Palenie z puszki aluminiowej czy to zdrowe?

  0
  Palenie z puszki aluminiowej, czy to zdrowe?

  Każdy ma gorszy dzień i wyjdzie z domu z pytaniami: Zakluczyłem dom? Wyłączyłem żelazko? A co jak nie? No i być może właśnie w ten dzień wyszedłeś też jedynie z zapalniczką i ziołem, a być może z samym ziołem. Co w takim przypadku zrobić? Bletki dostępne są w sklepach internetowych i monopolowych, wybór jest ogromny, można kupić bletki king-size, bletki 30 centymetrów, czy klasyczne bletki RAW, no ale nie masz ochoty na jointa, bo paliłeś wczoraj. Co w takim przypadku? Zostaje butla, wiadro, albo… lufka z puszki aluminiowej. Problem w tym, że nikt do końca nie wie czy to zdrowe, a ja w tym artykule postaram się wyjaśnić jak z tym jest naprawdę. 

  Palenie marihuany z puszki aluminiowej, co i jak

  Palenie z aluminium wiąże się z pewnymi zagrożeniami dla zdrowia. Nie jest to żaden mit, tylko czysta prawda. Aczkolwiek nasilenie skutków ubocznych zależne jest od wielu, ale to wielu czynników. W tym ilość wdychanego aluminium, dawki, czy nawet genów danej osoby, ciekawe co? I w razie co, nieważne skąd masz marihuanę, bo nawet ta medyczna, to nadal marihuana. Jak dostać receptę na medyczną marihuanę, dowiesz się tutaj.

  Ten artykuł nie obędzie się bez amerykańskich naukowców, jednak w tym przypadku to prawdziwe badania, bo Amerykańska Agencja ds. Substancji Toksycznych i Rejestru Chorób wyraźnie pokazuje niektóre skutki ubczone działania aluminium w organizmie człowieka. Aluminium wdychane w postaci cząstek pyłu jest jedną z najgroźniejszych form, bo powoduje ona problemy z oddychaniem i wpływa źle na układ nerwowy. Jednak gdy spożywamy aluminium doustnie, to podobno nic się nie stanie.

  Co jeszcze? Niektóre badania sugerowały, że narażenie na aluminium może być powiązane z chorobą Alzheimera, inne badania dowodzą, że może to być kłamstwo. No to jak jest? W końcu jemy kanapki zawinięte w aluminiową folię, nie wspominając już o kurczaku z piekarnika, który zostaje podgrzewany w tejże folii. Kebab też często oddawany w ręce głodomora jest w takiej folii. No to jak z tym paleniem z puszki?

  Wszystko zależy od tego… jaki artykuł przeczytasz. Ale wejdźmy trochę głębiej. Masz gdzieś puszkę Coli, lub Fanty? Albo czegokolwiek? To weź ją w rękę i zobacz. Wewnętrzna część puszek jest zrobiona z polimeru, który jest mieszanką różnych tworzyw sztucznych, co oznacza, że może zawierać substancje toksyczne, a w tym BPA, które powoduje raka. Farba na puszce jest termoplastyczna, albo termoutwardzona, co oznacza, że też znajdują się tam związki tworzyw sztucznych. Można więc się martwić, że przy paleniu z puszki, te farby mogą się topić, a przy topieniu zaczniesz wdychać toksyczne związki, które się w niej znajdują.  

  Podsumowanie

  I czas dojść do meritum, bo prawdopodobnie jesteś narażony bardziej na działanie aluminium poprzez codzienne nawyki, jak używanie folii aluminiowej do jedzenia, dezodorantu, czy nawet poprzez picie z takowych puszek. To oznacza, że jeśli zapalisz raz na jakiś czas z aluminiowej puszki, to nic złego nie powinno ci się stać. Jednak jeśli nie chcesz ryzykować, to możesz użyć zdrowszych sposobów.  

  Np. palenie z jabłka, czyli zrobienie lufki z jabłka. Napisałem o tym artykuł. A jak nie chcesz lufki, to jest multum sposobów na zrobienie bonga w domu. I to wcale nie jest takie trudne.

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium