Cybuchy do dabów i koncentratów

Mamy wszystkie średnice szlifów cybuchów: 14,5 mm, 18,8 mm i 12 mm. Do każdego bongo. Szlify męskie i żeńskie czyli cybuchy do dabów i suszu. Cybuch z rurką do bonga i z dyfuzorem, które już na starcie sowicie przefiltrują dym.

Im dłuższy cybuch fajki wodnej tym lepsza jakość dymu dlatego, że osadzi się na nim więcej substancji smolistych, których jak starego mleka, wąchać nie będziemy. Dodatkowo długość cybucha sprawi, że dym będzie bardziej schłodzony i przyjemniejszy dla twoich płuc i gardła.

W naszym sklepie internetowym z akcesoriami do palenia znajdziesz śmieszne i eleganckie szklane cybuchy do olejków najwyższej jakości. Jest to nieodłączna część bonga, jak dusza dla człowieka. Cena cybucha waha się od 5 zł do 50 zł. Wybierz ten, który najbardziej Ci się podoba.

Palenie koncentratów staje się coraz bardziej popularne. Ich moc znacznie przewyższa siłę najmocniejszego suszu. Dla przykładu dab ma moc praktycznie zawsze wykraczającą ponad 20%, co jest bardzo rzadko spotykane w przypadku susz. Nic dziwnego, że wiele osób po czasie przerzuca się właśnie na palenie dabu z bonga. Jeśli mamy naprawdę porządny koncentrat wystarczy ściągnąć czasami jednego małego buszka, żeby poczuć magie.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie potrzebujesz do tego niczego specjalnego. Jedyne co będzie niezbędne to bongo i cybuch do koncentratów, który możesz też znaleźć bardzo często pod nazwą cybuch do dabów lub cybuch do olejków.

Czym różnią się cybuchy do dabów od zwykłych?

Najważniejszą częścią jaką zwykły cybuch różni się od cybucha do dabu to miejsce do którego go wkładasz. Dno cybucha nie ma typowego otworu a coś na wzór spryskiwacza ogrodowego. Na jego ramionach znajdują się otwory przez które palony dym z koncentratu trafia do bonga.

Szkło cybuchów do olejków jest zdecydowanie grubsze. Wcale nie tak łatwo zbić dobry cybuch do olejków. Jest też tak przez to, że nie mają zwężeń, które są najbardziej podatne na zbicie. Cybuch do olejków jest też z reguły bardziej pojemniejszy. W dodatku przez jego budowę nie potrzebujesz używać sitek.

 

Dlaczego do palenia dabów potrzebujesz cybucha do koncentratów?

Jak wiemy najważniejsze substancje dla których palimy rozpuszczają się w tłuszczach. Teraz wyobraź sobie taki dab, który ma od 60% do 80% zawartości CBD ;)

Zaraz po tym jak potraktujesz go zapalniczką lub knotem wszystko zacznie się roztapiać. Koncentrat będzie wrzał i zacznie odparowywać z niego dym. W tym momencie jeśli paliłbyś ze zwykłego cybucha cały koncentrat spłynąłby wprost do wody, a tego nikt przecież nie chce.

Jak już dab zacznie skwierczeć w cybuch do olejków, wystarczy prostu zaciągnąć się jak z każdego innego.

Cybuch do koncentratów bardzo często różni się też rodzajem szlifu. Większość standardowych cybuchów ma szlif męski, natomiast w cybuchu do dabów spotkasz zdecydowanie częściej żeński.

Żeby z niego skorzystać wystarczy mieć odpowiednią przejściówkę lub bongo ze szlifem na cybuch żeński.

Gwóźdź do dabu

Część z cybuchów do dabu jest w zestawie wyposażona w szklany gwóźdź. Jeśli masz do wyboru taki, który go ma lub nie. Wybierz cybuch do dabu z gwoździem. Nagrzej go zapalniczką żarową i wbij w dab, żeby zaczął się topić. Gwóźdź można nagrzać do naprawdę wysokiej temperatury i co najważniejsze unikniesz tak szkodliwego butanu z zapalniczki. Brak gwoździa nie oznacza, że nie zapalisz z cybucha do koncentratów dabu. Zapalisz, tylko gwóźdź jest w tym przypadku znacznie wygodniejszy.

Ten sam cybuch do koncentratów z gwoździem możesz wykorzystać do olejków, w ten sam sposób. Mimo wszystko nie polecam korzystać z gwoździa do dabu podczas palenia olejków. Po prostu za szybko traci on temperaturę. Chyba, że palisz dab po raz pierwszy no to będzie w sam raz. Lepiej wziąć kilka małych buszków niż jednego za dużego. Sprawdziłem to na własnej skórze i ty pewnie też.

Cybuchy do dabów i cybuch do olejków, jest jakaś różnica?

Praktycznie nie ma żadnej różnicy. Cybuch do olejków i dabów to, to samo co cybuchy do koncentratów. Chociaż trzeba powiedzieć, że gwóźdź jest raczej dedykowany dla cybuchów do dabów. Czyli mając cybuch do olejków równie dobrze możesz zapalić z niego dab i na odwrót.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium