Odmiany marihuany które powinien znać każdy stoner

  0
  Odmiany marihuany które powinien znać każdy stoner

  Odmiany marihuany Sativa, Indica czy Hybrydy to nie byle gratka. Warto znać przynajmniej pięć z nich, bo nie powiem, ale to ważne! Chociażby jadąc za granicę naszego kraju gdzie do marihuany podchodzi się z deczka inaczej. Odmiany marihuany mają swoje nazwy, a kiedyś - z tego co pamiętam - doczytałem się gdzieś, że codziennie powstaje nowa odmiana marihuany. I co zrobić z tym fantem? 

  W tym artykule chciałbym przedstawić pokrótce pięć najpopularniejszych odmian marihuany na świecie. To odmiany marihuany o które łatwo zabiegać w popularnych Amsterdamskich “kawiarniach”, czyt. Coffee Shopach. Dowiesz się jak się nazywają, oraz jak działają na ciało lub/i umysł. W końcu warto wiedzieć czego się oczekuje od rośliny, bo być może masz ochotę na lekki haj, a nie chcesz by coś cię wgniotło w fotel na kilka godzin. W każdym razie - zaczynamy!

  Odmiany marihuany nazwy  

  Zaczniemy od GDZIE LATO GDZIE LATO. Jedna z popularniejszych odmian, myślę, że po piosence Taco Hemingwaya tym bardziej. O jakiej odmianie marihuany mowa?

  Odmiana marihuany GELATO

  Gelato (dżelato) to jedna z najpopularniejszych odmian marihuany! Zyskała popularność w 2010 roku w San Francisco. Nic dziwnego, że popularność wzrosła do tego stopnia, że dziś zna ją każdy, kto choć trochę siedzi w zielonym świecie. 

  Odmiana ta powoduje u użytkownika łagodny haj charakterystyczny dla odmian Indica mimo, że jest hybrydą, zaś stężenie THC wynosi nierzadko 20-25% THC. 

  Aromaty jakie występują w tej odmianie to jagody, benzyna i ziemia. Po spaleniu topka Gelato możesz oczekiwać narastającej euforii, głębokiego relaksu i przede wszystkim szczęścia! Jednym słowem: kopie dobrze. Co ciekawe dym z Gelato jest na domiar gęsty i zostawia kremowy posmak, być może stąd nazwa Gelato? :) 

  Odmiana marihuany OG KUSH

  Boje się cokolwiek pisać o tej odmianie marihuany, gdyż jest ona tak legendarna, że jeśli coś przekręce to prawdziwi koneserzy nigdy mi tego nie wybaczą, więc będę ostrożny.

  OG - według tłumaczenia oznacza Original Gangster, co naprawdę sprawia, że ta odmiana ma wysoki i ceniony status wśród palaczy marihuany, jednak wiele też wskazuje na to, że OG wywodzi się od Ocean Grown, co też jest trafne, bo pochodzi ona z Kalifornii. 

  Jak działa odmiana marihuany OG Kush? 

  Mocno. Po prostu mocno. Efekt działania jest silnie relaksujący i uspokajający, czasami można doczytać i dowiedzieć się, że niektórzy użytkownicy dostają po zapaleniu OG Kush ataków śmiechawki. Kto wie. Efekt działania przypomina Sativę, ale przewagą w OG Kush jest Indica. Co do mocy THC, to oscyluje ona w granicach 20-25%, tak jak poprzednik. A jeśli chodzi o aromaty to możesz się spodziewać cytrusów, ziemi no i popularnego skunka. 

  Odmiana marihuany Gorilla Glue

  Jeśli zastanawiasz się skąd się tam wzięło “Glue”, czyli na polskie klej, to już tłumaczę. Gorilla Glue się cholernie lepi i to tak, że w środowisku stonerów powstało wiele memów nt. Gorilli Glue, jeden poniżej.

  Gorilla Glue to odmiana hybrydowa o delikatnej, ale naprawdę delikatnej dominacji Indica. Co ciekawe to też odmiana marihuany medycznej, którą można dostać w Polskich aptekach :). A jak działa Gorilla Glue? 

  Pomimo dominacji Sativa, ta odmiana działa bardzo mocno relaksująco. Wgniata w kanapę, możesz spodziewać się efektu “ciężkiego ciała”, euforii oraz oddziaływania na umysł. Działą mocno, bo moc Gorilal Glue podobnie jak wcześniejszych odmian wynosi od 18 do 25% THC, a % CBD jest tak niski, że nie warto o nim nawet wspominać.

  Aromaty jakie dominują przy tej odmianie to przede wszystkim kawa, ziemia, benzyna i trochę słodkości. 

  Odmiana marihuany Purple Haze

  Purple Haze w 2060 roku będzie obchodziła 100 lat swojej popularności, a zapoczątkował ją sam Jimi Hendrix. Swoją nazwę nie tylko zawdzięcza dzięki topom, które często są “malowane” na fioletowo, ale też dzięki smakowi, który wpada w jagody, borówki i ogólnie słodkie owocowe. 

  Działanie Purple Haze działa bardzo euforycznie, pobudza kreatywność i koi nerwy, dlatego to idealna odmiana dla osób zmagających się z depresją lub przemęczeniem organizmu. Pozwala wyciszyć duszę. 

  Jej moc to od 14 do 19% THC. Głównie Sativa, ale ma też działanie Indica. 

  Odmiana marihuany White Widow

  Według mnie ta idealnie zamknie temat najpopularniejszych według mnie odmian marihuany na świecie, choć jest ich znacznie więcej, więc jeśli chcesz drugi artykuł na ten temat to śmiało daj znać w komentarzu :). 

  Typ to hybryda. Aromaty: Cytryny i drzewo/drewno, efekty: reeeelaks! A co do zapachu, czyli aromatów, to uwierz, że daje on po nozdrzach mocno.

  Niektórzy opisują haj po White Widow jakoby był psychodeliczny i wcale się nie dziwie, bo to naprawdę mocna odmiana, która uderzy do głowy, jak i do całego ciała użytkownika. Potrafi wgnieść w fotel i dać fajnego tripa. Ba! Niektórzy mówią, że sprawia, że nawet nudne stanie w kolejce może stać się fajną przygodą. Może pomagać w leczeniu depresji, bo sprawia, że człowiek staje się bardziej otwarty.

  Podsumowanie

  To tylko pięć, w czasie powstania tego artykułu powstała następna, podczas gdy ty to czytasz powstała kolejna! Ale tutaj skupiłem się na tych, które według mnie są najpopularniejszymi odmianami marihuany. Komukolwiek powiesz Purple Haze będzie wiedział o co chodzi i to nie tylko ze względów takich, że interesuje się odmianami marihuany, bo nazwy takie jak OG Kush, Purple Haze, Gelato czy White Widow zakorzeniły się dość mocno w popkulturze.

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium