Waporyzator przenośny vs waporyzator stacjonarny 0
  Waporyzator przenośny vs waporyzator stacjonarny

  Waporyzator stacjonarny czy przenośny?

  Waporyzatory są coraz częściej wybierane jako zamiennik palenia suszu czy nawet tytoniu, nie wspominając o ziołach, bo ziół takich jak kwiat dziewanny, to chyba nikt nie zawijał w bletkę. Jednak jest jeszcze jedna sprawa, która nurtuje potencjalnych kupców waporyzatorów przed przerzuceniem się na inhalację. Waporyzator stacjonarny, czy przenośny? Jaki wybrać. 

  Waporyzator przenośny vs stacjonarny

  Jeden i drugi posiada swoje wady i zalety. O nich pisałem w artykule, który możesz znaleźć tutaj. Dziś zajmiemy się krótkim podsumowaniem i konfrontacją obu urządzeń.

  Dla kogo waporyzator przenośny, a dla kogo waporyzator stacjonarny?

  Waporyzatory przenośne najczęściej zostają wybierane przez osoby, które często są w biegu. Nie mają czasu usiąść się wygodnie na kanapie, odpalić serial i skupić się na waporyzacji. Przewagę, jaką zbudował sobie waporyzator przenośny pod względem wygody użytkowania, trudno pokonać. Można go używać w każdym miejscu, wyjść z pracy na chwilę, ściągnąć chmurkę. Podczas spaceru wyciągnąć z kieszeni, w trakcie treningu zrobić sobie przerwę na małego buszka z suszem CBD lub ziołami. Opcji jest naprawdę wiele i tylko i wyłącznie waporyzator przenośny jest do tego przystosowany.

   
   

  Waporyzatory stacjonarne mają ograniczone pole popisu jeśli chodzi o korzystanie z nich. Zabierzemy go wszędzie, nie wszędzie użyjemy – co też często jest sprzeczne, bo kto chce latać z takim dużym urządzeniem. Do tego, by zacząć waporyzację, musimy szukać gniazdka z dostępem do prądu. Jednak jest kilka pozytywów, które górują nad waporyzatorami przenośnymi. Przede wszystkim mowa tutaj o jakości pary i smaku, jaką wytwarza waporyzator stacjonarny. Jest o niebo lepsza niż w przypadku waporyzatorów przenośnych, jednak te zaś starają się dogonić stacjonarne. Do tego sam sposób ogrzewania, czyli konwekcja. W przypadku waporyzatorów przenośny nie jest tak kolorowo. Konwekcja ta, nie jest taka sama jak w stacjonarnych i raczej szybko nie dogoni swojego przeciwnika.

  Większość waporyzatorów przenośnych, to waporyzatory opierające się na ogrzewaniu kondukcyjnym. Nie jest to zły sposób ogrzewania, jednak mniej oszczędny w przypadku inhalacji suszem i ziołami. Niestety cena waporyzatorów przenośnych, które próbują gonić stacjonarne, czasami może przekroczyć wartość stacjonarnego trzykrotnie. Mimo wszystko walka trwa i jeden i drugi walczy ostro o względy użytkowników. Waporyzatory stacjonarne są częściej używane w przypadku medycznej marihuany, lekarze je polecają ze względów ekonomicznych. Nie są aż tak drogie jak w przypadku niektórych przenośnych, a jak pisałem wyżej jakość pary i smaku oraz sama moc grzałki, przewyższa nad przenośnymi. Przenośne waporyzatory mają to do siebie, że posiadają akumulatory, które musimy ładować, jest to i wygodne i trochę kłopotliwe. Baterie kiedyś się rozładują, a prądu w gniazdku nie zabraknie. Jaki waporyzator wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od ciebie.

   

   

  [1216,32089,1221]

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium