Jak zrobić i jak palić z lufki z jabłka?

  0
  Jak zrobić i jak palić z lufki z jabłka?

  Jak zrobić lufkę z jabłka?

  Czasami przychodzi głód, którego trzeba poskromić jak najszybciej, ale problem zaczyna się wtedy gdy nie ma jak tego głodu zaspokoić. W osiedlowym nie ma bletek, bongo się zbiło, a lufka została u zioma po ostatniej domówce. Można sieknąć wiadro, ale twierdzisz, że to za dużo na teraz, bo chcesz lekkiej fazy do pogrania w gierki na PS4. Co zrobić? Jest na to wiele sposobów, bo bongo w domu można zrobić łatwo, ale jeszcze łatwiej jest zrobić lufkę z jabłka. Tak więc, jak zrobić lufkę z jabłka?

  Wykonanie lufki z jabłka w 3 krokach!

  Potrzebne ci będzie:

  • Jabłko, soczyste!
  • Śrubokręt bądź pałeczki do ryżu
  • Nóż

  I to wszystko. Teraz czas się wziąć do roboty.

  Krok pierwszy:
  Wytnij nożem szypułkę, oraz nadaj wyciętej dziurze kształt cybucha. Niech to będzie po prostu mała miseczka, do której będziesz mógł wsypać ziółko.

  Krok drugi:
  Śrubokrętem lub pałeczką do ryżu wydrąż dziurę od strony szypułki w dół. Byle nie do końca jabłka. W środku jabłka pionowo powinien powstać tunel.

  Krok trzeci:
  Zrób to samo, ale teraz przez środek jabłka poziomo, musisz wyczuć „tunel”, który powstał pionowo i przez niego przejść. Będzie to pełnić funkcję ustnika. Aby ułatwić palenie, polecam dodać sitko do “cybucha”, który powstał w pierwszym kroku ;)!

  Jak zrobić lufkę z jabłka

  Nie pozostało nic innego jak sprawdzenie tego, czy twoja lufka z jabłka działa. Spróbuj dmuchnąć w ustnik i zobacz czy powietrze wychodzi tylko i wyłącznie górą jabłka! Jeśli tak, to jabłko-lufka jest gotowa!

  Teraz wystarczy, że wypełnisz górę jabłka suszem, podpalisz susz i się zaciągniesz. 

  Jaranie z jabłka, czy warto?

  Nic nie stoi na przeszkodzie, by raz na jakiś czas taką lufkę sobie sprawić, wiadomo, że jej żywotność nie będzie taka jak lufki szklanej czy chociażby bonga, ale powiem tak: Jeśli coś można, to warto spróbować! I co ciekawe, gdy skończysz sesję, możesz jabłko obmyć z popiołu i je zjeść :P! Trochę THC wchłonie, haha. 
  Dodatkowo jeśli jabłko jest mega soczyste, to na bank poczujesz smak jabłuszka przy palonym temacie. 

  Jakie są wady i zalety lufki z jabłka?

  Wady:

  • Nie starcza na długo, zazwyczaj na jedną/dwie sesje.

  Zalety:

  • Lufkę z jabłka da się zrobić w dosłownie minutę,
  • Lufka z jabłka działa podobnie jak szklana lufka,
  • Można wyczuć smak jabłka przy paleniu.

  Więc jak widzisz, są plusy i minus jak to powiedział kiedyś Lech Wałęsa. Ale ja tam propsuje kreatywność i jeśli widzę ziomka, że robi sobie lufkę z jabłka, to jestem pełen podziwiu, że się nie poddaje, tylko kombinuje.

  Na szczęście zaopatrując się w JarajTo zmartwienia można rzucić w kąt. Dostarczamy praktycznie na drugi dzień (jeśli zamówisz do godziny 14:00), a szeroka oferta bongosów, lufek i bletek, sprawy, że nigdy nie będziesz musiał się zadręczać tym, czy masz z czego dziś zajarać. 

  Podsumowanie

  Lufka z jabłka? OK! Jak najbardziej. Szybka w wykonaniu, potrzeba kompletne minimum, by je zrobić, a założę się, że każdy sklep w pobliżu twojego domu ma kilka jabłek na stanie, w przeciwieństwie do lufek czy bletek. Dlatego jeśli nie masz z czego zajarać, a chciałbyś, by to było coś innego niż wiadro czy wodospad, to lufka z jabłka jest jak najbardziej ok!

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium