Młynek do kawy – czy będzie dobry do suszu? 0
  Młynek do kawy – czy będzie dobry do suszu?

  Młynek do kawy – czy będzie dobry do suszu?

  Twój grinder odmówił posłuszeństwa? Nie wiesz co teraz zrobić? Spokojna twoja torba zioła. Uwierz, że w domu posiadasz przedmioty, które pomogą ci zmielić susz podobnie do grindera. A jednym z nich jest… młynek do kawy!

  Czy grinder można zastąpić młynkiem do kawy?

  Tak, ale nie na stałe. Dlaczego? Ponieważ nożyczki, młynek do kawy czy nawet tarka nie posiada takich profitów jak grinder. Grinder przede wszystkim jest mega poręczny i ciężko mu tego odmówić. Specjalistyczne młynki do zioła  - bo tak chyba je mogę nazwać skoro piszę o alternatywach – posiadają też sitka, komorę na zmielony susz i komorę do kolekcjonowania kiefu (pyłku) z którego łatwiej zbierać kief niż z młynka do kawy.

  Przykładowo Młynek Tabun jest wykonany z aluminium, co oznacza, że jest mega wytrzymały. Poza tym posiada ostre ząbki, komorę na zmielony susz, komorę na kief i sitko. Każda część jest w środku pokryta powłoką ceramiczną, co to daje? To, że nic się do niego nie lepi, a jak wiadomo susz dobrej jakości klei się jak sam skur***** :D. 

  [2956]

  Młynek do kawy tego nie ma i ciężej będzie go wyczyścić z lepkiego pyłku, który powstaje podczas procesu rozdrabniania suszu. A wszystko to przez to, że środek młynka i komory do kawy w tańszych modelach jest zazwyczaj plastikowy.

  Jak nazbiera się kiefu trochę więcej to zebrać można go łyżeczką lub innym narzędziem które łyżeczkę przypominać będzie. Najlepiej plastikową bo jest najcieńsza.

  Jaki młynek do kawy wybrać? Elektryczny czy ręczny? Mielenie suszu

  Jeśli uciekasz do takich metod to raczej nie masz wyboru, bo albo posiadasz ręczny młynek albo elektryczny, o ile w ogóle posiadasz w domu młynek do kawy. W każdym razie…

  Elektryczne młynki do kawy w pełni nie zastąpiły młynków ręcznych. Gdyby tak było to dziś w żadnym sklepie takiego młynka byś nie kupił, a kupisz.

  Młynkiem elektrycznym w 100% szybciej zmielisz susz, ale istnieje ryzyko (jeśli nie masz regulacji grubości mielenia), że susz zmielisz na drobny mak. A tego nie zawsze chcemy. Przy młynku ręcznym masz już większą kontrolę i wystarczy przekręcić kilka razy by susz był odpowiednio zmielony. W każdym razie w obu przypadkach da się to zrobić, jednak ja bym polecał młynek ręczny.

  Mielenie suszu młynkiem do kawy.

  Młynek do pieprzu, czy zmieli marihuanę?

  Jak najbardziej! Podobnie jak młynek ręczny do kawy. Tylko trzeba się liczyć z tym, że młynek do pieprzu rzadko posiada pojemnik. Więc mielić nim najlepiej nad jakąś tacką na przykład tą. Bez tacki może zrobić się syf na całym biurku, a tak to susz nigdzie nie ucieknie przez wywinięte rogi.

  Młynek do pieprzu mielenie suszu.

  Podsumowanie

  W każdym przypadku możliwe jest użycie młynka do kawy ręcznego, elektrycznego a nawet młynka do pieprzu. Jednak uciekanie do półśrodków w końcu się skończy, młynek elektryczny się zapcha, a Ty nie będziesz mógł pić kawy. Młynki do zioła nie są drogie, bo już za 8-10 złotych możesz wyrwać grinder akrylowy, a za 15 złotych wzwyż metalowy.

  Młynek do kawy, mogę mielić nim susz?

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium