Terpeny

Terpeny w konopiach są odpowiedzialne za większość właściwości terapeutycznych, smak i aromat. Nie występują tylko w konopiach, możemy je spotkać w wielu roślinach. Znajdziesz je również w mięcie, fiołkach, cynamonie i w wielu, wielu innych. Tak jak wspomniałem na początku są odpowiedzialne za smak, aromat i właściwości terapeutyczne tj. lecznicze. Terpeny konopne nie działają psychoaktywnie, ich zadaniem jest wydzielanie zapachu, który jest nadzwyczaj intensywny. Jeśli chodzi o te występujące w konopiach, to mamy ich kilka: 

  • Mircen – ten należący do monoterpenów związek chemiczny pozostaje wiodącym, najczęściej występujący składnikiem olejku eterycznego konopi.
  • Pinen – używany między innymi w przemyśle perfumeryjnym. Posiada niezwykłe cechy zapachowe.
  • Limonen – tutaj również odpowiadający związek za zapach, wykorzystuje się go w przemyśle perfumeryjnym, np. przy produkowaniu odświeżaczy powietrza.
  • Linalol – konwaliowy zapach, produkcja perfum oraz odstraszacz owadów.
  • Eukaliptol – Wykorzystywany głównie jako składnik kompozycji zapachowych oraz środków pielęgnacyjnych. Jego miętowy zapach jest bardzo charakterystyczny dlatego używany często jest w olejkach eterycznych.
  • Kariofilen – Jego aromatach oscyluje się w granicach ostrego, pieprzowego. Odpowiada za zapach np. goździków. Jest terpenem, który ma najwyższe właściwości medyczne.

Warto wspomnieć, że terpeny zawarte w konopi łącząc się z kannabinoidami wzmacniają działanie, oraz zwiększają przyswajanie CBD.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Filtruj
Liczba wyników: 0 Wyczyść filtry
Dostępność
Nowość
Promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium