Cybuchy do suszu

Cybuchy do suszu mogą mieć różne szlify, choć najczęściej średnica szlifów cybuchów to 14.5 mm, 18,8 mm i 12 mm. Bez względu jakie masz bongo, cybuch do suszu, który używałeś do tej pory musiał mieć którąś z tych średnic.

Cybuchy mogą mieć rurkę lub nie. Cybuchy bez rurki z reguły są większe i pomieszczą więcej suszu.

Większość standardowych bongosów wyposażona jest w cybuchy z rurką o szlife męskim, które są bardziej uniwersalne. Rozmiary ich szlifów to 12 mm, 14.5 mm i 18,8 mm. Te cybuchy ze szlifem żeńskim nie będą pasowały do każdego bongo a ich szlif wygląda inaczej.

Tak wygląda cybuch do suszu na szlifie żeńskim.

Cybuchy do suszu na szlifie żeńskim można zastąpić bez problemu cybuchem do dabu lub olejków. Najprościej w świecie większość z nich posiada właśnie szlif żeński.

A tak wygląda cybuch do suszu na szlifie męskim.

Od razu widać różnicę.

Cybuchy bez rurki to lepsze rozwiązanie jeśli twoje bongo nie ma sprzęgła. W takim razie przepływ powietrza regulujesz przez wyciąganie cybucha w którym pali się susz. Jak już mówimy o wygodzie to cybuchy bez rurki mogą mieć łapkę lub jak to woli rączkę. Chwytając za nią nie oparzymy się choćbyśmy potraktowali cybuch miotaczem ognia. Rączka wykonana jest z żaroodpornego grubego szkła, które tak łatwo się nie nagrzewa, zresztą to susz i sam cybuch traktujesz ogniem a nie rączkę.

Jeśli chodzi o cybuchy z rurką to są bardziej uniwersalne. Im dłuższa rurka tym lepsza będzie czystość dymu, dlatego że więcej substancji smolistych osadzi się na jego ściankach. Nie oznacza to jednak, że cybuchy bez rurki są jakieś gorsze. Do niektórych bongosów nie włożysz cybucha z rurką bo bongo ma filtrację artystyczną.

Nie ma bata, że włożysz do tego recyclera cybuch z rurką.

Przejściówka Boost 14.5 mm | 11 cm Przejściówka Boost 14.5 mm | 11 cm
(3)
Producent: Jarajto.pl
Cena: 12,56 zł
szt.
zobacz więcej
Przejściówka Boost 14.5 mm | 14 cm Przejściówka Boost 14.5 mm | 14 cm
(3)
Producent: Jarajto.pl
Cena: 12,60 zł
szt.
zobacz więcej
Cybuch Boost Fumed Kubek czarny | 18.8 mm Cybuch Boost Fumed Kubek czarny | 18.8 mm
(2)
Producent: BOOST
Cena: 33,19 zł
szt.
zobacz więcej
Cybuch BOOST | Fumed Yellow | 18.8 mm Cybuch BOOST | Fumed Yellow | 18.8 mm
(12)
Producent: Grace Glass
Cena: 35,01 zł
szt.
zobacz więcej
Cybuch Szklany Mały Garnuch 14.5 mm Cybuch Szklany Mały Garnuch 14.5 mm
(0)
Producent: Jarajto.pl
Cena: 39,94 zł
szt.
zobacz więcej

Innym razem po prostu chcesz skorzystać z przejściówki lub adaptera, żeby ściągnąć lepszego bucha z zwykłego bongo. Pojemniejsze cybuchy do suszu bez rurki są wykonane z reguły ze znacznie grubszego szkła, nawet 3-4 razy, przez co je znacznie trudniej zbić. To co jeszcze je charakteryzuje to, to że przybierają znacznie ciekawsze wzory takie jak smocza łapa trzymająca puchar, lub czaszka w koronie do której wsadzisz susz. Cybuchy bez rurki też zostawiają duże pole do popisu jeśli chodzi o upgrady wizualne naszych bongosów. Takie cybuchy rzadko kiedy pozostają przejrzyste i bezbarwne, są zazwyczaj kolorowe i przyozdobione w pstrokate wzorki.

Cybuchy z rurką pasują do każdego bongo o tradycyjnym kształcie. Bongo przypominające chemiczną zlewkę, mające bardziej zaokrąglony dzban, albo proste kaktusy. Do takich zawsze będzie pasować cybuch z rurką. Jeśli zauważyłeś to większość standardowych bongosów ma załączonych właśnie taki cybuch do suszu i to nie bez przyczyny. Jest on najbardziej uniwersalnym i najprostszym rozwiązaniem. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to długość rurki cybucha i średnica szlifu. Za długiej rurki nie wsadzisz do do bongo tak żeby w pełni zatkała otwór Z kolei jeśli źle dobierzesz szlif cybucha to nie wytworzy się efektywne ciśnienie które sprawia, że bongo działa.

Tego rodzaju cybuchy do suszu z rurką mogą być dodatkowo wyposażone w percolator lub tzw. downsteam, który dodatkowo poprawi aromat suszu i czystość dymu. Na ich końcu znajdują się dodatkowe otwory z których bąbelki trafiają prosto do wody. Równanie jest proste, im więcej bąbelków tym większa powierzchnia kontaktu dymu z wodą. Dym czystszy a ty ściągasz przyjemniejszego bucha.

Nie wiesz jaki cybuch miałeś zanim go zbiłeś, albo nie wiesz jaki masz obecnie?

Sprawdź jak dobrać cybuch do każdego bonga.

Wewnątrz niektórych szklanych cybuchów znajdują się szklane sitka, które zapobiegają wpadnięciu suszu do wody. Jednak bez względu czy będzie to cybuch do suszu bez rurki czy z rurką możesz zawsze włożyć do niego uniwersalne sitko. Lepiej jest wydać te 5 złotych na sitko do bongo niż potem wkurzać się, ze z cybucha wypadło zioło. Takie druciane sitko przytniesz w razie potrzeby lub po prostu wciśniesz.

Sitka do cybucha

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium