Ranking waporyzatorów 2024 rok

  0
  Ranking waporyzatorów 2024 rok

  Ranking Waporyzatorów na 2024 rok to ważna sprawa dla każdego, kto właśnie w tym momencie chce kupić waporyzator, a nie do końca wie co wybrać. W tym artykule przywołuje kilka modeli, które według mnie są najlepszym wyborem jeśli chodzi o cenę w stosunku do jakości. Gotowy?

  Jaki waporyzator kupić w 2024 roku? 

  Jaki wybrać waporyzator w 2024 roku… Nie jest to proste pytanie, ale odpowiedź na nie wcale nie jest tak skomplikowana jakby się mogło wydawać. Dlatego z czystym sumieniem, komorą i przepływem powietrza - wziąłem tą odpowiedzialność na siebie. I to właśnie w tym artykule postaram się przedstawić topowe waporyzatory na 2024 rok.  

  Ten artykuł podzielę na dwie części, pierwsza będzie tyczyła się waporyzatorów stacjonarnych, bo jest ich mniej, a druga będzie tyczyła się waporyzatorów przenośnych. W tym przypadku jest znacznie więcej modeli do omówienia, tych wartych uwagi! 

  Waporyzator Flowermate Stylo

  Nie mogę powiedzieć, że idzie on na pierwszy ogień, bo to niepodobne do waporyzatora, więc może powiem tak. 

  Na pierwsze ogrzewanie leci Vaporizer Flowermate Stylo. Poręczny, lekki, a wielki duchem zadaniowiec. Flowermate nie potrafi mnie zaskoczyć pod pewnym względem, a właściwie to nie potrafi mnie zaskoczyć źle - czyli zawieść. Ta firma zawsze wkłada serducho w swoje waporyzatory, co naprawdę czuć po chwyceniu waporyzatora w dłoń. Ale do rzeczy, a może do komponentów? Btw. Dodam, że ten Vaporizer wprowadzono na rynek 12 grudnia 2023 roku.  

  waporyzator Flowermate Stylo

  Cechy waporyzatora Flowermate Stylo: 

  Waporyzator przenośny posiada kolorowy ekran OLED - co dla freaków technologii będzie fajnym rozwiązaniem, gdyż ekran pokazuje czas sesji, temperaturę oraz poziom baterii. No, może to już klasyczne rozwiązanie, jednak nie we wszystkich waporyzatorach, o czym przekonasz się później. 

  Spora pakowność komory jest tu na pewno na plus, bo mieści ona aż do 0.5 grama suszu, lub koncentratów. Dobry wynik, przy lufie do wiadra nie ma szans. Daje to możliwość uzyskania długiej sesji solo, lub w gronie znajomych. Jednak pamiętaj, że bez problemu zmieścisz też tu znacznie mniejsze ilości suszu, lub koncentratów. Pojemność komory daje do myślenia, bo choć możesz się zastanawiać dlaczego w takim waporyzatorze pojemność komory jest tak duża, to odpowiedź jest bardzo prosta: Adapter do bongo

  W zestawie z vaporizerem Flowemate Stylo dostajesz adapter do bonga. Co sprawia, że możesz waporyzator podłączyć do szklanego bongo. To ma sens, bo przy tak dużej komorze i mocy możesz być pewien, że będziesz mógł ciągnąć soczyste i duże kłęby pary do płuc. Waporyzator oferuje również używanie koncentratów. 

  Co ważne waporyzator posiada wbudowaną baterię, której pojemność wynosi 3000 mAh. Ładowanie za pomocą kostki ściennej i kabla USB-C od 0 do 100% odbywa się w maksymalnie 2.5 h, co przekłada się na 8 sesji po 360 sekund. A co do sesji to możemy ustawić dwa tryby, jeden 180 sek - 3 minuty, a drugi 360 sekund - 6 minut. Vaporizer 

  Flowermate Stylo oferuje ustawienia pełnego zakresu temperatury (od 150°C do 230°C).

  Zalety waporyzatora Flowermate Stylo:

  • szybki czas nagrzewania (około 10-15 sekund),
  • hybrydowe podgrzewanie,
  • pojemna bateria, 
  • w zestawie adapter do bonga i kapsuła na koncentraty, 
  • łatwy w czyszczeniu,
  • prosty w obsłudze.

  Wady vaporizera Flowermate stylo:

  • Waporyzator choć jest przenośny, to na pewno nie jest dyskretny, bo jest dość duży w porównaniu do np. Smono No 3.

  Nadal zastanawiasz się jaki waporyzator kupić w 2024 roku? Nie ma problemu. Lecimy dalej!

  Waporyzator przenośny XMAX Starry v4.0 

  Pora na coś z wymienną baterią, a takim vaporizerem jest właśnie XMAX Starry v4.0. W porównaniu do poprzednika to znacznie mniejszy waporyzator, który rozkochał mnie w sobie już z wersją v3.0. Głównymi atutami tego waporyzatora są przede wszystkim wymiary, wyświetlacz OLED i pełna kontrola temperatury od 100 do 240°C. 

  Waporyzator XMAX Starry v4.0

  Co jeszcze?

  Waporyzator oferuje naprawdę dużo. Od ładowania za pomocą kabla USB-C, co czasami wydaje się nie być standardem w urządzeniach nawet z roku 2023 po ceramiczną komorę i możliwość używania w trakcie ładowania. Według mnie to naprawdę topowy waporyzator w wcale nie tak dużym budżecie, bo kwota oscyluje w granicach 400 złotych. 

  Waporyzator nagrzewa się w niespełna 15 sekund, tak jak porzednik, jednak daje on lepszą regulację czasu sesji niż Flowermate Stylo, bo możemy przeskakiwać między 4,6 lub 10 minut. Jeśli chodzi o baterię to spokojnie - producent zapewnia, że czas działania urządzenia to jakieś 80 minut przy pełnym naładowaniu, no ale wygryw polega na tym, że możesz mieć przy sobie drugą baterię i wymienić rozładowaną na w pełni naładowaną. Drugiej baterii nie ma w zestawie. 

  Waporyzator XMAX Starry v4.0 posiada również specjalny suwak do kontroli przepływu powietrza. Jeśli chodzi o komorę, to tak jak wspominałem, jest ona ceramiczna, co oznacza, że znacznie łatwiej się ją czyści niż komorę ze stali nierdzewnej i w ogóle nie ingeruje w smak waporyzowanego suszu. Jest to waporyzator głównie kondukcyjny, ale wspomaga się trochę konwekcją. 

  Warto też wspomnieć, że jak na waporyzator budżetowy, to producent nie szczędził na dodatkach do czyszczenia waporyzatora, więc nawet dla początkującego użytkownika będzie to nader łatwe. 

  Zalety Waporyzatora X-Max Starry v4.0:

  • Solidne wykonanie,
  • Poręczność,
  • Wyświetlacz OLED,
  • Wymienna bateria, 
  • Pełna regulacja temperatury,
  • Łatwa obsługa,
  • Pojemna komora jak na jego rozmiary (0.3 g),
  • Regulacja przepływu powietrza.

   Wady waporyzatora X-Max Starry v4.0:

  • trzeba go regularnie czyścić, by się nie zapychał,
  • lekko się nagrzewa przy dłuższej pracy.

  Waporyzator Boundless CFX

  To jest dopiero prawdziwy, przenośny potwór. 

  Waporyzator Boundless CFX+ 2023

  Póki co dla mnie topka 2024 roku, sam posiadam i go chwalę wszem i obec. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że to naprawdę solidny waporyzator. Idzie to poczuć gdy chwyci się go w dłoń. Druga sprawa to jego moc. To aż 80 watów mocy, gdzie Flowermate, z tego co pamiętam, sięga maksymalnie do 32 watów! Duża różnica, co? A co ona właściwie daje?

  Przede wszystkim moc nagrzewania. 

  Waporyzator Boundless CFX posiada sporą komorę grzewczą, która pomieści aż do 0.5 grama suszu i co najlepsze, wytwarza tyle samo pary w przypadku 0.1 grama, jak i 0.5 grama, po prostu jak włożysz mniej, to szybciej susz roślinny się skończy. Skoro jesteśmy przy komorze, to warto napomknąć, że jest ona wykonana ze stali nierdzewnej. Nie jest to zły wybór, ale ja jestem fanem ceramiki, może dlatego, że dla mnie się ją wygodniej czyści. 

  Co sprawia, że ten potwór jest tak dobry?

  Vaporizer Boundless CFX posiada szeroki zakres regulacji temperatury, bo już od 37,8°C do aż 220°C. To sporo. Waporyzator posiada również duży i czytelny ekran, który mierzy 1.7 cala, a na nim zobaczysz takie informacje jak; poziom naładowania baterii, ustawienia temperatury, czy pozostały czas sesji. Obsługa jest dzięki temu baaardzo, ale to bardzo prosta. Nie trzeba nawet czytać instrukcji jeśli przedtem miałeś do czynienia z jakimkolwiek waporyzatorem. 

  Bateria o pojemności 2500 mAh ładuje się do 3 godzin, ale idzie ten czas skrócić do 40 minut, gdy podepniesz kabel pod ładowarkę sieciową. Jeśli chodzi o czas działania na full naładowaniu - to jest to jakieś 40-50 minut, czyli około 10 pełnych sesji. 

  Zalety waporyzatora Boundless CFX: 

  • wysoka, ale to naprawdę wysoka jakość pary, smak, wielkość chmurki - muala,
  • duży zakres temperatury, rzadko spotykane w tańszych waporyzatorach,
  • wytrzymała bateria,
  • łatwy w obsłudze,

  Wady vaporizer Boundless CFX:

  • gabaryty - no jest skubany duży, 
  • możesz się przygotować na czyszczenie po dwóch, trzech sesjach

  Ranking waporyzatorów na 2024 rok nie może się obyć bez tego jednego, cudownego i ponadczasowego waporyzatora. O kim mowa? 

  Waporyzator DynaVap VapCap M 2021

  Brak elektroniki = brak problemu? Trochę tak, bo nie chcę do końca umniejszać poprzednim modelom waporyzatorów przenośnych. Ten jednak ma coś w sobie, coś czego czas nie ma szans mu odebrać. Można napisać, że to waporyzator wieczny… Ale nie wietrzny! 

  Waporyzator Dynavap Vapcap M 2021 Autum

  Vaporizer DynaVap M 2021 to waporyzator budżetowy, choć wydawać się może, że jest całkiem inaczej, bo przecież zbudowany jest tylko z metalu, a może i aż! O to się nie martw, bo to stal najwyższej medycznej jakości, której czas nie tknie nawet po upadku ludzkości. 

  Kochamy go wszyscy za to, że jest naprawdę prosty w obsłudze. Typ kilka i czujesz jak w ciebie chmurka wnika. 

  Jedynym mankamentem może okazać się to, że vaporizer VapCap M 2021 potrzebuje zewnętrznego “źródła zasilania”, jakim powinien być palnik gazowy, bądź dobra zapalniczka żarowa. Bez tego ani rusz, bo po prostu nie odpalisz waporyzatora, jednak zapalniczka żarowa jest dostępna w większości sklepów monopolowych, choć do pożądanej temperatury podgrzeje VapCap M 2021 znacznie wolniej od palnika. 

  Waporyzator VapCap M 2021 jest też łatwy w czyszczeniu, bo idzie go rozebrać na części, a potem to już wystarczy użyć czyścika do waporyzatorów. (podlinkować czyścik) 

  Jak używać VapCap M 2021?  

  1. Wyciągnij cap, tak by odkryć komorę.
  2. Komorę napełnij zmielonym suszem. 
  3. Zamknij komorę capem (nasadką). 
  4. Zacznij opalać nasadkę. 
  5. Gdy cap wyda z siebie dźwięk charakterystycznego “clicka” to oznacza, że urządzenie jest gotowe do działania. 
  6. Gdy kliknie drugi raz to znaczy, że temperatura spadła i trzeba podgrzać cap ponownie. 

  Zalety waporyzatora VapCap M 2021:

  • waporyzator wydala z siebie jakościową i jedną z najbardziej smakowitych par,
  • oszczędność suszu,
  • łatwy w użytkowaniu i czyszczeniu, 
  • ponadczasowy design,
  • brak elektroniki - praktycznie niezniszczalne urządzenie. 

  Wady waporyzatora:

  • w zestawie nie ma palnika, 
  • opalanie palnikiem nie jest aż tak dyskretne jak waporyzowanie z małego elektrycznego waporyzatora. 

  Rankingu waporyzatorów na 2024 nie byłoby bez waporyzatorów stacjonarnych. I właśnie teraz przyszedł czas na nie.

  Waporyzator stacjonarny Arizer XQ2 

  Bez tego gagatka nie byłoby tego rankingu waporyzatorów na 2024 rok. 

  Pamiętasz jak kiedyś to był luksus gdy miał ktoś telewizor na pilota? Albo radio na pilota? Olaboga. To ciekawe jak teraz ludzie reagują na to, że waporyzator też może być na pilota! Bo ten akurat jest. Jednak to nie jedyny luksus jaki oferuje tenże waporyzator. 

  Waporyzator stacjonarny Arizer XQ2

  Waporyzatory stacjonarne nie są tak popularne jak klasyczne, przenośne vaporizery. Trochę nie rozumiem dlaczego, bo większość osób i tak wybiera waporyzację w domu. Poza domem wystarczy jeden z wyżej wymienionych modeli, ale w domu można sobie pozwolić na chwilę z waporyzatorem stacjonarnym, który oferuje dużo więcej udogodnień. 

  Waporyzator stacjonarny Arizer XQ2 posiada precyzyjną kontrolę temperatury, która odbywa się w przedziale od 50 do 260°C. Wyposażony jest w innowacyjną technologię podgrzewania suszu, która gwarantuje równomierne i efektywne podgrzewanie! Pełnia smaku i aromatu to nie problem z tym modelem vaporizera. Fakt, waporyzator nagrzewa się znacznie dłużej od waporyzatorów przenośnych takich jak Vaporizer Flowermate Stylo, aczkolwiek w domu to nie ma aż takiego znaczenia - trwa to około 5 minut, a to dlatego, że system jest w pełni konwekcyjny. 

  Waporyzator oferuje również dłuuuugi czas sesji nie tylko ze względu na to, że nie ma baterii, bo działa bezpośrednio z gniazdka, a dlatego, że posiada dużą komorę. Dlatego to idealny waporyzator na chłodne, zimowe wieczory, jak i na sesje z grupką znajomych, a tutaj pomaga długi wąż przez którego przepływa para podgrzewanego materiału. A do tego nie musisz się ruszać z kanapy, bo całe sterowanie może odbywać się poprzez pilot, no a sterowanie, jak to w urządzeniach stacjonarnych - bardzo intuicyjne i łatwe. 

  Jednak jakbyś miał ochotę na większą ilość pary, to waporyzator oferuje waporyzacje poprzez balon. W skład zestawu wchodzą dwie sztuki balonów, które się pompuje parą ile wlezie, gdy balon nabierze satysfakcjonujących rozmiarów, to wystarczy go odczepić i wciągnąć całą zgromadzoną parę - można by rzec, że trochę wiadro ;) tylko że zdrowsze. 

  Urządzenie daje też możliwość aromaterapii! 

  Sam waporyzator jest również wyposażony w sporo artefaktów:

  • zasilacz,
  • pilot do zdalnego sterowania, 
  • szklana komora x2,
  • szklane naczynie do aromaterapii, 
  • nakładka na balon,
  • balon x2,
  • filtr ścieżki powietrza,
  • narzędzie do mieszania ziół,
  • uchwyt do misek na susz,
  • rurka silikonowa,
  • ustnik szklane do balonu,
  • złącze do balonu,
  • waporyzator Arizer XQ2.

  Zalety waporyzator Arizer XQ2:

  • niesamowity smak i jakość pary,
  • ilość produkowanej pary, 
  • dołączone akcesoria,
  • intuicyjna obsługa,
  • łatwość w czyszczeniu, 
  • zdalne sterowanie.

  Wady: 

  • szklane elementy mogą się zbić,
  • przejściówka Cloud Bowl wymaga sporego wkładu suszu. 

  Podsumowanie

  To według mnie aktualnie jedne z lepszych dostępnych waporyzatorów na rynku. Nie ma co się oszukiwać, nie są to drogie wymysły, bo starałem się jak najbardziej dopasować do tego rankingu waporyzatorów na 2024, takie urządzenia, których cena idzie w parze z jakością. Daj znać w komentarzu czy posiadasz jeden z tych waporyzatorów. A może zdecydowałeś się na zakup dzięki temu artykułowi? :) 

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium