Water curring zioła i marihuany - co daje?

  0
  Water curring zioła i marihuany - co daje?

  Water curring marihuany to metoda poprawy smaku i mocy zioła, która polega na zanurzaniu topów w wodzie przez kilka dni. Woda wyciąga z kwiatów chlorofil i inne związki pochodzące z nawozów, które mogą negatywnie wpływać na jakość palenia. W artykule dowiesz się, na czym polega water curring marihuany, jakie ma zalety i wady, oraz jak go wykonać krok po kroku.

  Co to jest curing?

  Curing to nieodłączny element produkcji wysokiej jakości suszu konopnego. Poza zwiększeniem mocy i uwydatnieniem aromatu zioła, curing ma zatrzymać procesy degradacji zachodzące w ściętej części rośliny, zanim wartościowe związki jak na przykład terpeny odparują lub kanabinoidy przekształcą w mniej pożądane (np. niepsychoaktywne, lub mające inne działanie).

  Curring sprawia, że Twoje topy można palić i waporyzować. Inaczej by się to nie udało, bo topy zaraz po zbiorze zawierają duże ilości wody, któreju trzeba się pozbyć. Dokładny curring sprawia, że marihuanę można dłużej przechowywać bez obaw o wystąpienie pleśni. Roślina po ścięciu zawiera substancje zapasowe takie jak resztki nawozów, enzymy, minerały używane w trakcie etapów wzrostu czy kwitnienia. Tych związków trzeba się pozbyć.

  topy w słoiku water curring

  Właśnie dlatego kluczowym etapem curringu jest przechowywanie słoika z suszem w ciemnym miejscu (a najlepiej też w ciemnym pojemniku, który całkowicie odizoluje degradujące susz promienie słoneczne). To zmusza roślinę do wykorzystania zawartych w niej związków i wzmocnienie działania suszonego towaru. W słoiku susz będzie "dojrzewał" tak samo jak wino. Im dłużej, tym lepiej.

  W skrócie curring to metoda konserwacji topów marihuany (a także innych ziół i herbat) po zbiorach czyli zabezpieczeniem topów przed ulotnieniem terpen i rozpadem kanabinoidów a także procesem wzmocnienia smaku i aromatu.

  Co to jest water curring?

  Water curring polega na zanurzeniu topów w wodzie przez kilka dni. Woda rozpuszcza chlorofil i inne substancje, które nadają roślinie zielony kolor i trawiasty smak. W ten sposób uzyskuje się susz o lepszej jakości sensorycznej i większej mocy. Co prawda możesz stracić nieco na wadzę, ale zyskasz na mocy i aromacie.

  Nie bój się water curringu, pleśn po nim nie wyjdzie, jeśli przeprowadzisz proces według naszego poradnika.

  topy w słoiku z wodą water curring

  Co daje water curing marihuany?

  • Poprawa smaku i zapachu suszu. Water curring usuwa nieprzyjemne nuty zapachowe i smakowe związane z chlorofilem i innymi substancjami. Dzięki temu susz jest łagodniejszy dla gardła i podniebienia. W zależności od odmiany marihuany, a tym samym zawartych w niej terpen, czyli składników odpowiedzialnych za smak i aromat - wydobyty w trakcie palenia czy waporyzacji smak będzie inny. Dzięki tej metodzie smak będzie mniej intensywny. To szczególnie przydatne dla osób, które nie lubią smaku i aromatu swojej odmiany. Sam rozpad chlorofilu wpływa pozytywnie na walory smakowe, nie wspominając o wypłukaniu nawozów. 
  • Zwiększenie mocy suszu. Water curring redukuje ilość cukrów i skrobi w roślinie, co zmniejsza ryzyko rozwoju pleśni i bakterii. Ponadto, woda może rozpuścić część kwasów karboksylowych (THCA i CBDA), które są nieaktywne psychoaktywnie. W wyniku tego procesu powstaje więcej THC i CBD, które są odpowiedzialne za efekty marihuany.
  • Utrata masy suszu. Water curring sprawia, że topy tracą część swojej wilgoci i substancji rozpuszczalnych w wodzie. To oznacza, że susz jest lżejszy i zajmuje mniej miejsca.

  Zalety water curringu

  • Brak zapachu podczas suszenia i przechowywania
  • Czystszy i delikatniejszy smak
  • Większa moc i zawartość THC
  • Pozbycie się ewentualnych chemikaliów lub pleśni z topów
  • Jak zrobić water curing marihuany?

  Co daje water curing

  Jak zrobić water curring w domu?

  Water curring marihuany jest prosty i nie wymaga dużo sprzętu. Potrzebujesz tylko:

  • Słoik lub pojemnik na susz (najlepiej ciemny)
  • Wody destylowanej lub przegotowanej
  • Topów marihuany (najlepiej świeżych lub lekko podsuszonych)

  Water curring krok po kroku

  1. Ostrzyżone i podzielone na mniejsze części topy umieść w słoikach lub pojemnikach tak, aby były luźno ułożone.
  2. Zalej topy bieżącą wodą tak, aby były całkowicie zanurzone. Zamknij słoik lub pojemnik na susz szczelnie.
  3. Przechowuj słoik lub pojemnik na susz w ciemnym i chłodnym miejscu przez 5-7 dni. Codziennie zmieniaj wodę na świeżą, wylewając starą i płucząc topy pod bieżącą wodą (najlepiej w gazie).
  4. Po upływie 5-7 dni wyjmij topy z wody i osusz je na papierowych ręcznikach lub gazetach (idealnie NIE na grzejniku ani w mikrofali i piekarniku).
  5. Przełóż suche topy do suchego, ciemnego pojemnika i zostaw do ponownego dojrzewania. Jeśli jesteś niecierpliwy to możesz już na tym etapie próbować.
  6. Gotowe! Możesz cieszyć się swoimi świeżymi topami. Żeby utrzymać wilgotność, pamiętaj o regulatorach wilgotności.

  PS. Nie przejmuj się małymi włoskami na dnie słoika.

  water curing krok po kroku

  Ile trwa water curing marihuany?

  Czas trwania water curringu zależy od metody, jaką się wybierze. Metoda mokra wymaga około tygodnia moczenia topów w wodzie i kilku dni dodatkowego suszenia. Metoda "sucha" wymaga kilku dni płukania topów w wodzie i kilku dni dodatkowego suszenia. Oba sposoby są skuteczne, ale metoda sucha jest szybsza w uzyskaniu finalnego rezultatu, ale bardziej czasochłonna w domowych warunkach.

  water curing przed i po

  Jak suszyć i przechowywać topy po water curingu?

  Suszenie topów po water curringu jest bardzo ważne, ponieważ jeśli zostawi się je wilgotne, mogą się zepsuć lub spleśnieć. Suszenie powinno być powolne i delikatne, aby zachować jakość marihuany. Najlepiej suszyć topy w ciemnym i przewiewnym miejscu, np. w szafie lub kartonie z otworami wentylacyjnymi. Temperatura powinna być umiarkowana, około 20 stopni Celsjusza, a wilgotność niska, około 50%. Suszenie może trwać od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od wielkości i gęstości topów. Można sprawdzać stopień wysuszenia poprzez łamanie gałązek lub ściskanie kwiatostanów. Jeśli są kruche i sypią się między palcami, oznacza to, że są gotowe do przechowywania lub palenia.

  Podsumowanie water curing

  Podsumowanie

  Water curring marihuany to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego suszenia i curingu. Niektórzy twierdzą, że metoda ta usuwa zbyt wiele terpenów i aromatów z topów, co może zmniejszyć różnorodność smakową i leczniczą marihuany. Jednak dla wielu palaczy ważniejsze jest to, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i smaków oraz uzyskać mocniejsze działanie. Water curring marihuany może być szczególnie przydatny dla osób, które kupują topy od niepewnych źródeł lub uprawiają konopie na dużą skalę i nie mają czasu na dokładne nawożenie i flushing.

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium