Jakie są rozmiary bletek? 0
  Jakie są rozmiary bletek?

  Jakie są rozmiary bletek?

  Siema! Jest kilka odpowiedzi na to pytanie, ale tak naprawdę tylko jedna jest prawidłowa. Wiesz dlaczego? Bo podstawowych rozmiarów bletek jest pięć! Reszta to tylko wymysł i odpowiedź na popyt. Wiadomo, że są inne rozmiary bletek, takie jak 30 centymetrów. Ale pogadajmy o podstawowych rozmiarach.

  Zaczynamy od najmniejszych bletek, czyli Single Wide

  Single Wide choć nie są już aż tak popularne, przynajmniej w naszym kraju, to nadal są często używane - szczególnie do kręcenia papierosów. Ich wymiary oscylują między 68-70 mm długości i 34-36 mm szerokości. Te bletki są idealne do palenia w pojedynkę. 

  [1544]

  Bletki o rozmiarze 1 1/4

  To jedne z najpopularniejszych bletek. Wiele firm posiada w swojej ofercie multum bletek w tym rozmiarze, a to wszystko ze względu na wygodę ich użytkowania. Kręci się z nich szybko i prosto. Co dokładnie oznacza 1 1/4? Tu wcale nie chodzi o długość, a o szerokość. 1.25 to dokładnie 36 mm i taka jest ich szerokość. Jeśli chodzi o długość to zaczyna się ona od 75 mm, a kończy na 84 mm. 

  Wszystkie bletki dostępne w naszej ofercie o rozmiarze 1 1/4 mają długość 75 mm, specjalnie dla ciebie zmierzyłem XD.

  [2414,2327]

  Double Wide, dlaczego jest ich tak mało?

  Double Wide to kolejny rozmiar, który jest podstawowym rozmiarem bletek. Niestety nie są one popularne, w Polsce ciężko jest dostać, a palenie z nich solo może przyprawić o niezły kaszel, bo bletki tak jak sama nazwa mówi są Double Wide, czyli ich szerokość jest x2 w porównaniu do Single Wide. Pozwala to na kręcenie grubych jointów. Niestety nie są one u nas dostępne :(. 

  Bletki 1 1/2 

  Bletki 1 1/2 swoją długością nie zaskakują, bo podobnie jak 1 1/4 są długie na 75 mm, ale jeśli chodzi o szerokość to są znaczne różnice. Szerokość tej bletki to aż 55 mm, prawie tyle co double wide więc można z nich kręcić szerokie jointy. Posiadamy w swojej ofercie takie bletki, nawet smakowe. 

  [796]

  King Size, powoli się zbliżamy do tych najbardziej lubianych u nas

  King Size to idealne bletki do kręcenia stożków, są szerokie i długie. Bardzo spoko na sesję w kilka osób, w sumie najczęściej używane jeśli chodzi o takie spotkania z kumplami. Sam ich często używam. Ich szerokość to ok. 55 mm, a długość 100 mm. 

  [559,15762]

  Ostatni rozmiar, kozacki, mistrzowski, kox - King Size Slim

  Bletek King Size Slim jest najwięcej na rynku, każdy sklep opiewa wręcz w bletki o takich rozmiarach. Przykładowo w sklepach monopolowych, czy to mają RAW czy OCB, to najczęściej właśnie KS Slim. No kręci się z nich idealnie i mega sprzyjają w warunkach 5+ osób. Ich szerokość to ok. 44 mm, a długość 110 mm. Na stożka jak w pyte strzelił. 

  [848,2198]

  Podsumowanie

  To są podstawowe rozmiary bletek, jeśli chodzi o inne to powstały one tylko i wyłącznie ze względu na popyt kręcenia metrowych jointów. Nie wszystkie firmy handlują tak długimi bletkami jak np. RAW, gdzie możesz znaleźć w ofercie bletki 30 centymetrowe gotowe, lub do skręcenia. 

   

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium