Spiralka

Spiralka to najczęściej spotykana filtracja w bongosach. Zasada działania jest prosta, ale to nie znaczy że nie praktyczna! Fajka wodna ze spiralką potrafi nieźle namieszać w bongosie! Dodatkowo jest to jedna z najbardziej efektownych filtracji, gdyż dym wraz z wodą wiruje w szklanych i skręconych rurkach. Jeśli szukasz bonga ze spiralną filtracją to trafiłeś w dziesiątkę. Nasz sklep oferuje najlepsze bongosy z tymi filtracjami!

Bongo spiralka - czyli fajka wodna, którą chce mieć każdy

Myśląc o bongo każdy w pierwszej kolejności widzi typową prostą zlewkę, ktoś bardziej kreatywny wyobrazi sobie jeszcze stopery na lód. Przy zakupie pierwszego bongo kierujemy się ceną i tym żeby działało, ale ktoś kto ceni sobie zdrowie zastanowi się dwa razy i weźmie bongo z filtracją. Jedną z najpopularniejszych filtracji jakie spotkamy w bongosach, oprócz tree perc jest filtracja spiralna. Bongo spiralka to nie tylko dodatkowe bąbelki, które przefiltrują dym przez wodę.

Spiralka filtracja ma jedną ogromną zaletą, której nie ma żaden inny dyfuzor. Przede wszystkim zakręcone rurki spiralki prowadzą dym okrężną drogą do wody. Kręta droga wydłuża drogę jaką musi pokonać dym zanim zostanie przefiltrowany. Chmura podczas tego procesu zostaje schłodzona a na ściankach spiralki o dużej powierzchni osadzi się więcej substancji smolistych. Jest to jedna z tych rzeczy o których większość osób dowiaduje się dopiero po zakupie bongo ze spiralną filtracją.

Ten rodzaj bongo ma zazwyczaj dwie filtrację. Typową dla każdego bonga, czyli taką przez którą dym trafia do wody przez cybuch z rurką. Dopiero w drugiej kolejności trafia do spiralki, gdzie zostanie oczyszczony po raz drugi z substancji smolistych.

W przeciwieństwie do innych rodzajów filtracji spriralkę wyróżnia wydłużenie drogi jaką musi pokonać dym. Nie oznacza to jednak, że tzw. spiralka filtracja nie ma dodatkowych otworów przez które uchodzą dodatkowe bąbelki. Na końcu każdej z obu spiralek zazwyczaj znajdują się od 3 do 8 otworów, przez które dym dodatkowo trafia do wody.

Wielkości bongo spiralka zaczynają się od 20 cm, co do górnej granicy to po prostu jej nie ma. Zdarzają nam się dropy w których znajdują się bonga z spiralną filtracją, które mają ponad 45 cm, także są to prawdziwe kolosy.

Rozmiary tego rodzaju fajek wodnych są uzależnione od długości spiralki. Wiadomo, im są dłuższe tym lepiej. Spiralka filtracja znajdują się zazwyczaj w tubie z której się zaciągamy i są one ostatnią filtracją, tuż zanim zaciągniesz się chmurą. Nie jest to jednak żadna reguła. Tworzenie bongo to sztuka i twórca danego modelu może wymyśleć coś odjechanego, coś czego świat jeszcze nie widział.

Bongo ze spiralką i gliceryną, o co chodzi?

Bongo spiralka to nie tylko wyjątkowa filtracja wodna. Często zdarzają się spiralki zatopione w glicerynie. Takie bongo jest zazwyczaj 2-częściowe i składa się z tuby ze spiralką w glicerynie i dzbana na wodę. Proste nie? Bongo ze spiralką zazwyczaj nie ma stoperów na lód, mimo to ściągniesz z niego mroźniejszego bucha, niż z typowego lodowego bonga. Część z spiralką zatopioną w glicerynie włóż do zamrażarki i zmroź ją na kość, dodam jeszcze, że nic nie ma prawa się z nią stać. Gliceryna zamarza dopiero w temperaturze -10 stopni i utrzymuje tą temperaturę przez znacznie dłuższy czas. Takie bongo ze spiralką jest znacznie prostsze w transporcie, w dodatku do zestawu załączone są stopery.

Bonga ze spiralką zatopioną w glicerynie pojawiają się też w formie jednoczęściowej fajki wodnej. Takie bongo włożysz na legalu do zamrażarki i ściągniesz takiego samego lodowego bucha. W dodatku spiralka z gliceryną nie wymaga dostępu do lodu a spiralkę która spędziła kilka godzin w zamrażarce będziesz mógł zabrać ze sobą poza dom.

Podsumowanie

Jedną z największych zalet bongo spiralki jest wydłużenie drogi, którą musi pokonać dym. Podczas tego procesu chmura schładza się i zostawia jeszcze więcej substancji smolistych na szklanych ściankach.

Druga twarzą bongo spiralki jest jej wersja w której spiralka zatopiona jest w glicerynie i pozwala na ściągnięcie jeszcze czystszego bucha, niż z typowego lodowego bongo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium