Zapalniczki gazowe - ZIPPO - żarowe - jakie są rodzaje zapalniczek? 0
  Zapalniczki gazowe, ZIPPO i żarowe - jakie są rodzaje zapalniczek?

  Zapalniczki gazowe, ZIPPO i żarowe - jakie są rodzaje zapalniczek?

  Ogień to żywioł, bez którego życie by nie istniało. No może by istniało, ale nie byłoby tak urozmaicone. Mogę się mylić, bo ktoś kiedyś powiedział, że bez ognia nie przetrwałby człowiek. Ogień niesie za sobą sporo niebezpieczeństwa, jak i dobra. Człowiek zdołał na miarę swoich możliwości poskromić ten żywioł i zamknął go między innymi w zapalniczcce gazowej, zippo lub żarowej. Dzięki temu dzisiaj możesz odpalać jointa zapalniczką, a nie krzemieniem, czy zapałką — choć znam ludzi, którzy nadal używają zapałek do odpalania bongo lub blunt. 

  W takim razie, jakie są rodzaje zapalniczek i jak je rozróżnić?

  Zapalniczek i ich rodzajów jest wiele, prócz oczywiście rodzajów można rozróżniać firmy, które bardzo mocno zakorzeniły się w świadomości palaczy. Takimi markami są np. Clipper, Zippo czy Bic. 

  Rodzaje zapalniczek podzielone na firmy, bo tak, firmy takie jak te, które zobaczysz niżej, wyrobiły sobie pewien schemat swoich produktów, który po prostu stał się rodzajem zapalniczki:

  Clipper to chyba najbardziej kojarzona marka z jaraniem. Nie bez powodu, przecież sami twórcy często puszczają wzory związane z konopiami. Dodatkowo Clipper posiada wyciągany krzemień, który może służyć jako ubijak. A na uparciucha w tej małej dziurce można tam skitrać jedno nabicie lufy. 

  Zippo to klasyka sama w sobie. Benzynowe zapalniczki Zippo zostały stworzone w USA, są tak głęboko zakorzenione w kulturze, że już chyba nikogo nie dziwi jak jakiś aktor odpala cygaro Zippo lub jakiś bandyta podpala magazyn rzucając odpaloną zapalarę w kałużę benzyny. 

  Bic, jak to bic. Wieczna zapalniczka. Szybciej potrafi się zgubić niż wyczerpać, a do tego kipi od niej solidnym wykonaniem. Klasyka. 

  [2740]

  No dobra, ale jakie są rodzaje zapalniczek?

  Najpopularniejsze, bo najtańsze - czyli zapalniczki krzesiwowe (krzemieniowe), potocznie nazywane zapalniczkami gazowymi (choć większość zapalniczek, prócz benzynowych, działa na zasadzie spalania gazu).

  Zapalniczki gazowe, czyli tani klasyk

  Zapalniczki gazowe to między innymi Clippery i Bic. Ofc pomijam tutaj te wszystkie zapalniczki w monopolowych, których koszt wynosi ok. 1.20 zł, bo to raczej oczywiste. Zasada jej działania jest prosta. Klik zwalnia blokadę gazu, gaz zostaje wypuszczany przez malutką dziurkę. Potem wystarczy tylko kciukiem przekręcić krzesiwo i iskra podpala gaz wydobywając płomień. Są również zapalniczki gazowe automatyczne, na mechanizmie elektrycznym, mimo tego nie palą się jak zapalniczki żarowe, a nadal jak krzesiwowe. 

  Zapalniczki żarowe, nawet gdy wieje wiatr w oczy!

  Zapalniczki żarowe to zapalniczki, które również działają na zasadzie gazu. Jednak zasada na jakiej powstaje płomień jest inna. To sprawia, że te zapalniczki (podobnie jak benzynowe) palą się mimo np. dużego wiatru. Zapalniczki sztormowe, bo tak inaczej zwą się zapalary żarowe odpalane są najczęściej przez układ piezoelektryczny. Dzięki temu płomień jest wytrzymały.

  [20566]

  Zapalniczki benzynowe, ZIPPO to już legenda? Myślę, że tak

  Zapalniczki benzynowe co ciekawe składają się z prawie 20 elementów, a zasada jej działania jest prosta jak budowa cepa. Zapalniczki benzynowe zostały bardzo rozsławione przez żołnierzy, którzy to nalegali, żeby podstawowe wyposażenie składało się między innymi z tej zapalniczki. Często można usłyszeć, że to jedyne zapalniczki, które zawsze odpalają za pierwszym razem. I tak jest. 

  [1174]

  Podsumowanie

  Rodzaj zapalniczek, jaki wybierzesz zależy od tego, czego od niej wymagasz. Jeśli wybierzesz zapalniczkę gazową, to musisz się liczyć z tym, że odpalenie jointa w wietrze może być ciężkie, żarowa zaś da radę. A jeśli szukasz zapalniczki na setki lat, to ZIPPO, czyli zapalniczki benzynowe będą najlepszą ocpą. To jaka będzie najlepsza zapalniczka dla ciebie? Nasz sklep oferuje szeroką gamę zapalniczek. W sklepie znajdziesz takie zapalniczki jak żarowe, clippery (gazowe), benzynowe czy nawet gazowe palniki, które są idealne do odpalania takich waporyzatorów jak VapCap. Palniki również są świetną opcją do podgrzewania gwoździ, czyli w skrócie do dabów. Każda zapalniczka ma swoje plusy i minusy, tak jak pisałem wyżej, ale by było zgrabniej, to popatrz na dół. 

  Benzynowe: nie gasną przy silnym wietrze, są wytrzymałe i odpalają za pierwszym razem.

  Gazowe: gaz jest tani, zapalniczki również. 

  Żarowe: tak samo jak w przypadku gazowych, gaz jest tanim surowcem, no i też nie gasną na wietrze. 

  To jaką zapalniczkę wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od ciebie!

  LUKSUSOWE ELEGANCKIE ZAPALNICZKI GAZOWE NA PREZENT 

   

  Komentarze do wpisu (0)

  [product category_id="13" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  [product show="promotion" slider="true" onlyAvailable="true" order="random"]
  Spis treści
  Blog kategorie
  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium