Jaki Młynek do Ziół - Suszu i Tytoniu Wybrać? 0
  Jaki Młynek do Ziół, Suszu i Tytoniu Wybrać?

  Jaki młynek do ziół, suszu i tytoniu wybrać?

  Bardzo wiele osób korzystających z dobrodziejstw ziół, nie bierze pod uwagę, jak przydatny może się okazać grinder do suszu. Większość wychodzi z założenia, że nie ma sensu mielić ziół, lepiej jest od razu załadować tytoń do lufki i odpalać, lub pokruszyć susz rękoma. Nic bardziej mylnego! Młynek do ziół, to absolutny „must have”. Poza tym, że substancje czynne w zmielonych ziołach będą lepiej się ulatniać a więc także przyswajać – dochodzi do tego jeszcze aspekt niemałych oszczędności.

  Jakie są zalety posiadania młynka do ziół?

  • Znacznie lepsza jakość suszu – zmielenie suszu w swoim młynku wiąże się z uwolnieniem aromatu i smaku znajdującego się w zbitych kwiatach, lub innej formie niemielonych ziół. Zmielony materiał z pewnością będzie smakować i działać dużo lepiej.
  • Większa moc – jeśli chcesz, żeby Twoje zioła działały lepiej, po prostu wrzuć je do swojego grindera do suszu. Nie ma znaczenia, czy palisz czy waporyzujesz załóżmy susz CBD. Efekt działania substancji czynnych w zmielonych ziołach będzie znacznie lepszy przy każdej metodzie przyswajania.
  • Wszechstronne użycie – zmielony materiał można użyć na wiele więcej sposób.
  • Oszczędność czasu – zmielenie tytoniu w młynku będzie znacznie szybsze, niż kruszenie rękoma. Dodatkowo wcześniej zmielony susz można zapakować do tubki i w bardzo łatwy, ergonomiczny sposób przetransportować.
  • Lepsze wykorzystanie materiału – mieląc swój materiał możesz być pewien, że wykorzystasz wszystko od A do Z. Ładując vaporizer dobrze zmielonym suszem możesz być pewien, że cały susz w komorze będzie równomiernie ogrzany i nic się nie zmarnuję. To samo dotyczy także bongo, czy lufek.

  Jaki grinder kupić? Gdzie kupić młynek?

  Przeglądając nasz sklep natkniecie się na młynki wykonane z różnych materiałów. To, jaki wybierzecie zależy od osobistych preferencji i budżetu, jaki możecie przeznaczyć na zakup grindera. Poniżej opiszę najpopularniejsze materiały, z których wykonywane są młynki. Opis nie dotyczy „ząbków” kruszących susz wewnątrz młynka, ale zanim przejdziemy do opisu warto zapytać, po co młynek do suszu? 

  Młynek do marihuany jest po to, by ją zmielić. Zmielenie medycznej marihuany jest potrzebne do podstawowych czynności związanych z tą rośliną, takich jak np. kręcenie jointa, nabicie bonga, czy wsypanie suszu do waporyzatora. Młynek do medycznej marihuany to niezbędny produkt. Każde zioło wymaga obróbki przed waporyzacją, szczególnie CBD, która jest bardzo zbitą rośliną po wysuszeniu i waporyzacja całych topów, czy nawet palenie całych topów mija się z celem. 

  • Młynek drewniany – grindery tego typu są zdecydowanie najcięższe do wykonania. Tego typu młynki będą bardzo dobrym wyborem dla osób, które stawiają na produkty organiczne i lubią nieprzeciętny wygląd. Młynki drewniane są bardziej odporne na uszkodzenia, niż młynki akrylowe, jednakże łatwiej je uszkodzić, niż młynek metalowy.
  • Młynek metalowy – bardzo często produkowane z domieszką tytanu. Zdecydowanie najpopularniejsze i prawie najtańsze młynki. Ciężko je zepsuć. Utrzymane w czystości będą służyć przez długie lata. Zdecydowanym minusem typowych młynków metalowych jest to, że susz lubi się przyklejać do pokrywy i komory mielącej.
  • Młynek aluminiowy – młynki aluminiowe, mimo swoich gabarytów są dużo lżejsze niż typowe młynki metalowe. Droższe młynki aluminiowe mogą być pokryte powłoką ceramiczną, która zapobiega przyklejaniu się materiału do komór grindera. Dzięki temu młynek nie przesiąka zapachem charakterystycznym dla mielonych ziół. Poza tym dużo łatwiej utrzymać go w czystości.
  • Młynek akrylowy – jest to zdecydowanie najtańsza opcja mielenia suszu. Z mojego punktu widzenia, młynki te nie mają prawie żadnych zalet. Osobiście polecam je osobom, które potrzebują młynek na wyjazd. Coś, co w razie problemu można wyrzucić bez bólu. Młynki akrylowe mocno się brudzą, w przypadku gdy posiadają więcej niż dwie części, ciężko jest je dopasować. W dodatku nie mielą materiału jak należy. Zasadniczo ciężej i wolniej mieli się materiał młynkiem akrylowym. Taki młynek ze wszystkich powyższych można najłatwiej zniszczyć.
  • Młynki w formie karty – tego typu młynki działają na zasadzie tarki. Służą do ręcznego ścierania suszu. Sprawdzają się tylko w przypadku suchego materiału o większym gabarycie. Zdecydowanie najlepsze pod względem transportu.
  • Młynki z powłoką ceramiczną - są to jedne z najlepszych młynków, młynki ceramiczne wyróżnia przede wszystkim to, że ich powierzchnia jest wysoce odporna na przyleganie suszu, co to znaczy? Po prostu towar nie lepi się do ścianek młynka. Brak osadów = więcej zmielonego suszu dla ciebie. Młynki ceramiczne są również lżejsze, co nie przekłada się w żadnym stopniu na ich wytrzymałość. Są mocne i trwałe. 

   rodzaje młynków

  Jaki rozmiar młynka wybrać?

  Rozmiar młynka, jaki zakupisz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Najmniejsze młynki w naszym sklepie mają 30 mm szerokości i 20 mm wysokości. Młynek w takim rozmiarze bardzo łatwo przetransportować chociażby w kieszeni.

  • Jeśli nie masz wygórowanych potrzeb i nie chcesz, żeby grinder rzucał się w oczy – wybierz mniejszy.
  • Jeśli dużo grindujesz i nie zależy Ci na tym, żeby młynek był niezauważalny – celuj w młynki o szerokości powyżej 55 mm
  • Standardowym rozmiarem, wybieranym przez większość osób jest ok. 40 – 50 mm.

  Jeśli chodzi o rozmiar młynka – tutaj najważniejsza jest wygoda. Wybierz tak, żeby było Ci wygodnie.

   Wielkość młynków.

  Ilu częściowy grinder kupić? I gdzie można kupić grinder, młynek do zioła? 

  Młynek do zioła kupisz w każdym sklepie z akcesoriami do palenia, jeśli uważasz, że w twoim mieście sklep posiada bardzo mało rozwinięty asortyment, możesz postawić na sklep internetowy. W sklepie internetowym kupisz kraszer, w tym przypadku nie musisz się ograniczać, dużo sklepów internetowych może sobie pozwolić na większy asortyment niż sklepy stacjonarne, a to wszystko przez to, że trafia do szerszego grona klientów, którzy mają różne gusta. W naszym sklepie internetowym kupisz młynki do mielenia ziół i przeróżnych suszów. 

  W naszym sklepie oferujemy młynki we wszystkich dostępnych na rynku rozmiarach i wielu częściach.
  Ilość części młynka ma znaczenie w przypadku, gdy zależy Ci na jak największej wygodzie użytkowania.

  • Młynki dwu-częściowe – najprostsze w użyciu. Bez zbędnych bajerów. Składają się z tylko z komory mielącej, do której wkładamy materiał do mielenia. Z tej samej komory wyciągamy zmielony już susz.
  • Młynki trzy-częściowe – składają się z komory mielącej i tzw. „złodzieja”, do którego na sam dół przelatuje pyłek ze zmielonego suszu. Ze względu na to, że w komorze mielącej, między ząbkami znajduję się siatka, która odsiewa pyłek – takie młynki mogą się zapychać najbardziej, przy czym może się okazać, że zmielony susz będzie trzeba wydłubywać z pomiędzy ząbków. Skuteczność przesiewania pyłku w takich grinderach jest moim zdaniem znikoma przez to, że dziurki, w których jest umiejscowiona siatka są małe.
  • Młynki cztero-częściowe – crème de la crème wśród grinderów. Składają się z komory mielącej, która zamiast siatki ma puste dziurki, przez które przelatuję zmielony susz. Ten trafia do komory, która jest w całości wypełniona siatką przesiewającą pyłek do ostatniej, czwartej komory młynka. Najskuteczniejsze i najlepsze młynki.
  • Młynki pięcio-częściowe – budowa takiego młynka jest taka sama, jak młynka cztero-częściowego. Jego piąta część jest najczęściej ukryta na samej górze i służy do przechowywania materiału.

   części młynków

  Jak kontrolować poziom zmielenia, czyli ząbki w grinderze

  Z całego młynka, najważniejsze są jego ząbki – ich kształt i ilość. Tak naprawdę to ząbki kraszera definiują to, jakiego materiału będziemy używać. A żeby zatem wybrać młynek pod siebie – sprawdź, jakie ma ząbki.

  • Im więcej ząbków ma młynek – tym drobniej będzie zmielony susz.
  • Większa ilość ząbków pozwoli na zmielenie większej ilości materiału w mniejszym odstępie czasu.

  Poza ilością ząbków – bardzo ważny jest ich kształt i rozmieszczenie. Kształt ząbków definiuję kształt zmielonego materiału. Jeśli zależy Ci na drobno zmielonych ziołach, dobrym wyborem będą klasyczne ostrza w kształcie diamencików. Ja osobiście używam młynka typu „wiatrak” – susz, który przez niego przejdzie nie jest zbyt drobny, po prostu wyraźny. Same ostrza powinny być także równomiernie rozmieszczone. To zapewni spójne mielenie upchanych w komorze ziół.

  Jeśli kupisz młynek cztero-komorowy zwróć uwagę na dziurki w pierwszej komorze, przez które będzie przelatywać zmielony susz. Im mniejsze dziurki, tym siłą rzeczy drobniej będzie trzeba zmielić materiał, żeby przez nie przeleciał.

  Jak wyczyścić swój grinder?

  Żeby po długim czasie użytkowania przywrócić swój młynek do stanu jak od nowości:

  • Wrzuć młynek na 15 minut do zamrażarki, żeby cały zaległy materiał odlepił się od ścianek.
  • Rozkręć młynek na wszystkie możliwe części. Czyść każdą część osobno. Zwróć uwagę na pyłek znajdujący się pomiędzy gwintami każdej części. Do czyszczenia nie używaj metalowych części ! Zniszczysz powłokę swojego młynka. Użyj szczoteczki do zębów, lub szczoteczki do czyszczenia swojego vaporizera.
  • Po usunięciu wszystkich resztek materiału, zwłaszcza pyłku, zanurz grinder w alkoholu izopropylowym. To pomoże w usunięciu lepkich, żywicznych pozostałości.
  • Przepłucz ciepłą wodą i wysusz młynek.
  • Jako finiszera możesz użyć octu, aby nadać mu błysk (wtedy ponownie przepłucz).
  • Opcja dla leniwych, to gotowe środki czyszczące. W ofercie mamy także środki BIO. Używając takich środków do mycia masz pewność, że na grinderze nie zostanie żaden osad i inne niechciane resztki po żrących środkach.

  Jak używać młynka i kruszyć susz?

  Używanie młynka jest bardzo proste i równie intuicyjne jak nabijanie lufki.

  Pokrótce opiszę cały proces poniżej:

  • Zdejmij górną pokrywę młynka. Jeśli chcesz zmielić duży objętościowo materiał – porwij go na mniejsze części i rozprowadź równomiernie po całej komorze.
  • Załóż górną pokrywę młynka, mocno dociśnij. Jeśli górna część dobrze przylega do dolnej, możesz zacząć powoli kręcić górną pokrywą w lewo i prawo.
  • W przypadku, gdy posiadasz młynek dwu, lub trzy-częściowy, przekręć komorę około 10 razy aż do momentu, w którym stwierdzisz, że poziom zmielenia jest odpowiedni. Otwórz komorę i wysyp zawartość na tackę. Możesz postukać górną o dolną część, aby upewnić się, że wszystko wyleciało z młynka.
  • W przypadku, gdy posiadasz młynek cztero-częściowy, grinduj tak długo, aż całość przeleci do kolejnej komory.

   Mielenie suszu krok po kroku.

  Jaki młynek wybrać do suszu, tytoniu i CBD?

  Każdy z młynków dostępnych w naszym sklepie posiada szeroki zakres zastosowań. Poza mieleniem ziół, suszu konopnego, czy tytoniu można ich używać także do mielenia kawy, a nawet pyłku pszczelego. Niezależnie od tego, jaki młynek wybierzesz – spełni on swoje zadanie.

  Jaki młynek do vaporizera?

  Przy wyborze młynka do vaporizera dobrze jest zadbać o to, żeby młynek mielił susz dość drobno – dzięki temu do komory zmieści się więcej suszu a vaporizer będzie mógł równomiernie ogrzać upchany materiał. 

  Jaki grinder polecacie?

  W naszej ofercie jest dostępne bardzo dużo młynków do tytoniu – ciężko wybrać „ten najlepszy”. Osobiście polecam wszystkie młynki aluminiowe, zwłaszcza te, które są pokryte powłoką ceramiczną.
  Jeśli poza funkcjonalnością młynek ma także klawo wyglądać – wówczas wtedy polecam młynki z żywicą epoksydową. Wyglądają nieprzeciętnie i równie dobrze mielą.

  Podsumowując – Czy warto mielić susz?

  Zdecydowanie tak! Płynących za tym profitów jest zbyt dużo, żeby tego nie robić. Nie dość, że wydobywamy maksimum aromatu ze swoich ziół, to w dodatku zmielone zioła możemy wykorzystać na wiele innych sposobów, a niż tylko do palenia. Dzięki zmielonym ziołom vaporizer lepiej je ogrzeje, w lufce i bongu będą się lepiej palić, a w joincie – będą się równo palić. Oszczędność, moc, aromat, wygoda. Pytanie brzmi – dlaczego nie mielić ziół?

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium