mianowicie podgrzanie szkła lufki do takiego stopnia, by przebić butelkę. Plastik może wtedy troszku osadzić się na lufce, nie problem jeśli masz dwie lufki takich samych rozmiarów, wtedy to bez problemu. Butelkę możesz wziąć każdą, litrową, dwulitrową czy nawet półlitrową, ważne, żeby była z plastiku, bo raczej bonga ze szklanej butelki nie zrobisz szybko. Te litrowe i półlitrowe od np. spirte czy coli są najlepsze do zrobienia bonga, ponieważ są dość twarde. Już nie wybrzydzając, zaczynajmy.

  Jeśli chcesz się dowiedzieć co możesz wlać do bonga zamiast wody, to serdecznie zapraszam do tego artykułu! 

  Uwierz, że można wlać do bonga wszystko! No prawie ;) 

  Zacznijmy od zrobienia bonga z samej butelki i lufki.

  Pierwszym krokiem będzie wycięcie dziurki w butelce, najlepiej mniejszej średnicy niż jest sama lufka. Dzięki temu zyskasz lepszego hita w płuca. Gdy już wytniesz dziurkę i wsadzisz lufkę, nalej wody do butelki. Poziom wody nie może przekroczyć miejsca z dziurką. Z resztą sobie poradzisz. Wsadzasz susz, odpalasz, zaciągasz się ustnikiem. Wszystko!

  W drugiej opcji będziesz potrzebować długopisu, !folii aluminiowej! oraz zakrętki butelki. Upewnij się, że długopis jest zrobiony z jednej długiej rurki tak jak przykładowo ten: 

  !FOLII NIE POLECAM! Łap link do artkułu w którym wszystko jest wyjaśnione.

  Długopis do bongosa, bongo z długopisu.

  Gdy to zrobisz, rozkręć długopis i weź rurkę, zrób taką samą dziurkę w butelce jak przy robieniu bonga z samej lufki, mniejszą od średnicy rurki długopisu. Potem przygotuj cybuch. Z nakrętką postąp jak z butelką. By zrobić bongo z butelki i długopisu, musisz wziąć ją i przedziurawić na średnicę długopisu.

  Gdy to zrobisz, zamontuj długopis do nakrętki i owiń go folią aluminiową, w folii zrób kilka lub kilkanaście dziurek, najlepiej igłą, żeby susz nie przeleciał do długopisu. Teraz już z górki, wsadzasz cybuszek do butelki pod kątem, wlewasz do bonga z butelki wodę, tak by nie przekroczyć miejsca z dziurką. Wsadzasz susz i kręcisz chmurkę. Powodzenia!

  Od razu mówię, że palenie z folii aluminiowej nie jest bezpieczne dla zdrowia więc lepiej już zainwestować 50 gr. na szklaną lufkę. 

  Jeśli chcesz szybko i łatwo zrobić bongo z butelki to posiadamy w sklepie specjalne przejściówki, które zastępujesz nakrętką. Zakręcasz nią butelkę wody i masz gotowe bongo i to do tego kozackie!

  [1201]

  Jak zrobić wiadro? Bongo z butelki i wiadra

  Często pewnie słyszałeś, że znajomi idą na wiadro lub na montowanie bociana. Jest i była to dość popularna metoda spędzania czasu na wagarach, bądź po prostu wśród znajomych w plenerze i na działce. Wiadro ma niesamowitą moc, o tym chyba wszyscy wiedzą. Co potrzebne będzie do zrobienia bongo z wiadra?

  • Wiadro bądź dwulitrowa butelka,
  • mniejsza butelka, która zmieści się w większej (coś na zasadzie matrioszki :P) lub w wiadrze,
  • zapalniczka,
  • lufka,
  • towar.

  Teraz wystarczy wyciąć lub wypalić lufką, dziurkę na lufkę. Lufka musi siedzieć mocno i być szczelna, możesz to sprawdzić poprzez dmuchnięcie powietrzem od dołu. Jeśli powietrze leci tylko przez lufkę, to będzie git, jeśli lufka nie będzie szczelnie siedziała, to przełoży się to na jakość całego wiadra, a właściwie go obniży. Jeśli powietrze się przedostaje – uszczelnij plasteliną lub taśmą. Większą butelkę utnij mniej więcej w ¾ wysokości. Mniejszą przy samym dole, tak z 5 cm od dołu w górę.

  Gotową nakrętkę odstaw na bok. Odkręconą mniejszą butelkę wsadź do napełnionego wodą wiadra lub większej butelki. Nakrętkę zakręć na mniejszą butelkę, nabij susz, odpal i powoli wyciągaj butelkę z wiadra. Mniejsza butelka zacznie napełniać się dymem, gdy dojdziesz praktycznie do końca, gdzie ledwo będzie się butelka mniejsza stykać z wodą, odkręć zakrętkę i szybko wciągnij dym z butli. Uwierz, że takie coś może poskładać więc warto podzielić się z kumplem lub kumpelką. Powodzenia!

  Jak zrobić lufkę z długopisu?

  Kryzys może dopaść każdego, dlatego czasem potrzebne są takie poradniki jak ten, bo w tym akapicie dowiesz się jak zrobić lufkę z długopisu. 
   
  A oto poradnik krok po kroku jak z długopisu zrobić lufkę
   
  1. Zdejmij i wyjmij z długopisu wszystkie elementy, które nie są potrzebne: nakrętkę, tusz, sprężynkę i końcówkę. Zostaw tylko rurkę i zatyczkę.
  2. Z kawałka folii aluminiowej (tak, wiem, przestrzegałem przed tym, ale kryzysz is krajzis) uformuj miseczkę, tak by zmieściła się w rurce długopisu.
  3. Przed włożeniem aluminiowej miseczki, która będzie działać jak cybuch, zrób kilka dziurek igłą. 
  4. Włóż swój aluminiowy cybuch do długopisu i postaraj się zrobić tak, by końcówki folii, które wystają, zagiąć tak, by przylegały do długopisu.

  Gratuluję! Właśnie zrobiłeś lufkę z długopisu! Nie jest to może najbardziej eleganckie ani zdrowe rozwiązanie, ale na pewno tanie i łatwe w wykonaniu. Możesz się nią pochwalić przed znajomymi lub używać w sytuacjach awaryjnych. Nie zapomnij jednak o kilku ważnych rzeczach:

  - Nie używaj tej samej lufki zbyt często, bo plastik może się stopić lub wydzielać szkodliwe substancje.
  - Nie używaj tej lufki do palenia czegoś innego niż susz roślinny. Nie próbuj palenia tabletek, proszków czy innych syntetyków, bo możesz sobie zrobić krzywdę.

  Bongo z arbuza, niedorzeczne? Czy może odkrycie wieków?

  Wyobraź sobie, że jeśli zrobisz bongo z arbuza, to nie będziesz znał już żadnych granic w tworzeniu własnych bongosów. Pewnie zastanawiasz się więc, jak zrobić bongo z arbuza. Zaskoczę cię, bo nie jest wcale tak ciężko. Do tego dojdzie marchewkowy cybuch!

  A więc tak, by zrobić bongo z arbuza, potrzebujesz przede wszystkim arbuza, co jest oczywiste. Wiertarkę, alkohol izo (do odkażenia wiertła) i pokaźną marchewkę. Arbuza i marchewkę umyj i wysusz. Teraz chwyć wierrrrtarkę i zacznij wiercić dziurę na cybuch oraz ustnik. Dziura na cybuch powinna być taka, by weszła do niej ciasno marchewka. Przygotuj marchewkę i przewierć ją na wylot od środka, mniej więcej na końcu marchewki zrób kolejną dziurę na susz. Wodą się nie martw, wiercenie w arbuzie dostarczy wystarczająco dużo soków, które nadadzą dymkowi wyjątkowego smaku. Wsadź marchewkę do otworu na cybuch w arbuzie, wsadź susz, odpal i gotowe! Zaciągaj się tyle, ile płuca pozwolą!

  Bongo z banana, tak, z banana można również zrobić bongo

  Powiedzmy, że to bongo to bardziej bananowa lufka, ale nie czepiajmy się szczegółów, jakieś tam soki zostają, więc dym się filtruje. Po pierwsze będzie potrzebny banan i plastikowa lub metalowa rurka, najlepiej słomka. Banana nie obieraj!

  Końcówkę odkrój, gdy już to zrobisz, łyżką wydobądź cały miąższ, a dziurkę od środka zrób słomką lub nożem. W reszcie banana zrób to samo, przez praktycznie całą długość banana puść słomkę i ją wyciągnij, a następnie wydrąż mniej-więcej na środku dziurę na cybuch, który będzie połączony z tunelem w bananie. Wsadź cybuszek do banana, susz i chwal się znajomym wynalazkiem.

  Bongo z jabłka - lufka z jabłka 

  Czemu piszę o tym tutaj? Ponieważ temat jest dość krótki i myślę, że nie koliduje z bongosami. Taka lufka z jabłka jest dość popularna, a zrobienie jej nie zajmuje jakoś specjalnie dużo czasu. Tak jak w przypadku banana, potrzebujesz rurkę, musisz zrobić dwa tunele, jeden mniej więcej na środku jabłka, drugi tam, gdzie szypułka. Dwa tuneliki muszą się ze sobą połączyć. Szypułkę oczywiście musisz wyrwać przed tym zabiegiem. W miejsce szypułki przychodzi zioło, będzie to po prostu cybuch. Gwarantowany smak jabłka!

  Jeśli to nadal za mało dla ciebie, to napisałem cały artykuł na temat tego jak zrobić bongo z jabłka, czy lufkę, jak wolisz, bo ostatnio się spotkałem z ziomkiem, który się kłócił, że to bongo, a według mnie to lufka :D! 

  Bongo z jabłka to mega fajna metoda na imprezy, jabłko ma praktycznie każdy z domu, a wykonanie z niego bonga jest proste. Nie raz będziesz mógł zadziwić swoich znajomych tym trikiem i wiesz co? Bongo z jabłka smakuje! Tak, smakuje! Buchy są soczyste i smakują jak sok jabłkowy, oczywiście nie do przesady, byś się nie zawiódł, ale już teraz możesz się nastawiać, że buszek z takiego bonga będzie wyśmienity.

  Podsumowanie

  Jak widzisz, bongo można zrobić praktycznie ze wszystkiego, nie ograniczaj się do arbuza, zrób bongo z melona! Zrobienie bonga to nie super trudna sprawa, co już chyba wiesz, a być może testowałeś przedtem, ale nie pamiętałeś dokładnie jak zrobić bongo z np. butelki. Każdy sposób jest tak naprawdę dobry i na pewno lepszy niż sama lufka. Mam jeszcze kilka pomysłów na to, jak urozmaicić palenie np. jointa, ale o tym kiedy indziej. W każdym razie już wiesz jak zrobić bongo z arbuza, jak zrobić wiadro oraz pokazać znajomym jak palisz z banana, zamiast z lufki czy bonga. Mam nadzieję, że artykuł się spodobał.  

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium