Lufka vs Joint 0
  Lufka vs Joint

  Spis Streści

   

  Lufka czy blant? Joint czy lufka? - oto jest pytanie.

  Nie bawmy się w Hamleta. Pora odpowiedzieć na to nurtujące pytanie. W teorii odpowiedź jest prosta. Każdy pali jak chce i lubi. Czasami nie jesteśmy w stanie skręcić jointa przez warunki jakie dopisują, a czasami nie mamy przy sobie lufki lub po prostu się zbiła. Lufka jest spoko jeśli chcesz szybko spalić temat, żeby skręcić blanta to trzeba trochę wprawy i czasu. Nie wiesz jak porządnie skręcić? Pokażę Ci jak skręcic idealnego blanta krok po kroku.

  Obie metody mają swoje plusy i minus. Musisz jednak wiedzieć, że marihuana sama w sobie nie wywołuje raka, robią to złe nawyki związane z jej paleniem!

  Dobra bo odbiegamy od tematu, ruszajmy z koksem i zacznijmy starcie lufka vs joint!

  Czy palenie lufki jest bezpieczne dla zdrowia?

  Palenie z lufki drewnianej, szklanej, metalowej lub akrylowej.

  Zalety palenia z lufki:

  • Zwykłą lufkę dostaniesz od ręki w każdym monopolowym, zamówioną u nas do godziny 14:00 odbierzesz jutro w paczkomacie 
  • Lufki nie muszą być duże - szklane czy metalowe lufki można wyłapać w małych rozmiarach i to w takich, które na luzie zmieszczą się do kiszeni - więc w praktyce można je zabrać ze sobą wszędzie,
  • W lufce mniej zużyjesz suszu, ale tylko dlatego, że np z 0.2 grama nie skręcisz jointa, chyba, że resztą będzie tytoń,
  • Prostota użytkowania,
  • Idealne na solowe palenie,
  • Nie trzeba mielić suszu

  Wady palenia z lufki:

  • Szkodliwe dla zdrowia (zresztą jointy też, bo tu chodzi tu o proces palenia)
  • Brak przefiltrowywania dymu, chyba że to fifka taka jak ta: lufka na węgiel aktywny.
  • Wysoka temperatura dymu z wypalanego suszu, może to zminimalizować zwariowana lufka.
  • Przy szybkim zaciąganiu się z lufki, która nie posiada stoperów do przełyku i jamy ustnej mogą lądować gorące "komety".
  • Paląc z lufki wciągasz do płuc również butan z zapalniczki. Do uzyskania przyjemniejszego smaku i niższej temperatury dymu sięgnij po knot konopny.

  Jak widzisz, tych bardziej korzystnych zalet jest o wiele mniej. Mógłbym ich jeszcze trochę wymienić jednak zdania są podzielone np. Jeśli chodzi o "czyściocha". Niektórzy mówią, że wolą sobie zapalić z lufki ponieważ dostają do płuc czystą dawkę dymu z suszu - bez jakichkolwiek filterków, które zatrzymują substancje smoliste. 

  Dodatkowo z jointa ulatuje się dym, a do lufy wsadzasz mniejsze ilości i spalasz je w całości!


  Marihuana przepustką do świata narkomanii?

  Palenie blanta z bletek np. RAW.

   

  Zalety palenia jointa:

  • Można zastosować filterki aktywne, które schładzają dym oraz oczyszczają dym ze substancji smolistych.
  • Łatwo kontrolować ilość wypalanego suszu,
  • Palonym jointem można się podzielić, forma ta jest znana i kultywowana w filmach, teledyskach i ogólnie popkulturze na całym świecie,
  • Jak to przy papierosie - dobrze się rozmawia,
  • Pali się dłużej. 

  PS: Mam dla Ciebie 5 tipów na wydłużone palenie skręta

  Wady palenia jointa:

  • Kartonowe filterki nie oczyszczają dymu, tylko powodują, że joint trzyma się kupy i nie pluje kometami.
  • Spalany susz wydziela tak samo jak w przypadku lufki ciepły dym, który może podrażnić płuca oraz oskrzela. Różnica jest taka, że im bardziej skręt się kończy i żar jest coraz bliżej, tym bardziej szkodzi a skręcik gorzej smakuje. Dlatego niektórzy "nie palą gwizdków". Można jednak temu zaradzić przez jedną małą zmianę filterków. W jednym wpisie odpowiedziałem już na pytanie... co dają filterki na węgiel aktywny?
  • Skręcania jointów trzeba się nauczyć, niektórzy rezygnują z tej metody właśnie przez to, że kręcenie blanta jest żmudne i w niektórych sytuacjach - trudne.

  Palenie jointów to zdrowsza alternatywa od jarania ze zwykłej lufki.

  Jeśli nie lubisz kręcić jointów, a chciałbyś je palić to super rozwiązaniem będą zwijarki do jointów. Z taką skręcisz jointa dosłownie w kilka sekund, jak zrobisz już pierwszy każdy następny joint będzie wychodził idealnie zwinięty. Zwijarka to najprostszy sposób na skręcenie jointa.


  Podsumowanie

  Podsumowując i jedna i druga metoda ma swoje wady i zalety. To jak bardzo jest szkodliwa zależy od tego z jakiego sprzętu korzystamy. Szkodliwość palenia z blanta zależy od użytych materiałów, żeby zmniejszyć szkodliwość dymu stosuj filterki z węglem aktywnym, a także nie paląc samych końcówek. Wady palenia z lufki można zmniejszyć sięgając po długie fifki lub tzw. bubblery, czyli lufki z filtracją wodną.

  Oba sposoby są równie popularne i nie znam osoby, która nie zaczynała od lufki czy jointa. Teraz mam nadzieję, że wybór będzie dla ciebie o wiele prostszy. 

  Bletki 30 centymetrów, długie bletki do jointa

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium