Tytoń i marihuna - dlaczego to głupi pomysł? 0
  Tytoń i marihuna, dlaczego to głupi pomysł?

  Powstał już artykuł czym zastąpić tytoń w joincie... Powstał artykuł czym jest spliff. Ale jeszcze w żadnym z tych artykułów nie rzuciłem tak jasnego światła na tytoń połączony z marihuaną jak w tym. Dlatego serdecznie zapraszam do krótkiej lektury. 

  Co to jest spliff?

  Zapewne słyszałeś o wielu metodach konsumpcji zielonego tematu. Można jarać z bongo, waporyzować ze specjalnych sprzętów lub nabić po prostu lufę, jak myślisz, co jeszcze "można"? :P 

  Ale idźmy dalej, najpopularniejsze z nich to oczywiście joint i spliff. Jeśli jesteś doświadczonym palaczem to doskonale wiesz czym jest spliff, pozwól jednak wyjaśnić mi czym jest spliff dla osób, które przyszły tutaj o tym nie wiedząc. 

  W skrócie - spliff to taki trochę joint, ale zamiast czystej marihuany jest w nim również tytoń. Jeszcze dość niedawno określenie spliff znaczyło dosłownie to samo co joint, jednak nie u nas a w Wielkiej Brytanii, albo na Jamajce. Czasem Spliff określał grubego jointa, większego od klasyczne

  Ciekawostka: W serialu "Skin's" słowo spliff padło ponad tysiąc razy. 

  Potem w Stanach zaczęto używać określenia spliff na skręta z tytoniem. I choć w innych częściach świata mówiono już na skręta z marihuaną i tytoniem spliff, to dopiero po "inicjatywie" w USA używało się go częściej :v. 

  Jakie efekty daje palenie tytoniu?

  Głównym składnikiem tytoniu, który wywołuje efekty na człowieku jest słynna nikotyna. Jeśli nigdy wcześniej nie paliłeś papierosa to przede wszystkim chciałbym ci pogratulować, a teraz czas wyjaśnić jakie to są właściwie efekty. 

  Może to się wydawać dziwne, ale nikotyna ma w sobie dwa przeciwstawne działania. Pierwszym z nim jest spokój, a drugim "oszołomienie". Zaraz po zapaleniu papierosa może zakręcić ci się lekko w głowie, lub możesz poczuć jak w twoim ciele rośnie ciśnienie. Po tym uczuciu następuje chwila relaksu, uspokojenia. 

  Spożycie nikotyny powoduje zmianę sposobu, w jaki mózg postrzega akt dobrego samopoczucia przed i po spożyciu. Po pierwsze powoduje natychmiastowe odprężenie i poczucie przyjemności, ale gdy nikotyna dotrze do mózgu, sprawia, że chce się jej więcej. Na samym końcu tego punktu trzeba nadmienić, że nikotyna jest silnie uzależniająca, o wiele mocniej niż marihuana.

  Jakie efekty daje marihuana?

  Jeśli chodzi o efekty marihuany to nie są one jednostajne. Dużo zależy od szczepu, czy odmiany. Niektóre odmiany mogą powodować wysoki haj i niesamowity relax, drugie mogą pobudzać. Zależy to również od mocy danej odmiany. Wiadome jest, że 10% THC będzie miało inne efekty działania niż 22% THC. Nie wspomnę już o odmianach, które mają 1:1 THC:CBD. 

  Ogólnikowo można napisać, że THC daje mocne uczucie relaksu, uspokojenia. Z czym się zgodzi pewnie każdy użytkownik. Dodatkowo dochodzą takie efekty jak wysoka euforia, czy łagodzenie niepokoju. 

  Pamiętaj o jednym. Tak naprawdę wszystko ma wpływ na to jak się będziesz czuł po wypaleniu zioła. Nawet to czy jesteś na imprezie, lub to wśród jakich znajomych/ludzi paliłeś. 

  Mieszanie tytoniu z marihuaną

  Jak widzisz efekty działania tytoniu i marihuany trochę się pokrywają, ale też różnią. Oba składniki mają tendencję do wywoływania uczucia odprężenia, więc można założyć, że uzupełniają się one w tym aspekcie. Ale przejdźmy do konsekwencji tej mieszanki. 

  Jest wiele zamienników, które mogą być wsadzone do jointa zamiast tytoniu. Jednym z nich jest melisa. Melisa ma podobny profil terpenowy do marihuany więc idealnie współgrają. Prócz melisy jest jeszcze kilka innych ziół, które polecam i cenię. Jakie to ziółka? 

  Pożegnaj się ze smakiem zielonego

  Jestem palaczem tytoniu, a raczej byłem, bo teraz tylko elektryki i powiem tak. Gdy przestałem palić zauważyłem jak mocno on psuje smak konopi. Spliffy są dość popularne w Europie, w Polsce szczególnie. Spotkać się tutaj ze stwierdzeniem, że temat jest dobry, to jak spotkać tygrysa w Puszczy Białowieskiej. I wiesz co jest najlepsze? To nie dlatego, że stuff na Polskich ulicach to tylko syf, a dlatego, że cały smak zabija tytoń. 

   

  Poza tym łącząc tytoń z konopiami możesz spodziewać się dłuższej trwającego kaszlu. Nie bez powodu w papierosach stosowany jest inny filtr, niż w jointach. To dlatego, że tytoń jest mega "ostry" jeśli palisz go bez filtra. Podrażnia gardło i płuca. Kiedyś sam spróbowałem zapalić "Poznańskie", które to filtra nie mają. Płuca trochę bolały, a chcę przypomnieć, że jeśli palisz jointa/spliffa to jak najwięcej ładujesz tematu do płuc. Bletki do kręcenia jointów też są znacznie lepszej jakości niż te, które wykorzystywane są w papierosach. Przede wszystkim możesz używać bletek niewybielanych, organicznych - przy fajkach nie masz takiego wyboru. 

  Stłumiony i mniejszy haj

  Gdy palisz czyste skręty i ktoś cię częstuje spliffem to zauważysz, że twój haj będzie o wiele mniejszy niż w przypadku palenia czyściocha. Nic w tym dziwnego, w końcu mieszanka 50:50 sama przez siebie mówi. Mniej tematu, mniejsza faza. Ludzkie ciało dostosowuje się do ziółka - znaczy tolerancja jest wyższa. 

  Jeśli całe życie paliłeś spliffy to spodziewaj się większego haju gdy ktoś poczęstuje cię czyściochem. Pamiętaj by zachować wtedy spokojną głowę. 

  Największe ryzyko - uzależnienie i choroby

  Jeśli mieszasz tytoń z konopiami to musisz uświadomić sobie, że narażasz swój organizm jeszcze bardziej na ciężkie choroby. Choć samo palenie ziółka też powoduje szkody, to nie ma tylu niebezpiecznych substancji w sobie co spalany tytoń. A chodzi tu tylko o substancje smoliste. 

  Dodatkowo tytoń uzależnia i to dość mocno. Marihuana również uzależnia, ale tu znów zgrzyt, bo nie tak jak tytoń. W takim przypadku może paść dość nieprawdziwe stwierdzenie, że jesteś uzależniony od ziółka. Przez to możesz zacząć palić więcej ziółka, bo automatycznie dodajesz do niego tytoniu. 

  Podsumowanie

  Ja rzuciłem tytoń i od jakiegoś czasu jestem przeciwnikiem mieszanki tytoń x zioło, ale to nie znaczy, że tego ci zabraniam. Sam z resztą spójrz na to, jakie negatywne skutki daje palenie tytoniu... 

  A co zyskujesz? Większy haj, lepszy smak no i zdrowszego hita w płuca. Dlatego ci nie zabraniam, ale przekonuje do tego, że ta mieszanka nie jest wcale taka dobra. 

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium