Wymiana wody w bongosie - czy to wystarczy? 0
  Wymiana wody w bongosie, czy to wystarczy?

  Zastanawiasz się czy palenie z brudnego bonga jest w porządku? Nie! I wyobraź sobie, że przysporzy ci więcej problemów niż miłych chwil na fazie, a ten poradnik ma na celu przybliżyć ci jak często powinieneś czyścić bongo i wymieniać w nim wodę.

  Czy wystarczy wymienić wodę w bongosie?

  Brudne bonga, brudne lufki i cybuchy mogą doprowadzić do różnych chorób. Wyobraź sobie, że palisz z brudnego bonga a wraz z nim dostarczasz do płuc popiół, bakterie, grzyby i inne potencjalne patogeny. Zwiększa to szanse na rozwój infekcji płuc, co z pewnością samo w sobie już powinno przekonać każdego kto bonga nie czyści i wody nie wymienia!

  Jakby nie patrzeć ten problem ma proste rozwiązanie, a jest nim:

  WYMIANA WODY W BONGOSIE I CZYSZCZENIE BONGOSA!

  Jak często powinieneś wymieniać wodę w bongo?

  Jeśli korzystasz z bonga kilka razy na dzień to wodę w bongu wymieniaj codziennie. Sama wymiana wody może nie wystarczyć więc polecam po całym dniu przepłukać bongo wrzątkiem. Bakterie i patogeny się nie zalęgną, a i smaczek przy następnym odpaleniu bongosa będzie znacznie lepszy.

  Jeśli jednak chcesz wydobyć maksimum smaku przy sesji i czuć świeży powiew dymku to wodę wymieniaj po każdej sesji, a nie po całym dniu jarania! Wiem, że dla osób które korzystają z bonga raz dziennie to przesada, jednak wodę warto wylać i przepłukać bongo jeśli nie wrzątkiem to świeżą wodą.

  Prócz daily płukania czystą wodą zaleca się myć bongo solą oraz alkoholem izo co 3-5 dni, wszystko w zależności od tego czy na bongu zaczyna osadzać się resin (czarny osad). Ten osad ciężko zmyć płukając go nawet wrzątkiem, temu zaleca się ww. środki.

  Ja rozumiem, że są ludzie, którzy nie są fanami czyszczenia bonga, ale wiesz co powstaje w takim szkle już po jednym dniu?.. Gimela jak 150. To straszne, że taki syf można bez wyrzutów wdychać do płuc. Lepiej dowiedzieć się co się faktycznie dzieje i jakie reakcje zachodzą między wodą wymieszaną z resztkami dymu, a Twoimi płucami...

  Cztery oznaki mówiące o tym, że powinieneś wyczyścić swoje bongo

  1. Zapach, a raczej odór

  Jeśli nie zauważasz, że twoje bongo jest brudne to warto do akcji wkroczyć Mr. Kinolem xD. Czyli po prostu powąchać swoją fajkę wodną. Brudne bongo pachnie gorzej niż sterta starych gaci w akademikach. Odór jest niesamowicie obrzydzający i samo to powinno zmuszać do mycia bonga. W takim przypadku wystarczy przepłukać go wrzątkiem by odór zniknął.

  1. Brązowa woda

  Jeśli już naprawdę nie jesteś fanem i uważasz, że wymiana wody co sesje jest faux pas… eh. To wodę należy wymienić od razu jak zacznie przybierać koloru brązowawego. Jeśli łapie takie barwy to zaczynają osadzać się bakterie i patogeny, co może skutkować infekcją płuc.

  Brudna woda w bongosie vs czysta woda w bongosie.

  1. Czarny osad

  Podczas częstego używania bongosa można zauważyć, że nie tylko woda się robi brudna, a odór jest nie do zniesienia. Na ściankach bongosa zaczyna osadzać się czarne COŚ, zwane potocznie resinem – żywicą. O ile żywica z THC jest mega spoko, bo ma dużo więcej % od suszu, to ta która osadza się na bongosie jest zwyczajnie przepalona i osmolona przez proces spalania. Nie nadaje się ona do ponownego użytku i zamiast wzmacniać fazę – podobnie jak przy paleniu z brudną wodą – może spowodować infekcje. Znalazłeś królika, gratki ;) de6693907a

  Czarny osad w fajce wodnej

  1. Pleśń

  Woda jest nieodłącznym elementem życia. Sam człowiek posiada w sobie 60% wody, więc zawsze gdy jest obecna woda, istnieje możliwość narodzin życia. Bongo i żywe istoty w nim to średnio fajna sprawa. Palenie z bonga, które ma w sobie pleśń może cię otruć. W takim razie jak rozpoznać pleśń w bongosie?

  • Różowe przebarwienia,
  • rozmyte białe lub szare plamki,
  • żółto-zgnity osad,
  • czarne przebarwienia.

  Pleśń w bongu.

  Podsumowanie

  Czyść bongo, wymieniaj wodę. Siema!

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium